הדרכים לזירוז לידה באופן טבעי

אלו כבר שבועות רבים שאת מתכוננת לרגע הזה. את מכינה את עצמך לרגע בו תהפכי לאמא. את מרגישה איך התינוק מתפתח בתוך הבטן שלך ואת כבר מתרגשת בציפייה עצומה לרגע בו זה יקרה כבר. אבל אז, את מגלה כי ישנם מקרים בהם העובר מתעכב קצת ולא בדיוק מעוניין לצאת מהרחם הנעים והחם. ישנם מקרים בהם באמת, ההיריון מתעכב ויש לערוך זירוז לידה בבית חולים. אנחנו כמובן נזכיר כי במידה ואת זקוקה למענה מקצועי, אל תחשבי פעמיים, ישנם אנשי מקצוע אשר ישכילו להבין את המצב שלך ולקבל החלטות בהתאם לצרכים שלך. בסופו של יום, הבריאות שלך היא בהחלט הדבר החשוב ביותר. עם זאת, הרי שישנן מספר דרכים לסייע לזירוז תהליך הלידה הטבעי. במאמר הבא נדבר על הכל. 

קודם כל, אל תאשימי את עצמך ועל תחשבי 'למה זה קורה לי'

עוד לפני שאנחנו צוללות לתוך הפרטים ומדברות בהרחבה על ההיריון והלידה, על הגורמים אשר עלולים להוביל לעיכוב בהיריון וכדומה. אנחנו רוצות רק להזכיר כי את לא אשמה אם ההיריון מתעכב או בכלל אם ההיריון הופך 'לא משעמם'. כל היריון הוא אחר, כל לידה היא שונה ואת עושה תמיד את הטוב ביותר שלך באותו הרגע. אנחנו מכירים לא מעט סיפורים בהם נשים מרגישות אי נוחות בגלל אירועים שלא תלויים בהן בכלל. לכן חשוב להניח את הדברים על השולחן כבר בשלב הזה .כעת, בואו ננסה להבין מה עלול לעכב את הלידה ומה אפשר לעשות. 

מתי אפשר לומר כי הלידה מתעכבת 

בעולם הרפואה אנחנו נתייחס להיריון בתור תהליך המתרחש לאורך 40 שבועות. כאשר מהשבוע הארבעים, בכל יום שעובר, ההיריון נקרא 'היריון עודף'. אנחנו צריכים להבין כי יש מקרים בהם לא מדובר על אירוע חריף הדורש התערבות בהיכרח. אלא, חשוב להגיע למעכב רפואי. הרופא שלך יבדוק את מצבו של העובר, יבדוק האם את מרגישה טוב וכמובן, הצוות הרפואי ישים דגש על כל תלונה של האישה. המטרה היא כמובן לוודא כי העובר בריא וכי האם בריאה גם כן. בדרך כלל רק משבוע 41 פלוס ארבעה ימים, ימליצו לך הרופאים על זירוז לידה. כאשר הפרוטוקול שם את שבוע 42 בתור הגבול העליון. זאת כדי למנוע מהלידה להסתבך ובעיקר, כדי לשמור על העובר בריא. זירוז היריון רפואי כולל הזרקה של חומר מיוחד אשר יכול לעורר את הגוף להתחיל בהיריון. אבל, ישנן כמובן דרכים טבעיות לעודד את הגוף ללדת. 

באילו טכניקות אנחנו יכולים להשתמש 

עבור זירוז לידה טבעי את יכולה לבצע מספר פעולות אשר נחשבות בתור כאלו היכולות להביא לזירוז היריון: 

  • עליה וירידה של מדרגות: הליכה מתונה ובעיקר ירידה ועליה של מדרגות בהחלט יכולה לעזור בזירוז הלידה. 
  • דיקור סיני ורפלקסולוגיה: יש טכניקות מעולמות הטיפול הלא קונבנציואנלי שמתרכזות בזה בדיוק. בניסיון לקדם את תהליך הלידה. כך שאם את רוצה לחזק את הגוף ולהוביל אותו למקום הזה, מדובר על אופציה מצויינת. יש נשים רבות המעידות על כך שטיפולים מהסוג הזה גם פשוט, עזורו להן להרגיש טוב יותר. זו כמובן מטרה לא פחות חשובה. 
  • שימוש בשמנים אתריים: ישנם שמנים אשר יכולים לעזור באופן פעיל לזירוז טבעי ללידה. אנחנו יודעים כי למשל שמן נר הלילה נחשב מצויין לשם כך. במידה ומדובר על לידה פעילה למשל, שמן תמצית תפוז למשל, יכול להקל על כאבים, להרגיע את הגוף, מה שגם כן עוזר לזרז את הלידה. שמנים עם ריח טוב יכולים לעזור בהרגעה, מה שגם כן יכול לזרז את התהליך עצמו. כך שבהחלט מומלץ להצטייד בערכה של שמנים מאיכות טובה. אשר יעזרו לך גם בימים שלפני הלידה עצמה וגם במהלך הלידה הפעילה. 

בכל מקרה, כאמור, חשוב מאוד להתייעץ עם הרופא לאורך כל שלבי ההיריון. כדי שתרגישי בטוחה ומוגנת וכדי שתוכלי לשמור על גופך ועל בריאותו של העובר. 

מאמרים אחרונים מהבלוג

למי אסור לקחת מגנזיום

מגנזיום הוא מינרל חיוני הממלא תפקיד מכריע בתפקודים שונים של הגוף. הוא מעורב בלמעלה

איך יודעים אם חסר מגנזיום בגוף?

מגנזיום ממלא תפקיד חיוני בשמירה על הבריאות הכללית, ומשתתף במאות תהליכים ותפקודים גופניים. כמות

מה ההבדל בין מגנזיום למגנזיום ציטראט

מגנזיום הוא מינרל חיוני הממלא תפקיד מכריע בתפקודים רבים של גוף האדם, כולל תפקוד

מתי כדאי לקחת מגנזיום: בבוקר או בערב?

מגנזיום הוא מינרל חיוני הממלא תפקיד מכריע בתפקודי גוף רבים, החל מייצור אנרגיה ומטבוליזם