תוסף סידן: 5 תוספי הסידן המומלצים ביותר בשנת 2024 + פירוט מלא

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

תוסף הסידן של Now Foods הוא התוסף המומלץ ביותר.

לאחר ניתוח מקיף של עשרות ביקורות של משתמשים, בחינה של המרכיבים הנמצאים בתוספי סידן שונים והשוואתם למינונים ולסוגים המומלצים על פי מחקרים רפואיים שנערכו בנושא. זאת הסקירה שלי לתוסף הסידן המומלץ לשנת 2024.

הסידן חיוני ביותר לבריאות של העצמות בגופנו, כולל השיניים. בנוסף, הסידן ממלא תפקיד חשוב במערכת העצבים, בוויסות קצב הלב ובפעולת כיווץ השרירים. 

חלק מהאנשים סובלים ממחסור בסידן בעקבות תזונה לא מאוזנת, אך באופן כללי, ככל שאנחנו מתבגרים ספיגת הסידן בגוף יורדת והסיכון לשברים, בעיות בשיניים, עייפות ובעיות בשרירים נהיה גדול יותר.  

תוסף הסידן של Now Foods מכיל גם תוספת של מגנזיום. מה שמגביר את ספיגת הסידן בגוף ומשפר את היעילות שלו. בנוסף, צריכת סידן בזמן מחסור של מגנזיום בגוף עלול להיות מסוכן מאוד מבחינה בריאותית. לכן מומלץ מאוד ליטול מגנזיום למקרה בו קיים מחסור שאנו לא מודעים אליו.

ייתכן כי התוסף הנבחר שלנו לא יהיה התוסף המתאים ביותר עבורכם. זאת הסיבה שהסקירה כוללת מספר תוספי סידן מומלצים ואיכותיים. כך שכל אחד יוכל למצוא את התוסף הטוב ביותר עבורו.

אז קדימה התחלנו…

ממהרים? הנה 3 תוספי הסידן המומלצים ביותר:

הבחירה שלנו
Now Foods
מכיל סידן ומגנזיום
תומך במערכת החיסונית
ספיגה אופטימלית
כשר
לבדיקת מחיר
מומלץ לילדים
ChildLife
בתוספת מגנזיום ואבץ
מכיל ויטמין D3
נבדק ע"י צד ג׳
ספיגה אופטימלית
לבדיקת מחיר
טבליות לעיסה
+Calcium Citrate
טבליות ללעיסה
מכיל מגנזיום
תורם לבריאות העצמות
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: Now Foods

יתרונות

מכיל סידן ומגנזיום

כשר

נבדק על ידי גורם צד ג׳

תומך בבריאות העצמות, השרירים והמערכת החיסונית

טבעוני

ספיגה אופטימלית

חסרונות

כמוסות גדולות לבליעה

התוסף של Now Foods מכיל סידן ומגנזיום בתוסף אחד. מחקרים הוכיחו כי נטילה של סידן יחד עם מגנזיום משפרת משמעותית את ספיגתו של הסידן בגוף ואת היעילות. בנוסף צריכת סידן במצבים של חוסר במגנזיום עלולה להיות מסוכנת לבריאות. מאחר ויש קושי לאבחן מחסור במגנזיום נטילה של תוסף המכיל גם מגנזיום פותרת את הבעיה.

התוסף מכיל סידן ציטראט ומגנזיום ציטראט. צורת הציטראט היא הצורה בעלת הספיגה הטובה ביותר בגוף, היא מאפשרת ספיגה גם באזורים שאינם חומציים מספיק ובכך מגבירה את יעילות התוסף. 

צריכה של סידן מחזקת את העצמות והשיניים, הוא מווסת את קצב פעולת הלב ואחראי על פעולת כיווץ השרירים. בנוסף יש לו תפקיד חשוב בשחרור הורמונים ואנזימים חיוניים לתהליכים שונים בגוף. המוצר נבדק על ידי גורם צד ג׳ מוסמך, הוא אינו מכיל מרכיבים מהונדסים גנטית או חומרים המזיקים לבריאות.

הכי מתאים לילדים: ChildLife

יתרונות

בתוספת מגנזיום ואבץ

מכיל ויטמין D3

נבדק על ידי גורם צד ג׳

ספיגה אופטימלית

זוכה פרסים

חסרונות

מחיר

לא כל הילדים אהבו את הטעם

הסידן של ChildLife מגיע בצורה נוזלית המתאימה גם לצריכה של ילדים. התוסף משלב סידן, מגנזיום, אבץ וויטמין D3. זהו שילוב מנצח הגורם לספיגה אופטימלית האחד של השני. כך שההשפעה על בריאות העצמות, המערכת החיסונית השרירים ומערכת הדם והלב היא טובה במיוחד.

כל המינרלים שבתוסף מגיעים בצורת ציטראט, צורה זו הוכיחה כצורה בעלת הספיגה הטובה ביותר בגוף ולכן גם השפעתה היא היעילה ביותר.

לנוזל טעם מתקתק לילדים, מה שעוזר להעניק לילדכם את מירב התמיכה לגדילה ולהתפתחות של גופם. המוצר זכה במגוון פרסים בתחום תוספי התזונה ובריאות ילדים.

סידן ציטראט: KAL

יתרונות

ספיגה אופטימלית

ללא תוספת מינרלים נוספים

נטול גלוטן

100% מינון יומי מומלץ

חסרונות

מינון יומי של 3 כמוסות

חברת KAL מציעה תוסף המכיל סידן ציטראט ומספק 100% מהמינון המומלץ. מאחר ולציטראט יש את יכולת הספיגה הטובה ביותר בגוף יעילותו של התוסף לבריאות העצמות והשיניים גבוהה במיוחד.

לרוב צריכת סידן מומלצת יחד עם ויטמין D3 ומגנזיום המשפרים את יעילות הספיגה. למרות זאת אנשים הסובלים מבעיות רפואיות או מעדיפים להפריד את המינרלים ולשלוט בכמויות, יוכלו לעשות זאת בקלות רבה עם תוסף המכיל סידן בלבד.

בשילוב עם מגנזיום ואבץ: Solgar

יתרונות

ספיגה אופטימלית

מכיל מגנזיום ואבץ

כשר

מתאים לטבעונים

תורם לבריאות העצמות, השרירים ומערכת העצבים

חסרונות

מינון יומי של 3 כמוסות

התוסף Solgar משלב גם מגנזיום ציטראט ואבץ. 2 מינרלים נוספים החיוניים ביותר לצורך ספיגה טובה של סידן. בנוסף, אנשים רבים סובלים ממחסור במגנזיום וכלל לא מודעים לכך. תוספת של מגנזיום תעזור לבריאות הלב, כלי הדם ולמערכת העצבים. למגנזיום אף השפעה על תחושת רוגע ושלווה כללית.

האבץ חיוני מאוד לספיגת הסידן והוא תורם גם לספיגה טובה יותר של מגנזיום. כמו כן לאבץ תפקיד חשוב מאוד לפעולת השרירים, המערכת החיסונית ולפעילות תקינה של החלבונים בגוף. המינרלים מגיעים בצורת ציטראט, בעלת הספיגה הטובה ביותר בגוף ולכן גם יעילותה גבוהה במיוחד.

טבליות לעיסה: +Calcium Citrate

יתרונות

טבליות ללעיסה

מכיל מגנזיום

מכיל ויטמין D3

תורם לבריאות העצמות, השרירים ומערכת העצבים

ללא גלוטן

חסרונות

חלק מהמשתמשים לא אהבו את הטעם

+Calcium Citrate מגיע בצורה של טבליות ללעיסה, מה שמאפשר נטילה קלה ונוחה לאנשים המתקשים בבליעה של כמוסות אשר לרוב מגיעות בגודל יחסית גדול.

כל טבליה מכילה תוספת של מגנזיום וויטמין D. אלו הם מרכיבים חיוניים לצורך ספיגה אופטימלית של סידן. הסידן בתוסף הוא בצורת סידן ציטראט אשר מוכח מחקרית כצורת הסידן בעלת הספיגה הטובה ביותר ללא הכבדה על מערכת העיכול.

התוסף תורם לחיזוק העצמות ולהתכווצות תקינה של השריר, בזמן שמגנזיום תורם להרפיה של השרירים ומניעה של התכווצויות כואבות לא רצוניות. כמו כן הסידן מחזק את השלד ואת השיניים, תומך במערכת החיסונית ומאפשר תפקוד תקין של ההורמונים והאנזימים בגוף.

איך לבחור תוסף סידן?

כאשר בוחרים תוסף סידן, מומלץ מאוד להתייחס לכמה גורמים חשובים שיכולים להשפיע על בריאותכם ועל יעילות התוסף.

בדיקות גורם צד ג׳

בדיקות של גורם צד ג׳ מבטיחות כי התוסף מיוצר בתנאי ייצור נאותים וכי הוא אינו מכיל חומרים מזיקים לבריאות. כדאי לבחון האם התוסף נבדק במעבדה או על ידי גורם מוסמך אחר.

מרכיבים חיוניים נוספים

ישנם כמה מרכיבים נוספים המשפרים את ספיגת הסידן בגוף ואת יעילותו הבריאותית: 

ויטמין D3 –  מגביר את הספיגה של סידן בגוף. 

ויטמין K2 – מפחית את הסיכון להסתיידות עורקים כתוצאה משקיעת סידן בתחתית של כלי הדם. בנוסף הוא גם תורם בהעברת הסידן לעצמות.

מגנזיום –  שומר על המאזן התקין בין רמות הסידן למגנזיום ומפחית סיכון להתפתחות מחלות לב 

סוג הסידן

קיימים כמה סוגים של סידן. כאשר 2 הסוגים הטובים ביותר מבחינת ספיגתם בגוף ויעילותם היא סידן ציטראט וסידן קרבונט. כאשר סידן ציטראט ניתן ליטול בכל זמן ללא אוכל וללא הגבלה של רמות החומציות בקיבה. סידן קרבונט לעומת זאת אינו מתאים לאנשים הנוטלים תרופות להורדת חומציות.

שאלות נפוצות

להלן כמה מהשאלות הנפוצות ביותר בקרב משתמשי תוספי הסידן.

מהו סוג הסידן הטוב ביותר?

הסידן בעל הספיגה הטוב ביותר בגוף הוא סידן ציטראט. זהו סוג הסידן שאינו דורש סביבה חומצית וניתן ליטול אותו בכל זמן גם ללא ארוחה. סידן קרבונט לעומת זאת, בעל ריכוז סידן גבוה יותר ויש ליטול אותו עם האוכל. הוא זול יותר מסידן ציטראט ויעילותו תלויה בריכוז החומציות בקיבה.

האם חייב לשלב גם ויטמין D?

ויטמין D הוא אחראי על ספיגת הסידן בגוף. ברוב המקרים תוספי סידן מכילים גם כמות קטנה של הוויטמין על מנת לשפר את ספיגתו בגוף. יחד עם זאת במקרה וקיים חוסר בוויטמין D בגוף, ספיגת הסידן עלולה להיפגע מאחר והמינון שבתוסף אינו מספק על מנת להשלים את החוסר בוויטמין.

עם מה לא מומלץ לשלב סידן?

באופן כללי לא מומלץ לשלב צריכה של סידן עם ברזל. השילוב בין השניים פוגע בספיגה האחד של השני. בנוסף לא כדאי לצרוך מוצרי חלב יחד עם תוסף סידן. זאת מאחר והגוף מסוגל לספוג רק כמות סידן מסוימת בזמן נתון, לכן כמות נכבדה מתוסף הסידן עלולה שלא להיספג בגוף כלל.

האם יש סכנה במינון יתר של סידן?

כן. מחקרים מצאו כי מבוגרים שצרכו מעל 1,200 מ״ג של סידן ביום (שילוב של סידן מתזונה יחד עם תוסף סידן) היו בעלי סיכון גבוה יותר לשבץ ולאירועי לב. 

תוסף סידן מומלץ: הבחירה שלנו

תוסף הסידן המומלץ ביותר הוא התוסף של Now Foods

תוסף סידן הופך להיות חיוני מאוד ככל שאנו מתבגרים. עם הגיל מתרחשת בריחת סידן בגוף ויש צורך לקבל אותו ממקור חיצוני. מחסור בסידן מזוהה בעיקר עם החלשות העצמות והשיניים, אך בפועל המחסור עלול לגרום למגוון בעיות בריאותיות כמו הפרעות בקצב  הלב, בעיות בשרירים ואף פגיעה בפעילות של האנזימים וההורמונים.

אנשים הנוטלים תרופות באופן קבוע, בעלי בעיות בריאותיות שונות ונשים בהריון או בזמן הנקה. מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל טרם נטילת התוסף.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.