תוסף תזונה לילדים: סקירת 6 הטובים ביותר בשנת 2024 + פירוט מלא

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

הבחירה שלי בתוסף התזונה המומלץ לילדים הוא NaturesPlus, Animal Parade.

לאחר מחקר מקיף של תוספי תזונה שונים לילדים, היתרונות הבריאותיים שלהם, אופן הצריכה שלהם  וההשפעות הגופניות והבריאותיות במקרים של מחסור. זאת הסקירה שלי לתוספי תזונה מומלצים לשנת 2024.

תוספי תזונה לילדים הם חשובים ביותר. ילדים רבים אינם ניזונים מתזונה מאוזנת בעיקר בעקבות בררנות במזון. כאשר מדובר בילדים שנמצאים בתהליך של גדילה והתפתחות, חשוב לנו במיוחד לספק להם את כל המרכיבים החיוניים למערכות השונות בגופם כדי שיהפכו להיות מבוגרים בריאים.

תוסף הסידן של NaturesPlus, Animal Parade מאפשר נטילה נוחה לילדים. הוא מספק מספק סידן ומגנזיום אשר חיוניים מאוד לתהליך הגדילה, חיזוק העצמות, בריאות מערכת העצבים ואף לוויסות תהליכים הורמונליים שונים המשפיעים על כלל מערכות הגוף. 

בנוסף הוא מכיל גם סיבים תזונתיים המשפרים את תהליך העיכול ואת תהליך ספיגת חומרים מזינים ממזון.

למרות ההמלצה שלנו, ייתכן כי תוסף תזונה אחר יתאים טוב יותר לבריאות של ילדכם. הסקירה הבאה כוללת מספר תוספי תזונה המיועדים למטרות בריאותיות שונות. כך תוכלו למצוא בקלות את מה שהכי מתאים לילד שלכם.

בואו נתחיל…

ממהרים? הנה 3 תוספי התזונה המומלצים ביותר לילדים:

הבחירה שלנו
Animal Parade
קפליות לעיסה
תומך בבריאות השיניים
מכיל מגנזיום
מכיל סיבים תזונתיים
לבדיקת מחיר
מכיל אומגה 3
Oslomega
מקור איכותי לאומגה 3
תומך בהתפתחות המוח
מחזק מערכת חיסונית
בטעם תות טבעי
לבדיקת מחיר
מכיל ויטמין D
Natural Factors
טיפה אחת בלבד
ללא הורמונים
מחזק מערכת חיסונית
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: NaturesPlus, Animal Parade

יתרונות מרכזיים

טבעוני

קפליות לעיסה

תומך בבריאות העצמות והשיניים

מכיל מגנזיום

מכיל תוספת סיבים תזונתיים

תוסף הסידן של NaturesPlus, Animal Parade מיוצר במיוחד לילדים והוא מגיע בקפליות ללעיסה בטעם וניל מתקתק. התוסף מכיל 250 מ״ג סידן בכל קפליה ובנוסף הוא מכיל גם מגנזיום. ידוע כי צריכה של סידן בזמן של מחסור במגנזיום עלולה להזיק מאוד לבריאות. מאחר ויש קושי לאבחן מחסור במגנזיום בגוף מומלץ לוודא כי מקבלים גם תוספת של מגנזיום בתוסף.

הסידן תורם להתפתחות וגדילה של ילדים. הסידן חשוב מאוד לבנייה של עצמות הגוף וחיזוקם. בנוסף לסידן תפקיד חשוב בוויסות ההורמונים ובתפקוד מערכת העצבים. ילדים רבים בררנים באוכל ואינם צורכים מספיק סידן בתזונה היומית.

מולטי ויטמינים לילדים: Garden of Life, Vitamin Code Kids

יתרונות מרכזיים

עשיר בוויטמינים

כשר

מעל 25 סוגי תמציות של פירות וירקות

מכיל פרוביוטיקה

נבדק על ידי גוף צד ג׳ מוסמך

מולטי ויטמין של Garden of Life, Vitamin Code Kids מגיע בקפליות ללעיסה המיועדות לילדים. התוסף עשיר בוויטמינים שונים כמו ויטמין C, A, D וויטמינים ממשפחת ויטמיני B. ויטמינים אלו משמשים כנוגדי חמצון עוצמתיים המחזקים את המערכת החיסונית, תורמים לפעילות תקינה של חלבונים בגוף ולתפקוד תקין של שאר המערכות השונות.

הוויטמינים בתוסף הם ממקור של ירקות ופירות אשר לרוב אינם נמצאים בכמות מספקת בתזונה היומית של הילדים. בנוסף, הוא מכיל פרוביוטיקה טבעית המזינה את החיידקים שבמערכת העיכול ומאפשרת שמירה על תהליך עיכול טוב יותר, על בריאות המעיים וספיגה טובה יותר של מרכיבים מזינים.

אומגה 3 לילדים: Oslomega, Kid’s Omega-3 Fish Oil

יתרונות מרכזיים

מקור איכותי לאומגה 3

בטעם תות טבעי

תומך בהתפתחות המוח

תומך בגדילה

מחזק מערכת חיסונית

אומגה 3 של Oslomega, Kid’s Omega-3 Fish Oil מכילה אומגה 3 ממקור דגים איכותי. התוסף מגיע בכמוסות ג'ל רכות בטעם תות אשר מקלות על תהליך הנטילה בקרב ילדים. 

אומגה 3 עשירה בחומצות שומן חיוניות להתפתחות המוח ולהתפתחות מערכת העצבים בצורה תקינה. נמצא כי חומצות השומן משמעותיות מאוד בהורדת הסיכון למחלות כמו: אסתמה, דיכאון, הפרעות קשב, סוכרת ועוד.

קומפלקס ויטמין B לילדים: MegaFood, Kids B Complex

יתרונות מרכזיים

עשיר בוויטמינים ממשפחת ויטמין B

כשר

ללא חלב וסויה

תומך בבריאות מערכת העצבים

תורם ליצירת אנרגיה

קומפלקס ויטמין B  של MegaFood, Kids B Complex מגיע בכמוסות לבליעה והוא מיועד לילדים מעל גיל 5. הקומפלקס מכיל ויטמינים שונים ממשפחת ויטמיני B, כמו ביוטין, ויטמין B12, חומצה פולית, תיאמין ועוד. 

לוויטמינים אלו חשיבות קריטית להתפתחות תקינה של מערכת העצבים של ילדים, מניעת אנמיה והובלת חמצן לגוף, תהליכים ביולוגיים כמו פירוק חלבונים, שומנים ופחמימות בגוף. בנוסף, ויטמינים מקבוצה זו אחראים על ויסות תהליכים הורמונליים האחראים על איכות השינה ועל מצב הרוח הכללי של האדם.

ויטמין D לילדים: Natural Factors

יתרונות מרכזיים

טיפה אחת בלבד

מתאים לצמחוניים

ללא הורמונים

מווסת את רמות הסידן בגוף

תורם לבריאות העצמות ומערכת החיסון

ויטמין D של Natural Factors מגיע בטיפות לבליעה, כאשר טיפה אחת בלבד מכילה את המינון המומלץ לילדים. התוסף מופק ממקור צמחי והוא בעל מבנה המאפשר ספיגה אופטימלית בגוף.

ויטמין D תפקיד חשוב בשמירה על חוזק העצמות בגוף, הוא עוזר לספיגת סידן בגוף, בוויסות רמות הסידן ומניעה של שקיעה שלו בכלי בדם. בנוסף ויטמין D מחזק את המערכת החיסונית של הילד ומונע מחלות שונות.

מלטונין לילדים: Zarbees

יתרונות מרכזיים

משפר את איכות השינה

עוזר להירדם מהר

ללא אלכוהול וסוכר

ללא חומרים מלאכותיים

מומלץ על ידי רופאי ילדים

מלטונין של Zarbees מאפשר להקל על הפרעות שינה של ילדים ועל קשיים לעבור בין מחזורי השינה באופן תקין. מלטונין מספק תחושת רוגע ושלווה לגוף וגורמת לנמנום של הילד.

שינה לא איכותית בקרב ילדים עלולה לפגוע באיכות חייו וגרום לו לעצבנות, חוסר שקט, הפרעות קשב וריכוז ואפילו דיכאון. מלטונין הוכח כתורם לשיפור השינה והוא אינו גורם להתמכרות או תלות.

איך לבחור תוספי תזונה לילדים?

בדיקות של גוף צד ג׳

בהשוואה לתחום התרופות נושא תוספי התזונה אינו מוסדר בצורה מספקת. על מנת להיות בטוחים כי המוצר מכיל מרכיבים שאינם מזיקים לבריאות וכי רשימת המרכיבים המצוינת אכן אמינה. מומלץ לבחור במוצר שעבר בדיקות של מעבדה חיצונית או של גוף מוסמך אחר.

מרכיבים נוספים

לעיתים ילדים מתקשים ליטול תוספי תזונה. חלק מתוספי התזונה מכילים מרכיבים מזינים נוספים. לעיתים עדיף לבחור מוצר המכיל מספר ויטמינים או מינרלים על מנת לטפל בכמה חוסרים במכה.

צורת התוסף

כאשר מדובר בילדים חשוב לבחור את התוסף המאפשר להם את הנטילה הנוחה ביותר. כמוסות לבליעה לא מתאימות לכל הילדים ולרוב לא לילדים צעירים. הצורות המתאימות ביותר לילדים הם תוספים בצורת סוכריות גומי, סוכריות מציצה או נוזל בטעמים מתקתקים. 

מרכיבים טבעיים

מומלץ להיצמד לתוספים המכילים כמה שיותר מרכיבים טבעיים. וודאו כי התוספים מכילים צבעי טעם וצבע טבעיים ושאינו מכיל כימיקלים מזיקים לבריאות או חומרים משמרים ומלאכותיים.

שאלות נפוצות

להלן כמה מהשאלות הנפוצות החוזרות על עצמן בנושא תוספי תזונה לילדים.

מתי כדאי לתת לילד תוספי תזונה?

כאשר אתם מרגישים כי הילד אינו מקבל א כל המרכיבים החיוניים מהתזונה שלו, או במידה והוא זקוק לחיזוק המערכת החיסונית שלו בתקופת החורף או עקב מחלה או תרופה כלשהי כדאי לתת לו תוספי תזונה שיעזרו לו להשלים חסרים בגוף. צריכת תוספי תזונה היא לרוב זמנית לתקופה של מספר שבועות בלבד.

איזה צורה של תוסף עדיפה?

באופן כללי אין הבדל בין הצורות השונות מבחינת היעילות. לילדים קטנים מתחת לגיל 3 לא מומלץ לתת סוכריות לעיסה או מציצה מחשש לחנק. לילדים מגיל 3 ומעלה מומלץ לתת סוכריות גומי או ג׳לי רכות. לילדים בוגרים יותר אשר מסוגלים לבלוע כדורים ניתן לתת כמוסות לבליעה.

האם נטילה של תוספי תזונה לאורך זמן מסוכנת?

נטילה של תוספי תזונה עלולה להיות מזיקה לבריאות כאשר נוטלים עודף של מרכיב מסוים. במידה ויש מחסור בוויטמין או מינרל כלשהו באופן ספציפי מומלץ לצרוך תוסף המיועד להשלמה שלו בלבד. כאשר יש עודף בוויטמינים ומינרלים המסיסים במים הם לרוב יופרשו בשתן, אלו שאינם מסיסים עלולים להזיק לבריאות.

תוספי תזונה מומלצים לילדים: הבחירה שלנו

תוסף התזונה המומלץ ביותר לילדים הוא התוסף של NaturesPlus, Animal Parade.

סידן הוא מינרל קריטי לצורך התפתחות תקינה וגדילה של ילדים. ילדים זקוקים לכמות מספקת של סידן על מנת שעצמות גופן יתחזקו ויגדלו למקסימום האפשרי. מחסור בסידן עלול לגרום להיחלשות של עצמות וכתוצאה מזה לשברים. בנוסף לכך, תהליכים הורמונליים רבים המשפיעים על כלל מערכות הגוף גם כן מושפעים ממחסור בסידן.

לילדים הסובלים מבעיות רפואיות או ילדים הנוטלים תרופות. מומלץ להיוועץ תחילה עם הרופא המטפל. 

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.