אבקת גיינר: דירוג 6 הגיינרים המומלצים ביותר לעליה במשקל ב- 2024 + מדריך

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

לאחר סקירה של עשרות גיינרים שונים, הגיינר המומלץ ביותר לעלייה במשקל הוא של MuscleTech

אחרי ניתוח מאמרים של תזונאי ספורט מוסמכים בנושא הגיינרים, תוך סקירה של מרכיבי הגיינרים השונים וביקורות של משתמשים. זאת הסקירה שלי לתוסף גיינר מומלץ לשנת 2024.

בצעירותי היה לי חבר שחיף, מבנה גוף רזה מאוד שלא משנה מה הוא אכל וכמה הוא אכל הוא תמיד נשאר רזה. עבור רוב הנשים זה היה החלום בהתגשמותו, אך עבורו זה היה עניין רגיש שגרם לו לחוסר ביטחון עצמי. 

אימוני כושר בלבד לא עזרו והמאמן המליץ לו להוסיף אבקת גיינר לתפריט. זאת הייתה הפעם הראשונה בה נחשפתי לכך שיש פתרון ״לבעיית השחיפים״.

אבקת הגיינר של MuscleTech משמשת כתחליף לארוחה מאוזנת מלאה או כתוספת לתזונה עבור אנשים רזים מאוד. 

היא מכילה מרכיבים באיכות גבוהה מאוד הכוללת פחמימות מלאות, תערובת חלבונים בעלי ספיגה יעילה וטובה ואפילו כוללת תוספת של קראטין המשמש מרכיב הכרחי לצורך אספקת אנרגיה זמינה, בנייה מהירה של שרירים ושיפור הביצועים. 

שימו לב, כי לא בטוח שתוסף הגיינר הנבחר שלנו הוא הנכון עבורכם. חשוב לבחור את התוסף המתאים למבנה הגוף שלכם ולמטרות שלכם. במידה ומבנה הגוף שלכן אינו רזה או רזה מאוד תוכלו לבחור מבין רשימת הגיינרים המומלצים שלנו את התוסף שיתאים ספציפית  לכם.

אז בואו נתחיל…

ממהרים? הנה 3 אבקות הגיינר המומלצות ביותר:

הבחירה שלנו
MuscleTech
יחס חלבונים – פחמימות 1:5
מכיל 25 סוגי ויטמינים
הרכב פחמימות איכותיות
לבדיקת מחיר
מומלץ לרזים במיוחד
Super Mass Gainer
יחס חלבונים – פחמימות 1:4.6
מכיל תערובת חלבונים
נבדק לנוכחות חומרים אסורים
לבדיקת מחיר
מומלץ לבעלי גוף ממוצע
Naturade
יחס חלבונים – פחמימות 1:2.4
ללא חומרים מלאכותיים
מכיל תערובת חלבונים
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: MuscleTech

יתרונות מרכזיים

יחס בין חלבונים ופחמימות 1:5

מכיל 25 סוגי ויטמינים ומינרלים

מכיל קריאטין

הרכב פחמימות איכותיות

תערובת חלבונים

מכיל חומרי טעם טבעיים ומלאכותיים

תוסף הגיינר של MuscleTech‏ הוא תחליף לארוחה מאוזנת. הוא מכיל 60 גרם חלבון, 305 גרם פחמימות וכ- 1500 קלוריות. היחס בין כמות החלבון לבין כמות החלבונית עומדת על 1:5. כלומר ריכוז הפחמימות נחשב לגבוה ביחס לריכוז החלבון. 

לכן, זוהי אבקה המתאימה בעיקר לאנשים רזים או רזים מאוד המתקשים לעלות במשקל בעקבות קצב חילוף חומרים גבוה, קושי באכילה או אורח חיים שאינו מאפשר אכילה מסודרת. הפחמימות ישמשו כמקור הדלק לגוף בעוד שהחלבון ינוצל למטרת בניית שרירים ואנרגיה.

בנוסף התוסף מכיל 5 גרם קריאטין אשר תורם לעלייה מהירה יותר במסת השריר, לשיפור הביצועים במהלך אימון ולהתאוששות שריר מהירה יותר. 

הגיינר מכיל תערובת של חלבונים, מה שהוכח מבחינה מחקרית כי לתערובת של כמה סוגי חלבונים יש יעילות גבוהה יותר על הגוף ועל בניית מסת שריר.

לבעלי גוף ממוצע: Naturade

יתרונות מרכזיים

יחס בין חלבונים ופחמימות 1:2.4

חומרי טעם טבעיים

מכיל תערובת חלבונים 

ללא חומרים מלאכותיים או משמרים

הגיינר של Naturade מספק הרכב תזונה מאוזנת והוא משמש כתחליף לארוחה מלאה ולא כתוסף מזון. היחס שלו בין פחמימות לחלבונים עומד על 1:2.4 הוא מתאים לאנשים בעלי גוף ממוצע אשר אין להם בעיה בצריכה של מזון והם מעוניינים לצרוך את התוסף כתחליף לארוחה אחת ביום ולהבטיח תזונה מאוזנת שתמנע השמנה. 

אבקת גיינר מכילה תערובת של חלבונים בעלי ספיגה טובה ומהירה, תערובת חלבונים נמצאה כאפקטיבית יותר לעומת צריכה של חלבון מסוג אחד. מה שמאפשר בניית שריר מהירה יותר, אנרגיה זמינה יותר ושיפור הביצועים והתאוששות השרירים במהלך ולאחר אימון.

התוסף מכיל חומרי טעם טבעיים, הוא אינו מכיל חומרים משמרים או ממתיקים מלאכותיים.

לרזים עם חילוף חומרים מהיר: Dymatize‏, Super Mass Gainer

יתרונות מרכזיים

יחס בין חלבונים ופחמימות 1:4.6

חומרי טעם טבעיים ומלאכותיים

מכיל תערובת חלבונים

מכיל לאוצין

נבדק לנוכחות חומרים אסורים

הגיינר של Dymatize‏, Super Mass Gainer מספק הרכב תזונה מאוזנת ועשירה בקלוריות. הקלוריות מסייעות לשמירה על מסת השריר וצבירה שלה, מאחר והן משמשות כמקור דלק לגוף במקום שהגוף ישתמש בשרירים, בעיקר בזמן אימונים אינטנסיביים. 

התוסף מכיל תערובת של חלבונים איכותיים אשר מתפרקים באיטיות ובמהירות בגוף. מה שמאפשר שילוב מצוין של אספקת אנרגיה זמינה לשרירים במהלך אימון וחומצות אמינו חיוניות אשר ישמשו אותם בשלב ההתאוששות שלאחר האימון.

Super Mass Gainer מכיל לאוצין, אשר נחשב למלך חומצות האמינו שתורם לבניית השריר, מונע את פירוקו ועוזר בשמירה על משקל גוף תקין, מאחר ויש לו השפעה על פירוק תאי השומן.

תוספת לתזונה היומית: ALLMAX‏, QuickMass

יתרונות מרכזיים

יחס בין חלבונים ופחמימות 1:3

נבדק מחקרית

מכיל תרכובת לספיגת קלוריות 

כשר

נבדק לנוכחות חומרים אסורים

מאושר על ידי תוכנית הספורטאים

הגיינר של ALLMAX‏, QuickMass משמש כתוסף תזונה והוא אינו מיועד להחליף ארוחה שלמה. היחס בין הפחמימות לחלבונים מתאים לאנשים רזים המתקשים לעלות במשקל בעקבות חילוף חומרים מהיר או אורח חיים אינטנסיבי. התוסף יספק תוספת קלוריות לתזונה היומית.

התוסף מכיל תרכובת ייחודית המוגנת בפטנט אשר גורמת לספיגה יעילה יותר של הקלוריות בגוף. אותן קלוריות וחומרים מזינים נוספים נספגים במהירות והופכים למסת שריר. תרכובת זאת עשויה תמציות טבעיות.

קוויק מאס נבדק ואושר לשימוש על ידי תוכנית הספורטאים, הוא אינו מכיל חומרים אסורים לשימוש. המוצר פותח בהתבסס על מחקרים קליניים בנושא.

ערך קלורי גבוהה במיוחד: Muscle Mass Gainer

יתרונות מרכזיים

יחס בין חלבונים ופחמימות 1:3.5

נטול גלוטן

מכיל חומרי טעם טבעיים ומלאכותיים

מכיל חלבון מי גבינה מסונן

התוסף של Muscle Mass Gainer מכיל ערך קלורי גבוה במיוחד כאשר מערבבים אותו עם חלב מלא. מה שמאפשר לאנשים רזים ורזים מאוד לצרוך תוספת של קלוריות איכותיות לתזונה היומית שלהם. 

האבקה מכילה תרכובת של תזונה מאוזנת, היא יכולה לשמש כתחליף לארוחה מלאה או כתוספת לתזונה על מנת להגדיל את המאזן הקלורי עד כמה שניתן.

Muscle Mass Gainer מכיל חלבון מי גבינה מסונן בצורה דקה במיוחד. מה שמספק ריכוז גבוה של חלבון וספיגה יעילה ומהירה שלו. ספיגה טובה ומהירה תורמת לבניית שרירים, אספקת אנרגיה זמינה בזמן אימון ושיפור הביצועים.

בתוספת פרוביוטיקה: MRM Nutrition

יתרונות מרכזיים

יחס בין חלבונים ופחמימות 1:2

נטול גלוטן

מכיל תערובת חלבונים

פחמימות מורכבות ואיכותיות

התוסף של MRM Nutrition מתאים לאנשים בעלי מבנה גוף ממוצע המעוניינים לעלות מסת שריר מבלי לעלות משקל עודף או אחוזי שומן. התוסף כולל פרוביוטיקה התורמת לבריאות מערכת העיכול ומחזקת את המערכת החיסונית.

הגיינר מכיל פחמימות מורכבות ומלאות עשירות בסיבים תזונתיים, מונעות עליות חדות ונפילה של סוכר בדם ומאפשרות עיכול יעיל יותר. בנוסף תערובת החלבונים שנמצאת בו מכילה מספר סוגי חלבונים בעלי ספיגה מהירה ואיטית התורמים בזמן אימון ואחריו.

איך לבחור גיינר לעלייה במשקל?

כאשר אתם בוחרים תוסף לעלייה במשקל, חשוב להתייחס לכמה גורמים על מנת לבצע את ההחלטה הנכונה שתאפשר לכם להגיע לתוצאות הרצויות.

מבנה גוף

את הגיינרים נהוג לסווג בהתאם למבנה הגוף של המשתמש. כאשר יש להתייחס ליחס בין כמות הפחמימות לבין כמות החלבון. 

מבנה גוף רזה מאוד: יחס מומלץ של 1:4-10 (1 גרם חלבון ל 4-10 גרם פחמימה)

מבנה גוף רזה: יחס של 1:3-4

מבנה גוף ממוצע: 1:2-3

מבנה גוף מלא: 1:1-1.5

כמות שומן

במידה ואתם חוששים מהשמנה, מומלץ לבחור בתוסף המכיל כמות נמוכה של שומן. במידה ואתם בעלי גוף רזה או רזה מאוד כמות השומן לא משחקת תפקיד. הקפידו לבחור ביחס פחמימות גבוהה ויחס נמוך של חלבון.

חומרים אסורים

בחרו בתוספים אשר אינם מכילים סטרואידים וחומרים נוספים האסורים לשימוש. חומרים אל ומזיקים לבריאות, אסורים בשימוש בספורט תחרותי ובעלי השפעות ארוכות טווח שליליות.

תוסף תזונה או תחליף ארוחה

בבחירה של תוסף גיינר וודאו האם מדובר בגיינר המשמש כתחליף לארוחה מאוזנת מלאה או כתוסף תזונה הנועד לספק ערך קלורי נוסף לשגרת היום. לאנשים שאינם מצליחים לאכול כמות קלוריות גבוהה במהלך היום בשל אורח חיים אינטנסיבי או כאלו המתקשים באכילה באופן כללי, מומלץ לבחור בארוחה מלאה.

שאלות נפוצות

להלן כמה מהשאלות הנפוצות בקרב משתמשי גיינרים לעלייה במשקל.

כיצד ניתן לחשב את היחס בין כמות החלבונים לפחמימות?

אופן החישוב מתבצע בצורה פשוטה, חלקו את כמות הפחמימות בכמות החלבונים. לדוגמה: אם יש בתוסף 350 גרם פחמימות ו 60 גרם חלבון. עושים 5.8 = 350:60 . היחס בין הפחמימות לחלבונים הוא 1:5.8

האם יש הבדל נוסף בין המרכיבים בגיינרים?

גיינר איכותי חייב להכיל פחמימות איכותיות ומלאות, חלבון איכותי ומרכיבים נוספים התורמים לבריאות הכללית של הגוף. גיינרים זולים מדיי כנראה מכילים הרכב מזון נחות, פחמימות ריקות וערך קלורי גבוה. מה שבסופו של דבר גורם להשמנה, עלייה ברמות הסוכר בדם ואינו נחשב לתזונה בריאה ומאוזנת.

האם יש צורך בכמות חלבון גבוהה בגיינר?

אחת הטעויות שאנשים עושים היא בחירה בגיינר המכיל כמות חלבון גבוהה תוך מחשבה שהוא זה שיעזור להם בעלייה במסת שריר. ההפך הוא הנכון. הרכב החלבון צריך להיות נמוך יותר, ככל שמבנה הגוף שלכם רזה יותר.

הפחמימות הן אלו שיעזרו לכם לעלות במשקל ובמסת שריר מאחר והגוף יפרק אותן במקום את השריר לצורך אנרגיה זמינה והחלבון לעומת זאת ישמש לצורך בניית שרירים ועלייה במסה.

תוסף גיינר מומלץ: הבחירה שלנו

תוסף הגיינר המומלץ לצורך עליה במשקל הוא התוסף של MuscleTech

למרות שמטרת הגיינר הוא לעזור בעלייה במשקל ובמסת השריר, אין זה אומר שכל גיינר מתאים לכולם. יש להתאים כל גיינר בהתאם למטרות הגופניות שלכם, למבנה הגוף הקיים ולאורח החיים שלכם. בחירה לא נכונה בגיינר עלולה להוביל לעלייה באחוזי השומן והשמנה.

בנוסף על פי אורח החיים שלכם תוכלו להחליט האם לבחור בגיינר המשמש כתוסף תזונה בלבד לבין גיינר המחליף ארוחה מלאה. טרם השימוש בגיינר מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.