תוסף קריאטין מונוהידראט: דירוג 5 המומלצים ביותר בשנת 2024 + מדריך

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

תוסף הקראטין מונוהידראט המומלץ ביותר הוא של MuscleTech‏, Essentials Series

בעקבות מחקר מעמיק שביצעתי אודות יתרונות הקריאטין ויעילותו הרבה לספורטאים ואנשים המעוניינים בשיפור הביצועים והגדלת מסת שריר. 

בחנתי סוגי קראטין שונים ואת השפעתם על הגוף, בהתבסס על ביקורות מאומתות של צרכנים. זאת הסקירה שלי של תוסף קריאטין מונוהידראט מומלץ לשנת 2024.

קראטין מונוהידראט הוא תרכובת של 3 חומצות אמינו האחריות לייצור האנרגיה בגופנו. קראטין מגדיל את כמות האנרגיה הזמינה לשרירים במהלך אימון ובכך מאפשר שיפור משמעותי של הביצועים ושיפור של סיבולת השריר. 

בנוסף, הוא תורם להגדלת מסת שריר ולאגירה של נוזלים התורמים לשמירה על מאזן מים תקין. 

קראטין מונוהידראט של MuscleTech‏, Essentials Series עשוי 100% קראטין ממוזער אשר נספג בקלות בגוף ותורם לשיפור היכולות של מתאמנים וספורטאים. התוסף נבדק קלינית ויעילותו הוכחה. הוא נבחר כתוסף לבניית שרירים המוביל בארה״ב והוא זכה במגוון פרסים בקטגוריית תוספי תזונה לספורט.

ייתכן והתוסף המומלץ ביותר לא יתאים לכם ודווקא תוספים מומלצים אחרים ישפיעו עליכם בצורה טובה יותר. במידה ואתם צורכים כמויות גבוהות של קראטין בתזונה הטבעית שלכם, או הגוף שלכם בעל יעילות גבוהה ביצור אנרגיה ייתכן ולא תרגישו בהשפעה משמעותית כלל.

הסקירה הבאה כוללת כמה תוספי קראטין מונוהידראט איכותיים שיעזרו לכם להשיג את התוצאות הרצויות. 

אז בואו נתחיל…

ממהרים? הנה 3 תוספי הקראטין מונוהידראט המומלצים ביותר:

הבחירה שלנו
פלטנום קראטין
אינו מכיל כימיקלים
נבחר כמספר 1 בארה״ב 
נבדק במחקרים קליניים
לבדיקת מחיר
מומלץ להגדלת מסת שריר
Cell Tech
תורם להגדלת מסת שריר
מכיל ויטמינים
מוכח קלינית
לבדיקת מחיר
מומלץ לשומרי כשרות
ALLMAX
כשר
תוסף ברמה מקצועית
אינו מכיל חומרים מזיקים
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: MuscleTech‏, Essentials Series‏

יתרונות מרכזיים

אינו מכיל חומרים אסורים וכימיקלים

נבחר כמוצר מס 1 בארה״ב 

נבדק במחקרים קליניים

100% קראטין מונוהידראט (ממוזער)

אבקת הקראטין מונוהידרט של MuscleTech‏, Essentials Series מכילה 5 גרם של קריאטין במנה. זהו גם המינון המומלץ לצריכה יומית בשלב התחזוקה. התוסף עשוי 100% קראטין מונוהידרט אשר הוכח כסוג הקריאטין היחיד שנספג בגוף בצורה יעילה.

המוצר נבדק במחקרים קליניים ויעילותו על בניית שריר ושיפור הביצועים בזמן אימון נראתה תוך מספר ימים בלבד. הנחקרים הצליחו להרים משקלים כבדים יותר, לבצע מספר חזרות רב יותר ומסת השריר עלתה בכמעט 3 ק״ג תוך 6 שבועות בלבד.

המוצר נבדק ואושר לשימוש. הוא אינו מכיל חומרים אסורים, כימיקלים וחומרים משמרים. הוא מיוצר בהתאם לדרישות של תקנות ייצור נאותים החלים על תוספי תזונה.

בעל תעודת כשרות: ALLMAX

יתרונות מרכזיים

כשר

טבעוני

אינו מכיל חומרים מזיקים ואסורים לשימוש

עבר תהליך מיקרוניזציה

תוסף ברמה מקצועית

100% קראטין מונוהידראט (ממוזער)

אבקת הקריאטין של ALLMAX עשויה 100% קראטין מונוהידראט, האבקה עברה תהליך מיקרוניזציה שייצרה אבקה דקה במיוחד שתורמת לספיגה יעילה יותר של הקריאטין בגוף. ספיגה יעילה ומהירה מספקת לשריר אנרגיה זמינה וכוח מתפרץ במהלך אימון אינטנסיבי.

התוסף של אלמקס בעלת תעודת כשרות והוא מתאים גם לטבעונים. הוא נבדק לנוכחות חומרים כימיים מזיקים לבריאות והוא מבטיח מוצר באיכות מקסימלית. 

 ללא טעם: Universal Nutrition

יתרונות מרכזיים

ללא טעם

אינו מכיל חומרים מזיקים ואסורים לשימוש

תוסף באיכות גבוהה

100% קראטין מונוהידראט טהור

קריאטין מונוהידראט של Universal Nutrition עשוי קראטין מונוהידרט טהור, התוסף מיוצר באיכות גבוהה והוא בעל יכולת ספיגה גבוהה במיוחד.

הקריאטין משמש לשמירה על רמות ATP (אנרגיה) גבוהות במהלך התכווצות השרירים. מה שמאפשר ביצועים משופרים, סיבולת שריר גבוהה ובסופו של דבר גם הגדלת מסת השריר הכללית. התוסף הוא ללא טעם. ניתן למהול אותו בקלות במגוון משקאות ושייקים ללא טעם לוואי שעלול להקשות על השתייה.

 להגדלת מסת שריר: MuscleTech

יתרונות מרכזיים

מכיל ויטמינים וסיבים תזונתיים

מגביר העברת קראטין לשריר

מוכח קלינית

תורם להגדלת מסת שריר

קריאטין מונוהידראט של MuscleTech עשוי קריאטין מונוהידראט בשילוב עם פחמימות מלאות מסוג סובין שיבולת שועל, קינואה, כוסמת ודוחן. השילוב בין הקראטין הממוזער לבין הפחמימה נמצא יעיל בהגדלת מסת שריר באופן משמעותי. 

התוסף כולל חומצה אלפא ליפואית (ALA), המשפרת את הספיגה של קראטין וגלוקוז. כמו כן השילוב גורם לעליה חדה ברמות האינסולין לאחר אימון ולמעבר מהיר וישיר של קראטין לשריר. מה שגורם לביצועים משופרים.

 100% טבעוני: Sunwarrior‏, Sport

יתרונות מרכזיים

מתאים לטבעונים

ללא טעם

תורם לריכוז 

תורם להגדלת מסת שריר ושיפור ביצועים

קריאטין מונוהידראט של Sunwarrior‏, Sport עשוי קריאטין ללא מוצרי חלב או מוצרים מן החי. הוא אינו מכיל ממתיקים מלאכותיים או טבעיים. הוא ללא טעם וניתן לשלב אותו בקלות בכל משקה אהוב.

הקראטין מיוחס לשיפור כוח שריר, שיפור הביצועים ושיפור היכולות הקוגניטיביות. בעוד שהוא מאפשר אנרגיה זמינה וכוח מפרץ בזמן אימון הוא גם משפר את יכולות הריכוז בזמן מנוחה. יעילותו של קראטין מונוהידראט מוכחת מחקרית והיא תורמת לשיפור משמעותי של יכולות הספורטאים.

איך לבחור תוסף קראטין?

מרכיבים נוספים

חלק מתוספי קריאטין מונוהידראט מכילים גם תוספים אחרים כמו פחמימות וויטמינים. תוספים אלו נועדו לתרום למטרות נוספות. בחרו את הרכב התוסף בהתאם לצורך האישי שלכם.

קראטין מונוהידראט טהור

מומלץ לבחור בתוסף קראטין טהור וטבעי ככל הניתן. בדקו כי המוצר מכיל 100% קראטין מונוהידרט, מאחר וזהו סוג הקריאטין היחיד בעל ספיגה אופטימלית בגוף אשר יעילותו הוכחה קלינית במחקרים רבים.

הוראות שימוש

למרות שבאופן כללי הנטילה של קראטין מתחלקת לשלב העמסה ולשלב תחזוקה. כל יצרן ממליץ על אופן נטילה מעט שונה, השוני מתבטא במינון היומי ובחלוקת המנות על פני היום. מומלץ לבחור בתוסף אשר מתאים לכם מבחינת אופן הצריכה על מנת להצליח להקפיד על התהליך.

אישור ובדיקות של גורם מוסמך

בחרו בתוסף אשר נבדק ואושר כי אינו מכיל חומרים אסורים לשימוש. בדיקות אלה מאשרות כי המוצר אינו מכיל חומרים אסורים על ספורטאים מקצועיים וחומרים העלולים להזיק לבריאותו של המשתמש.

שאלות נפוצות

להלן כמה מהשאלות הנפוצות אודות השימוש בקראטין מונוהידראט.

איך נוטלים קריאטין מונוהידראט?

אופן הצריכה של הקראטין מתחלק לשני שלבים:

שלב העמסה – בשלב זה נוטלים 20 גרם של קריאטין לאורך היום. שלב העמסה נע בין 5-7 ימים. יש לקחת 10 גרם אבקת קריאטין בבוקר עם היקיצה ו 10 גרם נוספים מאוחר יותר במהלך היום. במידה ואתם מתאמנים באותו היום את המנה השנייה יש לקחת מיד לאחר האימון. (ניתן לחלק ל 4 מנות ביום)

שלב התחזוקה – יש ליטול 5-10 גרם קריאטין בבוקר או מיד לאחר האימון (ניתן לחלק לשתי מנות ביום).

האם מינון יתר של קריאטין רעיל?

לא. מינון יתר לא יגרום לתופעות לוואי או לפגיעה בריאותית. אנשים שמקבלים כמות קריאטין מספקת באופן טבעי בתזונה שלהם, פשוט לא ירגישו השפעה כלשהי בעקבות צריכה של תוסף קראטין.

מה קורה כשמפסיקים לקחת קראטין?

כאשר מפסיקים לצרוך קראטין מונוהידראט, הגוף חוזר לעצמו כפי שהיה. תיתכן ירידה במשקל בעקבות איבוד נוזלים וירידה בחוזק השריר מאחר והופסקו היתרונות של הקריאטין. ניקוי מוחלט של הגוף מקראטין לוקח בממוצע חודשיים.

תוסף קריאטין מונוהידראט מומלץ: הבחירה שלנו

אבקת קריאטין מונוהידראט של MuscleTech‏, Essentials Series היא התוסף המומלץ ביותר.

קריאטין מונוהידרט הוא למעשה צורת הקראטין היחידה שבאמת אפקטיבית על הגוף. יעילותו הוכחה קלינית כמשפרת ביצועי ספורט, סיבולת שריר ומספקת אנרגיה זמינה ומיידית במהלך אימונים אינטנסיביים ומזרזת את תהליך התאוששות השריר. קריאטין בטוח לשימוש ואינו גורם לתופעות לוואי שליליות כתוצאה מנטילת יתר.

חשוב לדעת כי אחד מתוצרי הפירוק של הקריאטין בגוף עלולים להצטייר בבדיקות דם כבעיה בכליות. לכן חשוב לעדכן את הרופא המטפל לגבי נטילה של התוסף.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.