תוסף כורכום: 4 תוספי הכורכום המומלצים ביותר בשנת 2024 + פירוט מלא

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

תוסף הכורכום המומלץ ביותר שלי הוא Doctor's Best.

לאחר מחקר מקיף אודות יתרונות הכורכום, אופן ספיגתו בגוף והדרכים בהם ניתן לשפר את יעילותו. זאת הסקירה שלי לתוספי כורכום מומלצים לשנת 2024.

לתוספי כורכום נחשפתי כאשר ניסיתי למצוא תוסף אחד, עוצמתי במיוחד שיצליח ״לכסות״ אותי מכמה מבחינות בריאותיות. 

הכורכום בהחלט שורש פלא המטפל בדלקות, מעכב תהליך הזדקנות, מחזק את המערכת החיסונית ואפילו מטפל בדיכאון ובמצבי סטרס. ואם זה לא מספיק, רבים טוענים כי הוא מונע אף סרטן ומחלות שונות הקשורות למוח.

תוסף כורכום של Doctor's Best מכיל תמצית של כורכומינואידים בריכוז של 95%. מה שמספק כמות גבוהה מאוד של חומר פעיל ואפקטיבי. בנוסף הוא מכיל תמצית מרוכזת של פיפרין אשר הוכח מחקרית כמשפר ב 2,000% את הזמינות הביולוגית של הכורכומין. כלומר הוא נספג משמעותית טוב יותר בדם. 

ייתכן כי התוסף הנבחר שלנו לא יהיה התוסף המתאים ביותר עבורכם. תוספי תזונה שונים משפיעים באופן שונה על כל אחד. בנוסף, ייתכן כי בעקבות הגבלות בריאותיות או תזונתיות תמצאו כי תוסף מומלץ אחר מהרשימה יתאים טוב יותר עבורכם.

אז בואו נתחיל…

ממהרים? הנה 3 תוספי הכורכום המומלצים ביותר:

הבחירה שלנו
Doctor's Best
95% כורכומינואידים
עוזר בשמירה על הרקמות
נבדק ע"י גוף מוסמך
לבדיקת מחיר
תמצית אורגנית
NatureWise
אורגני
95% כורכומינואידים
מועשר בג׳ינג׳ר אורגני
לבדיקת מחיר
תמצית במינון נמוך
CurcuminRich
30 מ״ג כורכומינואידים
תומך בלב וכלי הדם
בעל ספיגה גבוהה
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: Doctor's Best

יתרונות

95% כורכומינואידים

95% פיפרין

נבדק על ידי גוף מוסמך

עוזר בשמירה על התאים והרקמות בגוף

זמינות ביולוגית גבוהה

חסרונות

הטבליות קשיחות לבליעה

לא מתאים במצבי דלקת במערכת העיכול

הכורכום של Doctor's Best מורכב מתמצית של 95% כורכומינואידים ו 95% תמצית פיפרין. ריכוז החומר הפעיל בתוסף הוא גבוה מאוד ולכן גם יעילותו עולה בהתאמה. מאחר והגוף מתקשה לספוג את הכורכומין לדם ונוטה להפריש אותו החוצה בשתן. תוספת של תמצית פיפרין (פלפל שחור) הוכחה מחקרית כמשפרת את הזמינות הביולוגית של הכורכומין בגוף ב 2,000%.

כורכומינואידים שומרים על חיי התאים והרקמות בגופנו הם מעכבים הזדקנות, מונעים דלקות פרקים ומחלות דלקתיות אחרות. הם תורמים לבריאות המוח ואף מעכבים התפתחות של דמנציה ושל מחלות שונות הקשורות למוח.

לסובלים מדלקות במערכת העיכול: NOW Foods

יתרונות

כשר

95% כורכומינואידים

מתאים לטבעונים

ללא פלפל

נבדק על ידי גוף מוסמך

תכונות מרפא עוצמתיות

חסרונות

הטבליות צובעות את האצבעות

אין מרכיבים המשפרים זמינות ביולוגית

תוסף הכורכום של NOW Foods מכיל 95% כורכומינואידים. כלומר הוא כמעט כולו עשוי מהחומרים הפעילים שבכורכום. בצריכה של שורש כורכום או תבלין כמות החומר הפעיל היא קטנה מאוד ובעלת ספיגה כמעט אפסית בגוף שלנו. לכן תמצית הכורכומין שבתוסף מאפשרת ספיגה טובה שלו בדם ומאפשרת ליהנות מכל היתרונות הבריאותיים שהכורכום מספק.

הכורכום הוא נוגד חמצון עוצמתי בעל תכונות אנטי דלקתיות. הוא תורם למערכת הדם ולמערכת החיסונית. הוא נקשר גם למניעה של מחלת הסרטן, עיכוב תהליך ההזדקנות וטיפול בדיכאון. הפורמולה אינה מכילה תמצית פלפל אשר אינה מתאימה לאנשים הסובלים מדלקות במערכת העיכול.

התוסף של נאו פודס נבדק ואושר לשימוש. הוא אינו מכיל מרכיבים מהונדסים גנטית או חומרים אסורים לשימוש.

תמצית כורכום אורגנית: NatureWise

יתרונות

אורגני

95% כורכומינואידים

מכיל תמצית פלפל שחור

מתאים לטבעונים

מועשר בג׳ינג׳ר אורגני

חסרונות

מינון יומי של 3 כמוסות

מחיר

התוסף של NatureWise מכיל קומפלקס של כורכום אורגני, הוא מכיל שורש כורכום ו 95% חומר פעיל. בנוסף הוא מכיל תמצית פלפל שחור וג׳ינג׳ר אורגני אשר משפרים את הספיגה של הכורכומין בדם. 

הכורכומין והג׳ינג׳ר בעלי תכונות אנטי דלקתיות עוצמתיות במיוחד. מה שמאפשר ריפוי של מגוון מחלות הקשורות בדלקת, חיסון המערכת החיסונית, עיכוב הזדקנות העור ושמירה על הרקמות והתאים בגוף.

גם הכורכום וגם הג׳ינג׳ר נקשרים לטיפול ומניעה של מחלת הסרטן ומחלות ניוון מוחי. לכן השילוב בין השניים מאפשר ספיגה טובה יותר ויעילות גבוהה יותר.

תמצית כורכום במינון נמוך: CurcuminRich

יתרונות

30 מ״ג כורכומינואידים

צורת כורכומין בעלת ספיגה גבוהה

מתאים לסובלים מדלקות במערכת העיכול

תמיכה בלב וכלי הדם

חסרונות

מינון יומי של 2 כמוסות

מחיר

CurcuminRich מכיל תמצית של הכוכרומינואיד בעל הזמינות הביולוגית הגבוהה ביותר שקיים. זהו חלקיק קטן בעל מסיסות גבוהה יותר במים. מה שמקל על החדירה והספיגה שלו בגוף בהשוואה למרכיבים פעילים אחרים. 

התוסף אינו מכיל תמצית פלפל, מה שמתאים יותר לצריכה של אנשים הסובלים מדלקות ומחלות במערכת העיכול אשר אינן מגיבות היטב לצריכה של פלפל. 

הכורכומין תורם מאוד לבריאות כלי הדם והלב, הוא מעכב את הזדקנות הלב וכלי הדם ומונע התקשות עורקים. כורכום תורם במניעה של דיכאון וחרדה. הוא משפר את היעילות של תרופות פסיכיאטריות ותורם להתמודדות טובה יותר עם מצבי סטרס.

איך לבחור תוסף כורכום?

ריכוז חומר פעיל

על מנת שלכורכומין תהיה השפעה אמיתית על גופנו יש לדאוג לספיגה טובה ומספקת של החומר הפעיל בדם. בחרו תוסף המכיל ריכוז גבוה ככל הניתן של כורכומינואידים. הריכוז הגבוה ביותר שמיוצר כיום הוא 95%.

ספיגה טובה

הגוף שלנו פשוט נוטה שלא לספוג מספיק מהכורכומין והוא מעדיף להפריש אותו החוצה. לכן כדאי לבחור בתוסף כורכום המכיל גם תמצית של פיפרין (תמצית פלפל שחור). פיפרין מגדיל ב 2000% את הספיגה של הכורכומין בדם ומעכב את ההפרשה שלו מהגוף החוצה. ניתן לבחור גם שילוב של כורכומין עם אומגה 3, ויטמין C, חומצה ציטרית ושמנים נוספים המשפרים את ספיגתו בגוף. 

בדיקות גוף מוסמך

מאחר ותחום תוספי התזונה אינו מוסדר בצורה מחמירה כמו התרופות. מומלץ מאוד לבחור ביצרן בעל שם מוכר ומוניטין חיובי. בחרו בתוסף שעבר בדיקות ואישורים של גוף מוסמך. בדיקות אלו מאשרות את בטיחות השימוש במוצר וכי הוא נקי מחומרים מזיקים ואסורים לשימוש.

שאלות נפוצות

מה משפר את הספיגה של הכורכומין בגוף?

על פי פטנטים רשומים לשיפור היעילות של כורכומין וספיגתו בדם המרכיבים הם:

פטנט 1: 1% מהפורמולה תמצית פלפל שחור בשילוב עם כורכומין.

פטנט 2: 20% כורכומינואידים ו 80% פוספטידיל כולין מלציטין סויה ותאית.

פטנט 3: 70% כורכומינואידים + שמן כורכום אתרי.

האם כורכומין באמת מטפל בסרטן?

מחקרים הוכיחו כי כורכומין עוזר בהריגה של תאים סרטניים. לכן הוא יכול לעזור למנוע מחלת סרטן או להפחית את כמות התאים הסרטניים ולתרום לטיפול.

האם אפשר ליטול כורכומין כל יום?

על פי ארגון הבריאות העולמי 1.4 מ"ג של כורכום לכל קילוגרם ממשקל הגוף בטוח לצריכה יומית. לא מומלץ ליטול מינונים גבוהים לאורך זמן. הסיבה לכך היא שאין מספיק מחקרים בנושא. בכל אופן תמיד מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל.

האם כורכום יכול לעזור בהפחתת שומן בטני?

על פי תזונאים קליניים רבים, צריכה של כורכום מגבירה את קצב חילוף החומרים ועוזרת לשרוף קלוריות מהר יותר. שתייה של מי כורכום או תה כורכום יכולה לעזור לך להפחית את השומן הביטני. 

תוסף כורכום מומלץ: הבחירה שלנו

התוסף של Doctor's Best הוא תוסף הכורכום המומלץ ביותר.

כורכום הוא אחד המזונות הבריאים ביותר על פני כדור הארץ. הוא נוגד חמצון עוצמתי ואנטי דלקתי בעל סגולות מרפא רבות. מאחר והזמינות הביולוגית של הכורכומין היא נמוכה מאוד, אין כמעט השפעה שלו על הגוף בזמן אכילה שלו בצורתו הטבעית או כתבלין. כדי להנות מהיתרונות שלו יש לצרוך אותו כתוסף תזונה המכיל תמצית של החומר הפעיל בכורכום.

נשים בהריון, נשים מניקות ואנשים הנוטלים תרופות באופן קבוע, בעיקר מדללי דם ותרופות לסוכרת מומלץ מאוד להיוועץ עם הרופא המטפל טרם נטילה של כורכום.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.