תוסף ביוטין: 4 תוספי הביוטין הטובים ביותר בשנת 2024 [פירוט מלא]

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

בעקבות חיפושים ארוכים אחר תוסף ביוטין מומלץ, יצא שערכתי מחקר מקיף במיוחד שלא היה מבייש חוקרים מדופלמים😜. 

המסקנה שלי היא שתוסף הביוטין של 21st Century הוא התוסף המומלץ ביותר. זוהי הסקירה שלי לתוספי ביוטין מומלצים לשנת 2024.

במהלך ההיריון ה 3 שלי, כבר הייתי מנוסה יותר, כבר אז התחלתי לבחון את האפשרויות לעצור או יותר נכון להפחית את הנשירה לאחר לידה. מה שנקרא ״להקדים תרופה למכה״. 

אז תוסף ביוטין לא בהכרח היה הפתרון שלי לנשירה (זאת בשל בעיות אחרות שצצו כמו איזון הורמונלי, חוסר בברזל וכו׳). אך בהחלט צברתי ידע נרחב בנושא.

תוסף ביוטין של 21st Century הוא סוג של ויטמין B האחראי על תהליכי חילוף חומרים שונים בגוף. תהליכים חיוניים כמ פירוק שומנים, פחמימות וחלבונים אשר משמשים כאבני בניין של רקמות הגוף. זהו ויטמין חיוני לתפקוד תקין של כלל מערכות הגוף השונות.

אנשים הסובלים ממחסור בויטמין B עלולים לסבול מנשירת שיער, מחלות עור, דיכאון, הפרעות בשינה, חוסר אנרגיה ועוד. לכן, נטילה של תוסף ביוטין יכולה לשפר את איכות החיים בצורה משמעותית. 

ההשפעה של תוסף ביוטין היא אינדיבידואלית, לעיתים תוסף אחד יעניק שיפור משמעותי למשתמש אחד ואילו שיפור מועט או כלל לא לאחר. 

טרם הסקת המסקנות, חשוב להקפיד ליטול את התוסף באופן קבוע למשך שישה חודשים לפחות. במידה ואין שיפור, ניתן לנסות תוספים מומלצים אחרים. 

אז אם אתם סובלים ממחסור בביוטין, או שפשוט בא לכם לקבל חיזוק משמעותי לשיער ולציפורניים שלכם, הכנתי לכם רשימה של תוספי ביוטין מומלצים המחולקים בהתאם לצרכים שלכם.

אז בואו נתחיל…

ממהרים? הנה 3 תוספי הביוטין המומלצים ביותר:

הבחירה שלנו
21st Century
עוזר לעור ולשיער
תוסף ויטמין
טבליות קטנות
לבדיקת מחיר
לשומרי כשרות
Now Foods
כשר
תומך במערכת החיסונית
עוזר לעור ולשיער
לבדיקת מחיר
לטבעוניים
Doctor's Best
טבעוני
עוזר לעור ולשיער
משפר חילוף חומרים
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: ביוטין של 21st Century‏

יתרונות

עוזר לעור, לשיער ולציפורניים 

תוסף ויטמין

נבדק על ידי צד ג׳ מוסמך

טבליות קטנות

חסרונות

השפעה אינדיבידואלית

אין מחקרים המוכיחים השפעה חיובית על השיער והציפורניים

ביוטין של 21st Century מכיל 10,000 מק״ג בטבליה אחת. אשר מספק כשליש מהצריכה היומית המומלצת. הביוטין אינו כולל חומרים משמרים, תוספת סוכר ותוספים מלאכותיים.

הביוטין הוא אחד מויטמיני ה B. הוא חיוני לצורך תהליכי חילוף חומרים רבים בגוף, ביניהם פירוק אפקטיבי של שומנים, חלבונים ופחמימות. הוא חיוני לייצור חלבוני קרטין וקולגן אשר אחראים על בריאות מראה העור, השיער והציפורניים שלנו.

התוסף נבדק על ידי מעבדה מוסמכת ואושר לשימוש. המעבדה בדקה כי אינו מכיל חומרים מזיקים לבריאות או רכיבים מהונדסים גנטית.

חלק מהמשתמשים טענו כי ההשפעה על בריאות השיער לא הורגשה בצורה משמעותית, אך יחד עם זאת ההשפעה על הציפורניים הייתה משמעותית יותר. בנוסף אופן הנטילה של התוסף היה קל ונעים מאוד בהשוואה לתוספים אחרים, בעיקר בגלל הגודל הקטן של הטבליה.

הכי מתאים לצמחונים: ביוטין של Natrol‏

יתרונות

עוזר לעור, לשיער ולציפורניים 

מסייע לחילוף חומרים

נבדק על ידי צד ג׳ מוסמך

טבליות קטנות

חסרונות

השפעה אינה אחידה על כולם

אין מחקרים המוכיחים השפעה חיובית על השיער והציפורניים

תיתכן התפרצות פצעונים לחלק מהמשתמשים

ביוטין של Natrol מגיע במינון של 10,000 מק״ג במנה אחת. מינון זה נחשב למינון יחסית גבוה, אך יחד עם זאת עודפי הויטמין מופרשים בשתן, לכן, הוא אינו מהווה סיכון למשתמשים.

התוסף עוזר לשיפור מראה העור, השיער והציפורניים על ידי פירוק יעיל יותר של חלבונים ושומנים. בתהליך פירוק החלבונים מפורקים בצורה יעילה חלבונים המשתתפים בתהליכי חידוש העור, השיער והציפורניים.

ויטמין B משתתף בתהליך פירוק המזון והפיכתו לאנרגיה זמינה. כך שהוא תורם לרמות אנרגיה זמינות רבות יותר בגופנו, אותן אנרגיות המשמשות אותנו ואת גופנו במהלך היום.

חלק מהמשתמשים טענו כי לא הרגישו בשיפור משמעותי בבריאות השיער והציפורניים, למרות שויטמין B מוכח כחיוני בתהליכי חילוף חומרים שמשפיעים גם על העור והשיער, השפעתו הישירה על בריאות השיער והציפורניים אינה מוכחת. בנוסף כמה מהמשתמשים טענו שהתוסף גרם להם להתפרצות של פצעונים בפנים.

הכי מתאים לשומרי כשרות: ביוטין של Now Foods‏

יתרונות

כשר

תומך בבריאות העור, הציפורניים והשיער

תומך במערכת החיסונית

נבדק על ידי צד ג׳ מוסמך

חסרונות

לא מתאים לילדים

קפסולות גדולות

לא הוכח מחקרית על ציפורניים ושיער

ביוטין של Now Foods מגיע בקפסולות במינון של 5,000. הביוטין משפר משמעותית את סבילות הגוף לסוכר, מפחית את הכולסטרול ומפחית את הסיכון לטרשת עורקים בקרב חולי סוכרת. בנוסף לתפקיד המשמעותי בפירוק החלבונים, השומנים והפחמימות בגופנו.

התוסף נבדק כי יוצר בתנאי ייצור נאותים, הוא נבדק כי אינו מכיל חומרים מזיקים לבריאות או רכיבים מהונדסים גנטית. התוסף מתאים לשומרי כשרות ולטבעונים.  

ביוטין חיוני לייצור חלבוני הקרטין והקולגן אשר אחראים על בריאות העור, השיער והציפורניים שלנו. הביוטין יכול לתרום לצמיחה מהירה יותר של השיער, חיזוק הציפורניים ושיפור מראה עור הפנים.

חלק מהמשתמשים טענו כי הקפסולות גדולות ואינן נוחות לבליעה.

הכי מתאים לטבעוניים: ביוטין של Doctor's Best‏

יתרונות

טבעוני

משפר את חילוף החומרים

תומך בבריאות השיער, הציפורניים והעור

מווסת גנים ותומך בDNA

חסרונות

לא מתאים לילדים

ביוטין של Doctor's Best מגיע במינון של 10,000 מק״ג לטבליה. מינון גבוה המשלים חסרים של ויטמין B7 האחראי לתהליכי חילוף חומרים רבים בגוף. עודפי ויטמין מופרשים בשתן ואינם פוגעים בבריאות.

הביוטין אחראי על תהליכי חילוף חומרים שונים בגופנו, ביניהם פירוק של חלבונים אשר משמשים כאבני בניין משמעותיות בגוף. החלבונים מרכיבים את הרצף הגנטי שלנו (DNA), מבנה העור שלנו, המערכת החיסונית ועוד. בנוסף ביוטין עוזר לווסת סוכרים בדם ואת הכולסטרול.

התוסף אינו מכיל תוספת של חומרים מזיקים לבריאות, או רכיבים מהונדסים גנטית. חלק מהמשתמשים טענו כי ההשפעה של הקפסולות באה לידי ביטוי בשיער יותר מבציפורניים.

איך לבחור תוסף ביוטין

עם המבחר העצום של תוספי ביוטין המוצעים בשוק, אנחנו רוצים להבטיח שאנחנו בוחרים בתוסף איכותי ובטוח לשימוש. כדי להבטיח זאת, מומלץ לקחת כמה דברים בחשבון:

ביקורות של לקוחות

קיראו סקירות של המוצר, קחו בחשבון את ממוצע הדירוגים ואת הכמות הכללית. מוצרים בעלי דירוג גבוהה וכמות דירוגים גבוהה מראה על מוצר פופולרי שככל הנראה עונה על ציפיות המשתמשים.  

רכיבים

קראו את הרכיבים הנוספים הקיימים בתוסף. מומלץ לבחור פורמולות המכילות גם ויטמינים ותוספים מזינים נוספים התורמים לבריאות השיער, העור והציפורניים. 

מחיר

כדאי לקחת בחשבון גם את העלות של המוצר. בעיקר אם תרצו להמשיך ולהשתמש בתוסף לאורך זמן. וודאו כי התקציב שלכם מאפשר את הבחירה במוצר.

שאלות נפוצות

מהו המינון המומלץ של ביוטין ביום?

גילמינון
0-6 חודשים5 ק"ג
7-12 חודשים6 ק"ג
1-3 שנים8 ק"ג
4-8 שנים12 ק"ג
9-13 שנים20 ק"ג
14-18 שנים25 ק"ג
19+30 ק"ג
נשים בהריון30 ק"ג
נשים מניקות35 ק"ג

האם תוספי ביוטין באמת עוזרים לשיער, לעור ולציפורניים?

משתמשים רבים טוענים כי תוספי הביוטין עזרו להם רבות במקרים של נשירת שיער, ציפורניים שבירות ואף שיפור מראה העור. חשוב לציין שאין מחקר מדעי שתומך באופן מלא בשימוש בביוטין כגורם מרפא לכל הבעיות האלה. רוב המחקרים והבדיקות שנערכו בנושא הם לרוב מוגבלים ולא חד משמעיים.

כמה זמן לוקח לביוטין להשפיע?

למרות שההשפעה על הגוף היא אינדיבידואלית ומשתנה בין אדם לאדם, לרוב ההשפעה של ביוטין מורגשת לאחר צריכה של 6 חודשים ברציפות.

ביוטין מומלץ: הבחירה שלנו

בחרתי בתוסף של 21st Century כתוסף ביוטין המומלץ ביותר. מומלץ מאוד להיוועץ עם הרופא המטפל טרם נטילת התוסף.

ביוטין הכרחי לפעילות תקינה של מערכות שונות בגופנו. את הביוטין ניתן לקבל בקלות מהתפריט היומי שלנו, בעיקר מאחר ואין צורך בכמויות גדולות של הויטמין. יחד עם זאת לעיתים מתרחש מחסור בביוטין בגוף, חשוב להשלים את המחסור על מנת לשמור על חילוף חומרים תקין ועל תפקוד המערכות השונות.

למרות זאת, לא כל תוספי הביוטין בעלי השפעה זהה על כולם. לעיתים ההשפעה תלויה במינון, בזמן הנטילה ובתוספים מזינים נוספים. לא כל תוסף בהכרח מתאים לכולם. לעיתים יש צורך לשלב תוספים נוספים עם הביוטין על מנת להגביר את ההשפעה שלו או לטפל בחסרים נוספים על מנת לראות שיפור משמעותי.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.