אבקות חלבון מי גבינה: דירוג 5 המומלצות ביותר בשנת 2024 + מדריך קניה

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

מבין מספר אבקות חלבון מי גבינה שבדקתי, הגעתי למסקנה שאבקת החלבון של Now Foods היא המומלצת ביותר. 

לאחר בחינה מעמיקה של אבקות חלבון מי גבינה של מספר יצרניות שונות. תוך ניתוח כלל המרכיבים הנמצאים באבקה כמו: ריכוז החלבון, איכות החומרים וביקורות של לקוחות שהשתמשו באותן אבקות חלבון. זאת הסקירה שלי של אבקת מי חלבון מומלצת לשנת 2024.

אחד השימושים העיקריים שעושים באבקות חלבון הוא שמירה על נפח שריר ותזונה מאוזנת גם כשמנסים לרדת במשקל ומקצצים בצריכת המזון היומית. 

כך שלמעשה ניתן להגביר את תחושת השובע, לשמור על רמות תקינות של חלבון בגוף ולאפשר ירידה באחוזי השומן בגוף מבלי לפגוע בשרירים. זאת גם הסיבה בגללה התחלתי בחיפושים ובדיקות של אבקות חלבון שונות.

אבקת חלבון של Now Foods היא למעשה אבקת חלבון מבודד העשויה ממקור החלבון האיכותי ביותר שקיים. 

הוא מכיל חלבון בריכוז גבוה ואת כל חומצות האמינו הדרושות לגוף ולתפקוד המערכות השונות (מערכת חיסונית, עור, שרירים ועוד) התוסף קל מאוד לעיכול, כמעט ואינו מכיל לקטוז והספיגה שלו בגוף אפקטיבית מאוד.

למרות ההמלצה, חשוב לדעת כי לא בהכרח התוסף המומלץ ביותר יהיה מתאים לכולם. לכן, כדאי לבחון את המרכיבים השונים ואת התאמתם אליכם ואל המטרות הבריאותיות והגופניות שלכם. 

הסקירה הבאה כוללת כמה אבקות מי חלבון מומלצות ואיכותיות כדי שתצליחו למצוא את התוסף הטוב ביותר עבורכם.

אז בואו נתחיל…

ממהרים? הנה 3 אבקות חלבון מי הגבינה המומלצות ביותר:

הבחירה שלנו
Now Foods
ריכוז חלבון גבוה
מאושר ע"י גוף מוסמך
ללא חומרים מלאכותיים
לבדיקת מחיר
מומלץ לספורטאים מקצועיים
Classic AllWhey
ללא הורמונים
ריכוז חלבון גבוה
מאושר ע"י גוף מוסמך
כשר
לבדיקת מחיר
חלבון מי גבינה מרוכז
Jarrow Formulas
חלבון מי גבינה מרוכז
ללא הורמונים
מאושר ע"י גוף מוסמך
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: Now Foods‏

יתרונות מרכזיים

חלבון מי גבינה מבודד

ריכוז גבוה של חלבון

כשר

מאושר על ידי גוף צד ג׳ מוסמך

ללא סטרואידים וחומרים מלאכותיים

אבקת חלבון על בסיס מי גבינה של Now Foods מכילה חלבון בריכוז של 25 גרם. זהו מינון אופטימלי גם עבור אנשים העוסקים בספורט. 

חלבון מי גבינה מבודד הוא חלבון שעבר תהליך סינון נוסף, מה שגורם לריכוז חלבון גבוהה יותר של כ 96%, הוא כמעט ולא מכיל לקטוז, פחמימות ושומן. מה שנהדר עבור אנשים בתהליך חיטוב וירידה במשקל. בנוסף החלבון המפורק בעל יכולת ספיגה טובה ומהירה יותר בגוף. 

מאחר והספיגה שלו היא מהירה יותר מחלבון שאינו מפורק, זהו סוג החלבון המתאים ביותר למתאמנים הבונים שריר ומעוניינים לבלום תהליכים קטבוליים (פירוק שריר). מי הגבינה מכילים חומצת אמינו משמעותית לבניית שריר. 

התוסף מאושר על ידי תוכנית הספורטאים כתוסף טבעי ללא חומרים כימיים, הורמונים או סטרואידים הפוגעים בבריאות ואסורים לשימוש. בנוסף, הוא עומד בתקנות המחמירות של תנאי ייצור נאותים.

חלבון מי גבינה מרוכז: Jarrow Formulas

יתרונות מרכזיים

חלבון מי גבינה מרוכז

ללא הורמונים

ללא גלוטן

טעמים לבחירה

מאושר על ידי גוף צד ג׳ מוסמך

אבקת חלבון מי גבינה של Jarrow Formulas מכילה 18 גרם של חלבון מרוכז. זהו חלבון שלא עבר סינון אלא הוא הופרד ממוצקי החלב בלבד, לכן הוא מכיל כ 89% חלבון ו כ 8% לקטוז. ניתן לבחור בין מספר טעמים: וניל, שוקולד וללא טעם כלל על מנת להכין שייקים על פי העדפת הטעם האישית שלכם.

הספיגה של החלבון המרוכז בגוף היא מעט איטית יותר מחלבון מי גבינה מבודד. יחד עם זאת אין לכך שום משמעות לגבי ההשפעה והתרומה הכללית שלו לגוף, מאחר והיא זהה לזה של החלבון המבודד. למרות שהוא מכיל ריכוז גבוה יותר של פחמימות ושומנים.

התוסף נבדק ואושר לשימוש על ידי גוף מוסמך. הוא אינו מכיל תוספת של הורמונים, מרכיבים מהונדסים ומרכיבים מלאכותיים ומשמרים המזיקים לבריאות.

הכי מתאים לספורטאים מקצועיים: ALLMAX‏, Classic AllWhey

יתרונות מרכזיים

חלבון מי גבינה מבודד

ללא הורמונים וחומרים אסורים

כשר

ריכוז חלבון גבוה במיוחד

מבחר טעמים לבחירה

מאושר על ידי גוף צד ג׳ מוסמך

אבקת חלבון מי גבינה של ALLMAX‏, Classic AllWhey מכילה 30 גרם של חלבון מבודד. זהו חלבון שעבר סינון ומכיל 96% חלבון. הריכוז הגבוה של החלבון והספיגה המהירה שלו בגוף מאפשרת בנייה של שריר בזמן אימון אינטנסיבי והתאוששות מהירה אחריו.

התוסף עבר את כל הבדיקות הנדרשות על מנת להבטיח את בטיחות השימוש ואת איכות המוצר. הוא אינו מכיל תוספים מלאכותיים או כימיים העלולים לפגוע בבריאות. הוא עשוי 100% חלבון מי גבינה.

הוא מגיע במבחר טעמים לבחירה כמו: שוקולד, עוגיות ושמנת, חמאת בוטנים, תות ועוד. מה שמאפשר הכנת שייקים טעימים שיוצרים חוויה טובה של נטילת התוסף.

חלבון מבודד + חלבון מרוכז: Combat 100% Whey

יתרונות מרכזיים

חלבון מי גבינה מבודד ומרוכז

ללא הורמונים וחומרים אסורים

איכות פרמיום

מתאים לספורטאים

מאושר על ידי גוף צד ג׳ מוסמך

אבקת חלבון מי גבינה של Combat 100% Whey מכילה 25 גרם של חלבון מבודד וחלבון מרוכז. השילוב בין השניים יוצר נוסחה מנצחת של ספיגה מהירה של החלבון ומניעה של תהליך פירוק השריר, בנוסף לאנרגיה זמינה בזמן אימון ולשיפור הביצועים. החלבון המרוכז נספג לאט יותר בגוף, מאפשר התאוששות טובה לשרירים לאורך זמן.

התוסף מתאים גם לאנשים המעוניינים להגדיל את כמות החלבון בתזונה שלהם, לגרום לתחושת שובע ולהקטין צריכה של מזון עשיר בשומן ופחמימות מבלי לפגוע בכמות החלבון הנדרשת לגוף.

חלבון מבודד לספורטאים: California Gold Nutrition

יתרונות מרכזיים

חלבון מי גבינה מבודד 

27 גרם חלבון

ללא הורמונים ומרכיבים מלאכותיים

מתאים לספורטאים

מאושר על ידי גוף צד ג׳ מוסמך

אבקת חלבון מי גבינה של California Gold Nutrition מכילה 27 גרם של חלבון מבודד. התוסף אינו מכיל חומרים מלאכותיים, חומרי טעם או מילויים שונים.

חלבון מי גבינה הוא מקור נהדר לחומצות אמינו חיוניות לגוף. הוא נספג בקלות ובמהירות והוא נחשב לתוסף דל לקטוז. מה שמתאים גן עבור אנשים שאינם משלבים תזונה חלבית בתפריט. חלבון מי גבינה תורם להתאוששות מהירה של שרירים, לתחושת שובע ולתהליך של ירידה במשקל וחיטוב.

איך לבחור אבקת חלבון מי גבינה?

כאשר אתם בוחרים תוסף חלבון מי גבינה, מומלץ לקחת כמה גורמים בחשבון על מנת לבצע את הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

הורמונים ומרכיבים נוספים

וודאו כי תוסף החלבון אינו מכיל הורמונים ומרכיבים נוספים שמבטיחים שיפור של ביצועים והישגים נוספים. היצמדו ככל האפשר למוצרים עשויים 100% רכיבים טבעיים ללא תוספות מיותרות שיפגעו בבריאותכם.

חלבון מבודד או מרוכז

שתי צורות החלבון יעשו עבודה טובה באופן זהה. אך החלבון המבודד הוא דל לקטוז וכמעט ואינו מכיל שומן ופחמימות. בנוסף הוא נספג מהר יותר בגוף. לכן במידה ואתם בתהליך חיטוב, ירידה במשקל או משתדלים להקטין צריכה של לקטוז ייתכן והחלבון המבודד יתאים לכם בצורה טובה יותר.

בדיקות ואישורים

בחרו במוצר שעבר בדיקות ואישור של גוף צד ג׳ מוסמך. בדיקות אלה מאשרות כי המוצר אינו מכיל חומרים מהונדסים, מרכיבים כימיים או מלאכותיים שעלולים להזיק לבריאות.

שאלות נפוצות

להלן מספר שאלות נפוצות בנוגע לצריכה של אבקת חלבון מי גבינה.

האם חלבון מי גבינה מתאים רק לספורטאים?

לא. חלבון מי גבינה הוא מקור לחלבון שמתאים לכולם. מי גבינה נחשב לאחד המקורות האיכותיים ביותר שקיימים. למרות שמומלץ לצרוך חלבון בצורה טבעית ממזון. אנשים רבים זקוקים לתוספת חלבון לתזונה שלהם בעקבות דיאטה או ברננות במזון.

מהי צורת החלבון הטובה ביותר?

חלבון מי גבינה מגיע במספר צורות כאשר ההבדל ביניהם הוא באופן הסינון שהחלבון עבר. חלבון מרוכז, מבודד ומפורק. כאשר לכולם אותה השפעה מועילה על הגוף. חלבון מרוכז מכיל פחמימה ושומן בכמות גבוהה יותר מהשאר, חלבון מבודד הוא דל לקטוז ונספג מהר יותר ואילו חלבון מפורק הוא חלבון טהור ללא מרכיבים נוספים. רוב התוספים עשויים מחלבון מרוכז או חלבון מבודד.

איך חלבון מי גבינה תורם לירידה במשקל?

מחקרים מצאו כי חלבון מי גבינה עוזר להפחתה של ההורמון האחראי על תחושת הרעב ובכך למעשה הוא מגביר את תחושת השובע ומפחית חשק למזונות עתירי קלוריות. למטרות חיטוב והרזייה מומלץ לצרוך חלבון מבודד אשר כמעט ואינו מכיל פחמימות ושומנים.

אבקת חלבון מי גבינה מומלצת: הבחירה שלנו

אבקת חלבון מי גבינה של Now Foods היא המומלצת ביותר.

אבקת חלבון מי גבינה הוא מקור החלבון האיכותי ביותר. מדובר בתוסף המכיל כמות גבוהה של חלבון זמין התורם לפעילות הגוף השונות ולשיפור הביצועים בקרב ספורטאים. החלבון נספג בקלות ובמהירות בגוף, מגביר תחושת שובע, עוזר לירידה במשקל, עוזר לבנייה ולהתאוששות של שרירים. 

חלבון מי גבינה מכיל את הכמות הגבוהה ביותר של חומצות אמינו חיוניות לתפקוד של כלל מערכות הגוף השונות כמו המערכת החיסונית, מערכת העצבים, העור ומערכות רבות נוספות.

כמו עם כל תוסף תזונה, לפני השימוש באבקת חלבון מי גבינה מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.