תוסף קו אנזים Q10: דירוג 5 המומלצים ביותר בשנת 2024 + פירוט מלא

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

תוסף הקו אנזים Q10 המומלץ ביותר שלי הוא Natural Factors .

לאחר שערכתי מחקר על תפקידו של הקו אנזים, אופן פעילותו וכיצד הגוף שלנו יכול לקבל אותו ממקורות חוץ. סקרתי מאמרים מדעיים שונים בנושא הצורות השונות הקיימות והיתרונות והחסרונות של אחד מהם. זאת הסקירה שלי לתוספי קו אנזים Q10 מומלצים לשנת 2024.

הקו אנזים קיו 10 הוא הכרחי לגוף. הוא נוגד חמצון עוצמתי שנמצא בכל תא והוא חיוני במיוחד לתאים הדורשים אנרגיה רבה כמו השרירים, המוח, הכבד, הכליות והלב. מלבד חשיבותו לפעילות השרירים הוא גם אחראי להגן ולשמור על התאים, הלב וכלי הדם מפני הזדקנות. 

עם הגיל פוחת הייצור של הקו אנזים בגוף ויש לקבל אותו ממקור חיצוני. הקו אנזים נמצא יעיל לטיפול בדלקות חניכיים, מיגרנות, סוכרת, מחלות במערכת העצבית, פוריות הגבר ועוד.

תוסף הקו אנזים Q10 של Natural Factors מכיל קו אנזים בפיתוח החדשני של צורת יוביקווינול. זוהי צורה המאפשרת ספיגה אופטימלית בגוף מבלי צורך בהמרה נוספת. צורה זו נמצאה בעלת ספיגה טובה יותר פי 7. בנוסף הוא מכיל שמן פשתן וויטמין E אשר מגבירים את הספיגה ותורמים לבריאות הגוף.

ייתכן שהתוסף המומלץ ביותר לא יהיה מומלץ עבורכם. התוספים נבדלים זה מזה במינון, בצורת האנזים, בכמות הכמוסות היומית, במרכיבים וכו׳. 

לכן ייתכן ותמצאו כי תוסף אחר מבין התוספים המומלצים יענה טוב יותר על ההעדפות הבריאותיות והאישיות שלכם. זאת הסיבה שהכנו סקירה הכוללת מספר מותגים מובילים ואיכותיים של תוסף קו אנזים קיו 10.

אז קדימה לדרך…

ממהרים? הנה 3 תוספי הקו-אנזים Q10 המומלצים ביותר:

הבחירה שלנו
Natural Factors
נגזרת יוביקווינול
מכיל ויטמין E
תומך בבריאות הלב
מעכב הזדקנות
לבדיקת מחיר
בעל מינון גבוה
Doctor's Best
מינון כפול
מעכב הזדקנות
נגזרת יוביקווינול
לבדיקת מחיר
מחיר משתלם
California Gold Nutrition
נגזרת יוביקווינון
נבדק ע"י גוף מוסמך
תומך בבריאות הלב
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: Natural Factors

יתרונות

נגזרת יוביקווינול

מכיל ויטמין E

מכיל שמן פשתן

תומך בבריאות הלב וכלי הדם

מעכב הזדקנות

חסרונות

לא מתאים לטבעונים

התוסף של Natural Factors הוא בנגזרת יוביקווינול החדשנית, נגזרת זו עם ספיגה גבוהה פי 7 בגוף. התוסף מכיל גם שמן פשתן אשר משפר את ספיגת הקו אנזים בגוף ומשמש כמרכיב השומני הנדרש בזמן נטילת התוסף. בנוסף הוא מכיל ויטמין E המעניק חיזוק נוסף של נוגד חמצון השומר על התאים, מחזק מערכת חיסונית ומשפר את בריאות הלב.

יוביקווינול הוכח כתורם למראה צעיר ובעל השפעה רבה תהליך ההזדקנות. הוא מונע דלקות חניכיים ומשפר את בריאות הלב וכלי הדם. בנוסף הוא מעלה את רמות האנרגיה בגוף ומשפר מגוון תהליכים ביולוגיים בגוף הזקוקים לאנרגיה רבה.

תמיכה בבריאות הלב וכלי הדם: Life Extension

יתרונות

נגזרת יוביקווינול

תורם לבריאות התאים

מעכב הזדקנות

תורם לפוריות

שיפור תוך 4 שבועות

חסרונות

לא מתאים לטבעונים

מחיר

תוסף הקו אנזים של Life Extension הוא מגיע בצורת יוביקווינול בעלת ספיגה טובה יותר ויעילות מוגברת לגוף. על פי היצרנית התוסף בעל ספיגה של פי 8 מנגזרת יוביקווינון. הוא הוכח כיעיל מאוד לשמירה על בריאות הלב וכלי הדם, לשיפור מראה העור והשיער ואף להגברת ייצור הקולגן. ספיגתו היעילה מאפשרת שיפור משמעותי תוך 4 שבועות בלבד.

ייצור הקו אנזים וספיגתו בגוף יורדת עם הגיל ולכן יש צורך לצרוך אותו ממקור חיצוני. בעיקר עבור אנשים הנוטלים תרופות להורדת כולסטרול, על מנת ליצור קו אנזים קיו 10 יש צורך בכולסטרול, ירידה בכולסטרול עלולה לגרום לחוסר בקו אנזים בגוף.

מינון גבוה של קו אנזים: Doctor's Best

יתרונות

נגזרת יוביקווינול

מינון כפול

מעכב הזדקנות

שיפור אנרגיה תאית

נוגד חמצון עוצמתי

חסרונות

לא מתאים לטבעונים

מחיר

Doctor's Best מספק יוביקווינול במינון של 200 מ״ג בכמוסה. הספיגה המצוינת מאפשרת שיפור בייצור האנרגיה התאית ופעילות משופרת של הלב, הכבד, המוח והכליות. התוסף מאריך את חיי התאים ומונע חמצון שלהם. מה שמשפיע ישירות על תהליך ההזדקנות של הגוף.

יוביקווינול היא הצורה האופטימלית של הקו אנזים בעלת ספיגה טובה יותר וצורך במינונים נמוכים יותר בהשוואה לנגזרת היוביקווינין.

נוגד חמצון מוגבר: Jarrow Formulas

יתרונות

נגזרת יוביקווינול

בתוספת PQQ

מעכב הזדקנות

תמיכה מוגברת בבריאות התאים והלב

חסרונות

מחיר

קפסולות גדולות

יוביקווינול של Jarrow Formulas משלב גם תוספת של פירולוקינולין קינון, זהו נוגד חמצון עוצמתי המגן על התאים. השילוב בין השניים יוצר תמיכה מוגברת בבריאות התאים, שמירה על רקמות הגוף, כלי הדם וייצור מוגבר של אנרגיה.

נוגדי חמצון חיוניים למערכת החיסונית ולכלל הפעולות הביולוגיות בגוף המשלבות חלבונים. נוגדי החמצון נלחמים ברדיקלים החופשיים הגורמים לנזקים שונים בגוף, כמו הזדקנות העור, מוות של תאים,מחלות לב, סכרת ועוד.

מחיר משתלם: California Gold Nutrition

יתרונות

נגזרת יוביקווינון

מכיל תמצית פלפל

נבדק על ידי גוף מוסמך

תומך בבריאות הלב וכלי הדם

עוזר להפקת אנרגיה

חסרונות

לא מתאים במצבי דלקת במערכת העיכול

הקו אנזים קיו 10 של California Gold Nutrition מגיע בנגזרת של יוביקווינון. זוהי הנגזרת הטבעית המופיעה גם במזונות שונים. הגוף יודע להמיר את היובקווינון לצורה הדרושה על מנת להיספג בגוף כפי שהוא עושה בצריכת מזון. הכמות של הקו אנזים במזון היא נמוכה מאוד ואינה מספיקה על מנת להשלים חוסרים של קו אנזים בגוף.

התוסף מכיל תמצית פלפל שחור אשר ידועה ביכולת לשפר את הספיגה של הקו אנזים בגוף ולהגדיל את יעילותו. הקו אנזים מחזק את המערכת החיסונית ותורם ליצירה מוגברת של אנרגיה בגוף, שמירה על התאים, על הרקמות ועיכוב תהליך ההזדקנות.

איך לבחור תוסף קו אנזים קיו 10?

טרם הבחירה בתוסף קו אנזים, מומלץ לקחת כמה דברים בחשבון.

בדיקות ואישורים

בחרו בתוסף שעבר בדיקות ואישורים של גוף צד ג׳ מוסמך. בדיקות אלה מאשרות כי כלל המרכיבים בתוסף בטוחים לשימוש וכי הוא אינו מכיל מרכיבים מהונדסים גנטית או חומרים מזיקים אחרים. 

מרכיבים נוספים

בדקו מהם המרכיבים הנוספים הנמצאים בתוסף. העדיפו מרכיבים טבעיים ומזינים על פני מרכיבים מלאכותיים וחומרים משמרים. מומלץ לבחור תוסף המכיל מרכיבים שתומכים בספיגה של הקו אנזים בגוף, כמו תמצית פלפל שחור.

נגזרת האנזים

תוכלו לבחור בים 2 נגזרות שונות של הקו אנזים. הנגזרת הטבעית שנקראת יוביקווינון. זוהי גם הנגזרת בה הקו אנזים מגיע במזונות השונים. ונגזרת יוביקווינול שרבים טוענים כי היא יעילה יותר, מאחר והגוף לא צריך לעשות שום פעולה כדי להפוך אותה לזמינה ביולוגית לגוף. יחד עם זאת היא נחשבת לפחות יציבה ויש המעדיפים להיצמד לצורה שהטבע ״בחר״. 

שאלות נפוצות

להלן כמה מהשאלות הנפוצות בקרב צרכני קו אנזים קיו 10.

תוך כמה זמן מרגישים בשיפור?

ברוב המקרים ידרשו 4-12 שבועות כדי לראות שינוי כלשהו. כמו בכל תוסף תזונה הגוף צריך זמן על מנת לקבל כמות מספקת מהקו אנזים ולהתאושש.

איך אפשר לשפר את הספיגה?

חשוב מאוד ליטול את תוסף קו אנזים יחד עם ארוחה המכילה שומן. ניתן לצרוך אותו עם כף חמאת בוטנים או מזון שומני כלשהו על מנת להבטיח ספיגה טובה יותר שלו בגוף.

האם הקו אנזים קיו 10 משפר את מראה העור?

נטילה של קו אנזים קיו 10 הוכחה כמשפרת את מראה העור וגורמת למראה צעיר יותר. זאת על ידי חידוש תאי עור, שיפור גוון העור, הפחתה של קמטים עדינים. הקו אנזים מתפקד כנוגד חמצון עוצמתי שמעכב הזדקנות של תאים והוא נמצא בתכשירי טיפוח רבים בשוק.

האם הקו אנזים קיו 10 משפר צמיחת שיער?

הקו אנזים מגביר את ייצור האנרגיה בתאים ואת זרימת הדם. מה שתורם לזרימה משופרת של חמצן ומינרלים לזקיקי השיער. הקו אנזים עוזר לעורר ייצור של קרטין שיער, במיוחד בגילאים מבוגרים בהם הייצור בגוף פוחת באופן טבעי כחלק מתהליך ההזדקנות.

תוסף קו אנזים Q10 מומלץ: הבחירה שלנו

התוסף קו אנזים המומלץ ביותר הוא של Natural Factors

הקו אנזים Q10 הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בתאים, הוא משמש כנוגד חמצון עוצמתי המעכב התחמצנות של התאים וכתוצאה מכך מאט את ההזדקנות שלהם. מחסור בקו אנזים מזרז את הזדקנות האדם וגורם למחסור באנרגיה בתאים, המחסור פוגע בעיקר בתאים הדורשים אנרגיה רבה כמו תאי הלב, השרירים, הכליות, הכבד ועוד.

נשים בהריון, נשים מניקות ואנשים הנוטלים תרופות באופן קבוע, בעיקר מדללי דם ותרופות לסוכרת מומלץ מאוד להיוועץ עם הרופא המטפל טרם נטילה של כורכום.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.