תוסף תזונה לגיל השלישי: סקירת 5 המומלצים ביותר בשנת 2024 + פירוט מלא

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

מצאתי כי התוסף המומלץ ביותר לגיל השלישי הוא MegaFood.

לאחר ניתוח מאמרים בנושא הגיל השלישי, בחנתי מהם המרכיבים החיוניים לבריאות ומהם החוסרים המתרחשים בגוף בעקבות תהליך ההזדקנות. ביצעתי השוואה מול מותגי התזונה השונים תוך התייחסות לביקורות המשתמשים. זאת הסקירה שלי לתוספי תזונה מומלצים לגיל השלישי לשנת 2024.

מאז שאני זוכרת את עצמי אמא שלי הייתה לוקחת תוספי תזונה, כעת שהיא מתקרבת לגיל 60 החליטה לשנות את תוספי התזונה הקבועים שלה וביקשה ממני לעזור לה לבדוק אילו תוספים מומלצים לגילה.

אז כמובן שהתגייסתי למשימה, כי מה יותר טוב מלתפוס שתי ציפורים במכה?! גם בייביסיטר…אה.. סליחה, אמא! מרוצה וגם סקירה מפורטת שתעזור לאנשים נוספים. 

התוסף של MegaFood הוא תוסף באיכות פרמיום. הוא מכיל מרכיבים טריים ישירות מהשדה. כל ויטמין מקושר למזון מלא אורגני אשר מייעל את ספיגתו והשפעתו על הגוף וכמובן שהוא מכיל את כל הוויטמינים והמינרלים החשובים לגיל השלישי.

ייתכן כי תמצאו שתוסף אחר מבין המומלצים יתאים יותר עבורכם, התוספים נבדלים זה מזה במינון, במרכיבים, באופן וצורת הנטילה. לכן, לא בהכרח שהתוסף הנבחר שלנו יהיה המועדף עליכם.

אז יצאנו לדרך…

ממהרים? הנה 3 התוספים המומלצים ביותר לגיל השלישי:

הבחירה שלנו
מגה פוד
איכות פרמיום
ספיגה אופטימלית
ויטמינים ממזון מלא
כשר
לבדיקת מחיר
מחיר משתלם
21st Century
מחיר משתלם
מחזק מערכת חיסונית
מכיל וויטמינים ומינרלים
לבדיקת מחיר
מומלץ לנשים בגיל 50+
SmartyPants
מעכב הזדקנות
מכיל אומגה 3
תומך בבריאות הלב
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו : MegaFood

יתרונות

מרכיבים טריים מהשדה

איכות פרמיום

נבדק מפני חומרי הדברה

כשר

ספיגה אופטימלית

ויטמינים בשילוב מזון מלא

חסרונות

מחיר

המולטי ויטמינים של MegaFood בריכות פרמיום, מכילים מגוון של ויטמינים חיוניים לבריאות. כאשר לכל ויטמין מוצמד מזון מלא ושמרים בריאים אשר תורמים לספיגה יעילה יותר של הוויטמין ולניצול מקסימלי של היתרונות שלו. כלל המזונות מגיעים ישירות מהחווה בגידול אורגני ומוקפד.  

המולטי ויטמין עשיר בוויטמינים מסוג B, אשר חיוני מאוד בעיקר בגיל השלישי. ויטמיני B אחראים על ייצור האנרגיה בגוף ויסות פעילות הורמונלית, חיזוק מערכת החיסון ושמירה על מערכת העיכול. ויטמין B12 אף מקושר למניעה של מחלת אלצהיימר, פגיעה בזיכרון, פגיעה קוגניטיבית, דיכאון וחולשה.

מגה פוד מספק גם ויטמין D בכמות גבוהה מאחר והייצור שלו בגוף פוחת ככל שאנחנו מתבגרים וממעיטים להיחשף לשמש. התוסף נבדק על גוף שלישי מוסמך והוא מאושר לשימוש על ידי ה NSF.

סוכריות גומי לנשים מגיל 50+ : SmartyPants

יתרונות

מעכב הזדקנות

מתאים לאנשים המתקשים לבלוע כמוסות

מכיל אומגה 3

תומך בבריאות העצמות

תומך בבריאות העיניים

תומך בבריאות הלב וכלי הדם

חסרונות

לא מכיל ברזל

כמות גבוהה של סוכר

SmartyPants מכיל את כל הוויטמינים והמינרלים הדרושים לגיל השלישי. הוא עשיר באומגה 3 אשר הכרחית לבריאות הקוגניטיבית ומניעת דמנציה, סוכרת, לחץ דם ועוד. 

בנוסף הוא מכיל ויטמין D, עם הגיל צפיפות העצם יורדת וכך גם ספיגת הסידן בגוף. הוויטמין חשוב מאוד לשמירה על בריאות העצמות והשיניים מאחר והוא משפיע ישירות על ספיגת הסידן בגוף.

SmartyPants עשיר בוויטמינים ונוגדי חמצון אשר מחזקים את המערכת החיסונית ומעכבים תהליכי הזדקנות של התאים ושל העור. הוא מכיל גם קו אנזים קיו 10 אשר מגביר את רמות האנרגיה בגוף, שומר על בריאות הלב וכלי הדם ומשמש כנוגד חמצון עוצמתי במיוחד אשר הוכח קלינית כמעכב הזדקנות.

לאנשים פעילים בגיל השלישי : Rainbow Light

יתרונות

מכיל תמצית פירות וירקות

מכיל קו אנזים קיו 10

עשיר בוויטמינים

תומך בבריאות העצמות

תומך בבריאות הלב והמוח

מעכב הזדקנות

חסרונות

לא מכיל ברזל

מחיר

את המולטי ויטמינים של Rainbow Light צורכים בטבלייה אחת ביום בלבד. הוא מכיל ויטמינים נוגדי חמצון החשובים לתפקוד של כלל מערכות הגוף ולבריאות התאים והעור. בנוסף הוא מכיל קו אנזים קיו 10 אשר הוכח מחקרית כמעכב את תהליך ההזדקנות של הגוף ותורם מאוד לבריאות הלב וכלי הדם.

התוסף מכיל תמצית של ירקות ופירות, ביניהם גם ספירולינה הנחשבת לסופר פוד עוצמתי במיוחד עשיר בברזל, מגנזיום וסידן. התמציות מספקות מזון לחיידקים הפרוביוטיים בגוף ותורמות לבריאות מערכת העיכול, הפחתה של חוסר נוחות ונפיחות וחיזוק המערכת החיסונית.

הוא מכיל נגזרות של ויטמין B החיוניות מאוד בגיל השלישי לבריאות העצמות בעיקר ויטמין B12.

סוכריות גומי לגברים מגיל 50+ : Alive

יתרונות

קומפלקס מלא של ויטמין B

תערובת צמחים ופירות

ללא חומרי טעם

נבדק על ידי מעבדה צד ג׳

חסרונות

אינו מתאים לסוכרתיים

מתוק מדיי

מכיל ויטמין A בכמות גבוהה

סוכריות הגומי של Alive מספקות פתרון מושלם לנטילת תוספי תזונה לגברים המתקשים בבליעה של כמוסות. התוסף מכיל לוטאין אשר תומך בבריאות העיניים ושומר עליהם מפני קרינה והתנוונות. וליקופן שגם כן תומך בעיניים ובמקביל גם בעצמות ובמוח. 

התוסף מכיל מינון גבוה יותר של קומפלקס ויטמין B לעומת תוספים אחרים בצורת סוכריות גומי. זאת על מנת להבטיח כמויות מספקות מהוויטמינים לגוף. בנוסף הוא מכיל ויטמין A, E, C המשמשים כנוגדי חמצון לעיכוב תהליך ההזדקנות, שמירה על התאים וחיזוק המערכת החיסונית.

המחיר המשתלם ביותר : 21st Century

יתרונות

מחיר משתלם

מכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים

אינו מכביד על מערכת העיכול

מחזק מערכת חיסונית

תומך בבריאות הלב וכלי הדם

חסרונות

מינון ויטמינים נמוך יחסית

התוסף לגיל השלישי של 21st Century מספק ויטמינים ומינרלים ברמות בסיסיות. המינונים מתאימים לאנשים המעוניינים לשמר ולתמוך בבריאותם מבלי להכביד על מערכת העיכול. התוסף מכיל ויטמינים מסוג נוגדי חמצון כמו C, E, K אשר חשובים מאוד לתמיכה במערכת החיסונית ועיכוב תהליך ההזדקנות.

בנוסף הוא מכיל ויטמין D3 במינון גבוה יחסית, מה שתורם להשלמה של המחסור בוויטמין אצל מבוגרים רבים, מאחר והייצור של הוויטמין בגוף יורד ככל שמתבגרים.

איך לבחור תוסף תזונה לגיל השלישי?

טרם הבחירה בתוסף תזונה לגיל השלישי, מומלץ לקחת כמה גורמים בחשבון.

בדיקות גוף מוסמך

מומלץ לבחור במותג אשר מוצריו עברו בדיקות מעבדה או בדיקות של גוף מוסמך אחר. בדיקות אלו מאשרות כי המוצר אינו מכיל מרכיבים מזיקים לבריאות או מרכיבים שאינם מצוינים על גבי האריזה. יחד עם זאת חשוב לדעת שגם מוצרים שלא עברו בדיקות יכולים להיות איכותיים ובטוחים מאוד. הבדיקות והאישורים כרוכים בעלויות גבוהות שיצרנים קטנים לא תמיד יכולים להרשות לעצמם.

מינונים

בגיל השלישי יש צורך במינונים גבוהים יותר של מרכיבים מסוימים כמו ויטמין B12, ויטמין D3, ויטמינים מסוג C,A ומינרלים כמו סידן, ברזל, אבץ, אומגה 3 ופרוביוטיקה. 

עודף ויטמין A

למרות שוויטמין A חשוב מאוד לבריאות גם בגיל השלישי, פעמים רבות אנשים נוטלים מספר תרופות שונות המכילות ויטמין זה. חשוב להקפיד לא לצרוך מינון גבוה של ויטמין A בצורה שאינה בטא קרוטן, מאחר וצורות אחרות נאגרות בכבד ועלולות לגרום לבחילות, סחרחורות, כאבי מפרקים ואף למחלות לב. 

צורת התוסף

תוספי התזונה מגיעים בצורות שונות כמו טבליות, סוכריות גומי או אבקה. בחרו את צורת הנטילה הנוחה ביותר. לאנשים רבים הנוטלים תרופות באופן יומיומי נמאס מבליעה של כדורים, לכן מומלץ לבחור בצורה ידידותית יותר כמו סוכריות גומי מתוקות. 

מרכיבים

בחרו את התוסף המכיל את המרכיבים הדרושים לגוף שלכם. לדוגמה, אנשים הסובלים מבעיות במערכת העיכול מומלץ לבחור בתוסף המכיל פרוביוטיקה או תמציות פירות וירקות המזינים את החיידקים הפרוביוטיים. אנשים הסובלים מלחץ דם גבוה או בעיות בכלי הדם מומלץ לבחור בתוסף המכיל קו אנזים קיו 10, לאנשים עם בעיות זיכרון והיחלשות קוגניטיבית מומלץ להקפיד על הימצאות של אומגה 3.

שאלו נפוצות

להלן כמה מהשאלות הנפוצות ביותר אודות תוספי תזונה לגיל השלישי.

מהם המרכיבים החשובים ביותר לגיל השלישי?

מרכיבים חיוניים הנמצאים בירידה משמעותית בגיל השלישי הם: אומגה 3, סיבים תזונתיים, ויטמין B6 ויטמין  B12, ויטמין E, סידן, מגנזיום ואשלגן. מרכיבים אלו יש לצרוך ממקור חיצוני איכותי.

מדוע תוספי תזונה חשובים לגיל השלישי?

ככל שאנו מתבגרים היכולת של  הגוף שלנו לייצר מרכיבים חיוניים יורדת, בנוסף חלה גם ירידה ביכולת הספיגה וההמרה של מרכיבים אלו מהמזון אותו אנו אוכלים. לכן, חשוב לקבל השלמה של החוסרים דרך מקור חיצוני. תוספי התזונה מכילים את אותם מרכיבים בצורה מרוכזת המאפשרת ספיגה טובה ויעילה לגוף על ידי שימוש בטכנולוגיות מתקדמות.

באילו ויטמינים כדאי להפחית בגיל השלישי?

בגיל השלישי פוחת הצורך בצריכה של ויטמין A. ככל שאנו מתבגרים הפרשתו של ויטמין A אל מחוץ לכבד יורדת. מה שעלול לגרום להצטברות ולמינון עודף שעלול לגרום להרעלה. לכן מומלץ להפחית את צריכתו בגיל השלישי.

תוספי תזונה מומלצים לגיל השלישי: הבחירה שלנו

תוסף התזונה המומלץ ביותר לגיל השלישי הוא MegaFood.

ככל שאנו מתבגרים הגוף מתנוון ומאט את הייצור של חלק מהמרכיבים החיוניים לבריאותנו. גם יכולת הספיגה שלו יורדת משמעותית. מחסור במרכיבים אלו עלול לגרום למחלות רבות המשפיעות מאוד על איכות החיים. התזונה כבר לא מספיקה כדי להשלים את החוסרים ויש צורך לקבל את המרכיבים ממקור חיצוני, איכותי ויעיל.

כמו בכל תוסף תזונה, טרם נטילת התוסף מומלץ מאוד להיוועץ עם הרופא המטפל.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.