איך טיפול זוגי משפיע על מצב הרוח של בני הזוג?

אנחנו בשנים האחרונות, רואים בחיוב, איך העולם הרגשי מקבל תהודה גדולה יותר בקרב הקהל הרחב. אם עד לפני כמה שנים טיפול נפשי נחשב לסוג של טאבו. הרי שהיום אנחנו מדברים על תחום ההולך ומתפתח. שעה שרבים מבינים כי הם לא צריכים לשאת לבד את הקושי ואי הנוחות. היום, אפשר ליהנות מטיפול זוגי ולמצוא את הדרך האחד אל השניה, כאשר עוד דמות מקצועית נושאת בנטל. הרי בסופו של יום, החיים הזוגיים שלנו משפיעים על כל תחומי החיים. כאשר אנחנו מרגישים בנוח בתוך הזוגיות שלנו. גם החיים עצמם מקבלים משמעות אחרת. אנחנו הופכים למי שמרגישים מרוצים בחייהם. מי שיכולים להשקיע את המשאבים והאנרגיה במקום העבודה, בגידול הילדים וכן הלאה. פשוט, כי כאשר בתוך המרחב הזוגי אנחנו מרגישים בנוח, הרי שאנחנו מרגישים יותר בטוחים ויכולים לעשות את צעדנו בעולם בלי כל חשש. אבל שימור התא הזוגי במצב אופטימלי, זה אתגר לא פשוט כל כך. במאמר הבא נדבר על טיפול זוגי ומדוע הוא כל כך חשוב. נסביר מה הגורמים אשר יכולים להשפיע על מצב הזוגיות במידה רבה וכן הלאה. אם הנושא מעניין אתכם אתם במקום הנכון. אנחנו יוצאים לדרך ממש עכשיו. 

מדוע אי אפשר לצפות ממערכת היחסים להישאר סטטית 

את מערכת היחסים הזוגית שלנו אנחנו מתחילים מנקודה מסוימת בחיים. כלומר, אנחנו מתחילים אותה בדרך כלל בתור אנשים צעירים, בלי ילדים, נטולי דאגות. בדרך כלל בשלב הזה של החיים העבודה עדיין לא טובענית כמו שזו תהפוך להיות לאורך החיים ועל כתפינו לא מונח העול העצום של קיום חיי משפחה בריאים וטובים. אפשר לומר כי זו הסיבה מדוע בתחילת מערכת היחסים יש אהבה גדולה ותשוקה. אלו מתחילות להישחק לאורך הזמן. אם נניח בצד את העובדה כי באופן טבעי, אנשים רבים משתנים בבגרותם. הרי שבאמת להחזיק את הזוגיות לאורך החיים זו משימה מורכבת ועלינו להבין כי שחיקה היא לא תופעה חדשה. מה שכדאי לשים אליו את הלב הוא שאנחנו הרבה פעמים משחזרים, בתוך מערכת היחסים שלנו, דפוסים אותם אנחנו מכירים מהבית או ממערכות יחסים קודמות שהיו לנו. מה אפשר לעשות? טיפול זו יכולה להיות הדרך עבור בני הזוג למצוא את הדרך שוב אחד אל השניה, כעת נסביר מדוע. 

למה טיפול יכול לשנות את התמונה מהקצה אל הקצה 

טיפול זוגי היא מסגרת מדהימה, דרכה אנחנו יכולים לעבוד על ריפוי ושיקום מערכת היחסים. קודם כל אנחנו צריכים להבין כי הסטינג משמעותי. מה זה סטינג? בשפה המקצועית מדובר על מקום, מרחב. כלומר, החזרה למרחב בו אין ילדים ברקע, אין בוס נודניק מהעבודה או איזה לקוח שלא חזרתם אליו, מאפשרת עבודה על הנפש. טיפול זוגי בירושלים, המתרחש לא רחוק מהבית ואם זאת, בעולם אחר, מייצר עבורכם את ההזדמנות פשוט לדבר אחד עם השניה, בלי הפרעות. כמובן, בתוך אותו טיפול זוגי בירושלים יש את המטפל או המטפלת. התפקיד של איש המקצוע הוא קודם כל להקשיב. המרחב בו אנחנו עובדים הוא מרחב נטול שיפוטיות. כלומר, כל אחד מהצדדים יכול להגיד כל מה שירצה בלי חשש שמא הדברים שיאמר יהיו 'מעליבים' וכן הלאה. איש המקצוע הוא זה שיכול לגשר ולפרש את המילים בצורה קצת אחרת בתוך מערכת היחסים. מה גם שטוב שיש דמות מקצועית ניטרלית. כלומר, הוויכוח פתאום הוא לא בין שניים. אלא, הוא מקבל עוד זווית המאפשרת לשני הצדים להגיע לעמק שווה. 

העיקר הוא לא לשאת את המשא לבד 

בסופו של יום, כאמור, מערכת היחסים שלנו משפיעה על איכות החיים שלנו במידה רבה. אנחנו מזמינים אתכם לא לשאת את המעמסה הזו לבד. אם אתם מרגישים כי אתם זקוקים לעזרה, זה הזמן לפנות לקבלת ייעוץ ולקבל מענה מקצועי. 

מאמרים אחרונים מהבלוג

למי אסור לקחת מגנזיום

מגנזיום הוא מינרל חיוני הממלא תפקיד מכריע בתפקודים שונים של הגוף. הוא מעורב בלמעלה

איך יודעים אם חסר מגנזיום בגוף?

מגנזיום ממלא תפקיד חיוני בשמירה על הבריאות הכללית, ומשתתף במאות תהליכים ותפקודים גופניים. כמות

מה ההבדל בין מגנזיום למגנזיום ציטראט

מגנזיום הוא מינרל חיוני הממלא תפקיד מכריע בתפקודים רבים של גוף האדם, כולל תפקוד

מתי כדאי לקחת מגנזיום: בבוקר או בערב?

מגנזיום הוא מינרל חיוני הממלא תפקיד מכריע בתפקודי גוף רבים, החל מייצור אנרגיה ומטבוליזם