תוסף מלטונין: 6 תוספי המלטונין המומלצים ביותר (מעודכן 2024)

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

לאחר שבדקתי כמה עשרות תוספי מלטונין הגעתי למסקנה חד משמעית – המלטונין המומלץ ביותר הוא המלטונין של Natrol. זוהי הסקירה שלי של תוספי מלטונין לשנת 2024.

כחובבת מושבעת של פתרונות טבעיים על פני תרופות כימיות למיניהן. המחקר שלי החל דווקא מצורך אישי. רציתי לעזור לבני בן ה 14 לשפר את שנת הלילה שלו. הבנתי שילד שישן טוב בלילה הוא ילד רגוע, מרוכז ונסבל יותר במהלך היום 😉. 

בגלל שמדובר בילד שלי, צללתי לנבכי התוספים המוצעים בשוק. קראתי כל רכיב, כל ביקורת וכל המלצה שמצאתי עד שיכולתי להסיק מסקנות חד משמעיות לגבי כל אחד מהתוספים.

המלטונין של Natrol מורכב משתי שכבות אשר אופן הפירוק שלהם עובד בצורה האולטימטיבית לשיפור השינה. השכבה הראשונית מתפרקת מהר ומזרזת את ההירדמות ואילו השכבה השנייה מתפרקת באיטיות ומאריכה את זמן השינה לאורך הלילה. 

בנוסף הוא מכיל תוספת של ויטמין B6 המייעל את ההשפעה ומשפר את רמות האנרגיה בגוף.

במקרים רבים השפעתו של המלטונין היא מאוד אינדיבידואלית ואיננה תלויה רק במינון או בסוג. לכן לא תמיד התוסף המומלץ ביותר, בהכרח יהיה התוסף המומלץ ביותר עבורכם. ייתכן ותצטרכו להתנסות בכמה סוגים עד שתמצאו את ה״אחד״. 

לכן, ריכזתי לכם כמה אפשרויות בהתאם לקריטריונים שונים שיעזרו לכם למצוא את התוסף המדויק לכם כמה שיותר מהר.

אז קדימה לדרך…

ממהרים? הנה 3 תוספי המלטונין המומלצים ביותר:

הבחירה שלנו
Natrol
לא ממכר
מכיל ויטמין B6 
חומרים טבעיים
מאריך שינה
לבדיקת מחיר
לגיל השלישי
Now Foods‏
מסייע למערכת העיכול
בעל תקן אבטחת איכות
טבעוני
לבדיקת מחיר
לילדים
Children‘s Sleep
לשימוש מגיל 3+
בחירת רופאי הילדים
ללא חומרים מלאכותיים
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: מלטונין של חברת Natrol

יתרונות

מאריך שינה ועוזר להירדמות מהירה

מורכב משתי שכבות ייחודיות

ללא תרופות ולא ממכר

מכיל ויטמין B6 

עשוי חומרים טבעיים בלבד

חסרונות

לא מומלץ לילדים מתחת לגיל 12

Natrol מלטונין מכיל 5 מ״ג מלטונין בכל כמוסה. אין הנחיות ספציפיות לכמות המלטונין המומלצת לצריכה יומית. אך רוב אנשי המקצוע ממליצים על כמות זאת בטווח המקסימלי, בעיקר למתחילים. הכמות חזקה מספיק על מנת לעזור ולהתגבר על נדודי שינה המתרחשים במהלך הלילה.

הכמוסה מורכבת משתי שכבות. השכבה הראשונה מתפרקת במהירות ועוזרת להירדמות מהירה. השכבה השנייה מתפרק לאט ותורמת לשינה ארוכה ואיכותית יותר. מה שתורם לשיפור איכות החיים, לשיפור מצב הרוח, יכולת הריכוז ושיפור האפקטיביות במהלך היום.

הכמוסה מכילה תוספת של ויטמין B6. ויטמין חיוני שהגוף לא מייצר בכוחות עצמו. ויטמין זה חשוב לתהליך חילוף החומרים, לשמירה על רמת האנרגיה בגוף ולמצב הרוח הכללי.

התוסף צמחוני, ללא שום רכיבים מן החי. אינו מכיל תרופות וחומרים נוספים המשפיעים על תהליך השינה באופן כימי. מה ששומר על מוצר טבעי ללא חומרים מלאכותיים ולא ממכר.

לפי חוות דעת של משתמשי המוצר, אפשר לראות כי אופן ההשפעה משתנה בין המשתמשים השונים. חלק מהמשתמשים טוענים כי תהליך ההירדמות ארוך מדיי, בעוד אחרים טענו כי הם היו צריכים לקחת מינון גבוה יותר מ 5 מ״ג על מנת להרגיש את ההשפעה.

הכי מתאים לגיל השלישי: מלטונין של Now Foods‏

יתרונות

מאריך שינה ועוזר להירדמות מהירה

תורם לשיפור מערכת העיכול

בעל תקן אבטחת איכות

מוצר טבעוני

חסרונות

לא מומלץ לנשים בהריון ולמניקות

ללא שחרור מושהה

לא לילדים

מלטונין של NOW מכיל טבליות בריכוז של 3 מ״ג. המלוטנין תורם לשינה איכותית וחזקה יותר. הוא תורם למחזור שינה תקין על ידי ויסות מחזורי השינה והיקיצה. התוסף תורם לשיפור רמות המלטונין הנמוכות בגופם של בני הגיל השלישי. 

התוסף תורם רבות לשיפור מערכת העיכול על ידי שמירה על בריאות דפנות המעיים ושיפור בעיות עיכול שונות אשר לרוב שכיחות יותר בקרב הגיל השלישי. בנוסף הוא תורם לוויסות רמות הסוכר בדם והורדת לחץ דם

חלק מהמשתמשים טענו כי השפעת הכדור מחזיקה זמן קצר מהצפוי, זאת בשל חוסר באפקט השחרור המושהה, אשר אחראי על פירוק איטי של המלטונין בגוף והארכת זמן השינה.

הכי מתאים לילדים בוגרים: מלטונין של Natrol Kids

יתרונות

מאריך שינה ועוזר להירדמות מהירה

ללא גלוטן 

לא ממכר וללא תרופות

צורת סוכרת גומי

חסרונות

לא מתאים לילדים מתחת לגיל 4

עלול להכיל שאריות של רכיבים אלרגניים (בוטנים וסויה)

אין מבחר טעמים

מלטונין של Natrol Kids מגיע בצורה של סוכריות גומי בטעם פירות יער בריכוז של 1 מ״ג. צורת התוסף וטעמו המתוק תורמים לתהליך הנטילה שלו על ידי ילדים ומונע התנגדות. 

מלטונין תורם לשיפור איכות השינה של ילדכם. הוא משפר את מחזור השינה והיקיצה ומאריך את שנת הלילה של ילדכם. בכך הוא משפר את מצב הרוח של ילדכם במהלך היום ותורם לגדילה ולהתפתחות תקינה. 

התוסף אינו מכיל מוצרי חלב, ביצים, דגים, רכיכות, אגוזים, בוטנים, חיטה, סויה ושמרים. בנוסף הוא איננו מכיל צבעי מאכל וחומרי טעם מלאכותיים וחומרים משמרים. 

לפי ביקורות המשתמשים, חלק מהילדים לא התלהבו מהטעם הפירותי של התוסף. ילדים סרבנים במיוחד התקשו לאכול אותו.

בעל המינון הגבוהה ביותר: מלטונין של 21st Century

יתרונות

מתפרק במהירות

ריכוז גבוה של 10 מ״ג

ללא גלוטן 

עבר בקרת איכות ובטיחות

חסרונות

לא מתאים מתחת לגיל 18

יש לשמור במקרר, אחרת הטבליות עלולות להתפורר.

תוסף מלטונין של 21st Century מגיע עם ריכוז גבוה של 10 מ״ג. התוסף מגיע בטעם דובדבן מתקתק המקל על תהליך הנטילה. הריכוז הגבוה משפיע בצורה חזקה יותר על אנשים המתקשים מאוד להירדם. 

התוסף מתפרק במהירות ומאפשר נטילה של הטבליה רק חצי שעה לפני השינה. כך תוכלו ליטול את הטבליה בזמן ההתארגנות לשינה ולצלול לשינה עמוקה ואיכותית ישר עם כניסתכם למיטה.

התוסף עבר בקרת איכות ובטיחות על ידי מעבדה מוסמכת. בדיקה זו מאשרת את השימוש במוצר ואת היעדרם של רכיבים מהונדסים גנטית העלולים להזיק לבריאות המשתמשים.

חלק מהמשתמשים במוצר טענו כי על אף שמדובר במינון גבוה של 10 מ״ג. לא חלה עליהם השפעה חזקה כפי שהם ציפו. בעוד שאחרים טענו כי כי לקח לגופם מעט זמן על מנת להסתגל לתוסף וליהנות מאפקט השינה.

הכי מתאים לילדים קטנים: Children‘s Sleep

יתרונות

מתאים לשימוש מגיל 3+

בחירת רופאי הילדים

ללא חומרים מלאכותיים וחומרים משמרים

פותח במיוחד עבור ילדים

חסרונות

לא מתאים לילדים מתחת ל 14 ק״ג

תוסף Children‘s Sleep של חברת Zarbees הוא מלטונין הפותח במיוחד עבור ילדים והוא מגיע בריכוז של 1 מ״ג. התוסף כולל רכיבים טבעיים אשר אינם פוגעים בבריאות הילדים ולא גורמים להתמכרות.

התוסף נבחר כתוסף מלטונין המומלץ ביותר על ידי הרופאים בארה״ב. כמו כן הוא פותח על ידי רופא ילדים בעקבות הקושי שהיה במציאת תוסף בטוח ואפקטיבי לשימוש בילדים בשוק.

התוסף כולל נוסחה ייחודית שפותחה במיוחד לשימוש בילדים. כך שכל החומרים, המינון ואופן השימוש מתאימים לגילאים נמוכים. זהו תוסף התורם לשיפור שנתם של הילדים, להתמודדות עם נדודי שינה ולשיפור איכות החיים. זאת מאחר ושינה איכותית חשובה מאוד להתפתחות וגדילה תקינים של הילדים.

רוב הביקורות של המשתמשים חיוביות מאוד. יחד עם זאת מספר משתמשים טענו כי התוסף עוזר מאוד להירדמות מהירה של הילד. אך לא מורגש שיפור משמעותי בנדודי השינה במהלך הלילה.

בעל ההשפעה המהירה ביותר: מלטונין של Life Extension

יתרונות

מלטונין בצורה נוזלית

בעל ספיגה מהירה מאוד

נוגד חמצון עוצמתי

תורם לבריאות

חסרונות

לא מתאים לילדים ששוקלים מתחת ל 14 ק״ג

טעם מתוק ודומיננטי

מלטונין של חברת Life Extension מגיע בצורה נוזלית, בריכוז של 3 מ״ג למנה של 1 מ״ל. נוזל המלטונין נספג בצורה מהירה בהשוואה לצורות אחרות הקיימות בשוק.

ספיגתו המהירה גורמת להשפעה מהירה במיוחד. מה שמאפשר נטילה של התוסף כמה דקות לפני השינה, כך שבמקרה ושכחתם לא תצטרכו להמתין זמן רב עד שתחול ההשפעה.

מלטונין משמש כנוגד החמצון הטבעי החזק ביותר שקיים. הוא מאריך את חיי התאים בגוף ומעכב את הזדקנות העור.

מלטונין ידוע ביכולת שלו לגרות את מערכת החיסון ולהילחם בזיהומים. יחד עם זאת לא מומלץ לצרוך מלטונין לאנשים בעלי מערכת חיסונית מוחלשת. בנוסף המלטונין מווסת את רמות הסוכר בדם ומוריד את לחץ הדם. דבר המפחית את הסיכוי לפתח סוכרת סוג 2 ומחלות לב.

מה שכן, חלק מהמשתמשים דיווחו כי טעם ההדרים וניל חזק ומתוק מאוד וזה מקשה על נטילת התוסף.

איך לבחור תוסף מלטונין

ה FDA מגדיר את המלטונין כתוסף תזונה. למרות שתחום תוספי התזונה הוא יחסית מוסדר, לא מדובר בהסדרה קפדנית כמו עם תרופות. [1]

בנוסף לדברים הבסיסיים שישפיעו על הבחירה שלכם, כמו: מחיר, טעם, מינון וצורת התוסף. חשוב לקחת בחשבון כמה גורמים נוספים.

בדקו האם החברה מנסה לצייר מציאות ורודה מידי. האם הכיתוב על האריזה נשמע טוב מדי מכדי להיות אמיתי. למשל ריפוי של בעיות רפואיות כלשהן, כמו נדודי שינה.

לאחר מכן בדקו גם את הקריטריונים הבאים:

  • סוג – מה הסוג המועדף עליכם? (סוכריית גומי, מסטיק לעיסה או מלטונין נוזלי)
  • מחיר – האם תוסף המלטונין מתאים לתקציב.
  • גיל מומלץ האם המוצר מתאים לגיל המשתמש (פעוטות, ילדים בוגרים או מבוגרים)
  • איכות – בדקו כי התוסף עבר בדיקות שנעשו על ידי צד שלישי ואילו רכיבים נוספים הוא מכיל (צבעי מאכל, חומרי טעם וריח וממתיקים).

תוסף מלטונין מומלץ: הבחירה שלנו

התוסף מלטונין של Natrol הוא הבחירה שלנו כתוסף האיכותי והאפקטיבי ביותר לשימוש.

שינה לא איכותית פוגעת בצורה משמעותית באורח החיים שלנו. אנשים שלא ישנים טוב, סובלים מקשיי ריכוז, מצב רוח ירוד, קשיים בתפקוד, כאבי ראש ולעיתים אף עלולות להתפתח בעיות נוירולוגיות חמורות. תוסף מלטונין מעלה את ריכוז המלטונין הטבעי בגוף ומשפר את איכות השינה.

כל אדם הוא שונה ולכן גם ההשפעה של מינונים ורכיבים שונים משתנה מאדם לאדם, ולכן מומלץ להיוועץ עם רופא לפני תחילת נטילת מלטונין.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.