תוסף מגנזיום: 5 תוספי המגנזיום הטובים ביותר [מעודכן 2024] + מדריך קניה

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

תוסף המגנזיום המומלץ ביותר הוא התוסף של Solgar.

לאחר סקירה של מספר מאמרים מדעיים בנושא תוספי המגנזיום, סוגי המגנזיום השונים ותפקידם. ערכתי מחקר מקיף הכלל ניתוח של עשרות ביקורות של משתמשים, הבעיות הבריאותיות מהם הם סבלו וסוג המגנזיום והמותג שהם צרכו. זאת הסקירה שלי לתוסף המגנזיום המומלץ לשנת 2024.

מגנזיום חיוני כמעט לכל תהליך בגופנו. מחסור במגנזיום עלול לגרום לדיכאון, חרדות, עייפות שרירים, מיגרנות, בחילות התכווצויות שרירים כואבות. 

אחת הסיבות שהחלטתי לבדוק את יעילותם של תוספי המגנזיום היא העובדה שאני סובלת כבר כשני עשורים ממיגרנות קשות. מאחר ולא ניתן לאתר מחסור במגנזיום בבדיקת דם, החלטתי לבדוק זאת על ידי הוספה של מגנזיום לתפריט היומי.

תוסף מגנזיום של Solgar מורכב ממגנזיום ציטראט הנחשב לסוג המגנזיום הטוב ביותר. התוסף כשר ללא מרכיבים מן החי ולכן מתאים גם לצריכה של טבעונים. 

התוסף מכיל 100% מהכמות היומית המומלצת ולכן הוא מספק פתרון מושלם לאנשים עם בעיות בספיגה של מגנזיום או אנשים שאינם צורכים מספיק מגנזיום דרך מזון. 

ייתכן כי תוסף המגנזיום המומלץ ביותר לא יהיה התוסף הטוב ביותר עבורכם. התוספים נבדלים זה מזה במינון, סוג המגנזיום, במרכיבים נוספים ובכמות הכמוסות היומית שיש ליטול.  

הסקירה הבאה מציגה כמה תוספי מגנזיום איכותיים שיעזרו לכם למצוא את את התוסף הטוב ביותר עבורכם

אז קדימה לדרך…

ממהרים? הנה 3 תוספי המגנזיום המומלצים ביותר:

הבחירה שלנו
Solgar
מונע התכווצות שרירים
מגביר אנרגיה
תורם לבריאות העצמות
לבדיקת מחיר
להרגעה ושיפור השינה
Doctor's Best
תורם לשינה איכותית
גורם להרפיית השרירים
פטנט עולמי לספיגה מהירה
לבדיקת מחיר
בשילוב מינרלים וויטמינים
21st Century‏
מכיל אבץ, מגנזיום וסידן
מכיל ויטמין D3
תורם לבריאות העצמות
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: Solgar

יתרונות

100% מהמנה היומית

כשר

מתאים לטבעונים

מונע התכווצות שרירים

תורם לבריאות העצמות והשרירים

גורם לתחושת רוגע

מגביר אנרגיה

חסרונות

כמוסות גדולות

מחיר

מגנזיום של Solgar מכיל את 100% מהמינון היומי המומלץ של מגנזיום. מה שעוזר מאוד לאנשים בעלי בעיות בספיגת מגנזיום בגוף או אנשים שאינם מקפידים על תזונה עשירה במגנזיום.

התוסף של סולגאר מכיל מגנזיום ציטראט אשר הוכח במחקרים כסוג המגנזיום היעיל ביותר בעל הספיגה הטובה ביותר. מגנזיום ציטראט עוזר בייצור אנרגיה בגוף, הוא חיוני בייצור DNA, מניעה של הצטברות שומנים בדם ומניעה של מחלת הסוכרת. כך שבאופן כללי מגנזיום חשוב מאוד להפחתת מחלות לב, אירועים מוחיים ומחלות במערכת העצבים.

בנוסף המגנזיום עוזר להרפיה של השרירים ומונע התכווצות שלהם. בנוסף ציטראט עוזר להגברת ספיגת הסידן בעצמות וחיזוק השלד והשיניים.

מגנזיום במינון 135 מ״ג: Thorne

יתרונות

מגנזיום ציטראט

תומך בבריאות כלי הדם

עוזר בייצור אנרגיה

מונע התכווצות שרירים

עוזר לווסת כמויות סידן בגוף

מווסת הורמונים ואת מערכת העצבים

חסרונות

כמוסות גדולות

מחיר

תוסף המגנזיום של Thorne מכיל מגנזיום ציטראט. הידוע כאחד מסוגי המגנזיום בעלי הספיגה הטובה ביותר בגוף. מגנזיום ציטראט עוזר להפחית את הסיכון למחלות בכלי הדם, הלב וסוכרת. בנוסף, הוא מונע התכווצויות שרירים אצל אנשים הסובלים ממחסור במגנזיום.

מגנזיום ציטראט תורם גם לתחושת רוגע ושלווה כללית, מאחר והוא מווסת הורמונים ואת המוליכים העצביים. כך הוא עוזר להפחתת תחושת סטרס.

תוסף זה בעל ספיגה טובה גם באזורים שאינם חומציים מספיק, מה שמאפיין אנשים מבוגרים רבים. הציטראט קושר אליו את הסידן ומונע הצטברות במקומות שאינם נחוצים, בכך הוא תורם לחיזוק העצמות והשיניים. המנה היומית המומלצת על פי היצרן היא כמוסה אחת ביום. מה שמאפשר נטילה נוחה של התוסף.

מגנזיום במינון 50 מ״ג: MegaFood‏

יתרונות מרכזיים

מגנזיום ציטראט

תומך בבריאות כלי הדם

כשר

מתאים לטבעונים

מונע התכווצות שרירים

עוזר לעצמות ולמערכת העצבים

נבדק לנוכחות חומרי הדברה

MegaFood‏ הוא תוסף מגנזיום מסוג ציטראט. זהו מגנזיום בעל ספיגה אופטימלית בגוף. התוסף נבדק לנוכחות חומרים מזיקים ואושר לשימוש. מקור המגנזיום מחקלאות אורגנית המקפידה על שימוש בחומרים טבעיים בלבד. 

כל כמוסה של התוסף מכילה 50 מ״ג של מגנזיום, מה שמתאים לאנשים אשר צורכים מגנזיום גם מהתזונה היומית שלהם. מגה פוד הוא תוסף כשר שמתאים גם לצריכה של טבעונים.

מגנזיום בעל סגולות רפואיות רבות ובעל השפעה על בריאות הלב. הוא מונע הצטברות של שומן בכלי הדם ומאפשר זרימת דם חופשית. בנוסף, הוא מפחית סיכון למחלת סוכרת ושבץ מוחי.

להרגעה ושיפור השינה: Doctor's Best‏

יתרונות

פטנט עולמי לספיגה מהירה

ללא הכבדה על מערכת העיכול

גורם להרפיה של השרירים

תורם לשינה איכותית ורגועה

תומך בבריאות מערכת הדם, הלב והעצמות

חסרונות

2 כמוסות לבליעה

כמוסות גדולות

Doctor's Best מבוסס על פטנט עולמי אשר מקשר בין מולקולות המינרלים לבין חומצות האמינו. התהליך יוצר תרכובת עם מבנה מולקולרי זעיר במיוחד, מה שמשפר ומגביר את הספיגה שלו בגוף ואת היעילות. התוסף מספק כמחצית מהמינון היומי המומלץ לאנשים מבוגרים. כל כמוסה מכילה 100 מ״ג של מגנזיום.

התוסף גורם להרפיה של השרירים, מונע התכווצויות כואבות ותורם לתפקוד תקין של מערכת העצבים. כך שבאופן כללי מגנזיום תורם לתחושת רוגע ושלווה.

בשילוב מינרלים וויטמינים: 21st Century‏

יתרונות

מכיל אבץ, מגנזיום וסידן

מכיל ויטמין D3

גורם להרפיה של השרירים

תורם לבריאות העצמות והשיניים

תומך בבריאות מערכת הדם, הלב והעצמות

חסרונות

2 כמוסות לבליעה

כמוסות גדולות

תוסף המגנזיום של 21st Century מכיל שילוב מנצח של שלושת המינרלים החיוניים לגוף: מגנזיום, אבץ וסידן. בנוסף הוא מכיל גם ויטמין D3. שלושת המינרלים יחד קשורים בקשירות אורגניות ותורמים להגברת הספיגה והיעילות האחד של השני. למגנזיום תפקיד קריטי בספיגה של סידן. נטילת סידן לבד, כאשר קיים חוסר במגנזיום בגוף עלול לגרום לנזקים חמורים.

התוסף מכיל גם ויטמין D3 המשפיע על בריאות המערכת החיסונית, המוח, העצמות, הכליות ועוד. חוסר בוויטמין עלול לגרום לדיכאון, לחץ דם גבוה, חולשה ועייפות. שילוב של ויטמין D עם מגנזיום מגביר את יעילות הוויטמין  להעלאת הרמה שלו בגוף.

איך לבחור תוסף מגנזיום מומלץ?

טרם הבחירה בתוסף מגנזיום, כדאי לקחת בחשבון כמה גורמים חשובים.

סוג המגנזיום

מלחי מגנזיום מגיעים בכמה סוגים שונים. כאשר כל סוג בעל יתרונות שונים למגוון בעיות רפואיות. חשוב להתאים באופן נכון את סוג המגנזיום אל הבעיה הבריאותית ממנה אתם סובלים. למשל מגנזיום גלוקונט או מגנזיום כלוריד מתאימים לטיפול במקרה של ספיגה נמוכה של מזון, מאחר והם אינם מלחים הגורמים לשלשולים. מגנזיום סולפט לעומת זאת יהיה יעיל יותר לטיפול בעצירות.

בדיקות של גורם צד ג׳

מומלץ תמיד לבחור בחברה מוכרת בעלת מוניטין חיובי. או לחלופין בחברה אשר מוצריה עברו בדיקות של גורם צד ג׳ מוסמך. בדיקות אלו מאשרות כי התוסף אינו מכיל חומרים מהונדסים גנטית או חומרים אחרים העלולים לפגוע בבריאות המשתמש.

מינון

תוספי מגנזיום שונים מכילים מינון שונה של מגנזיום. בדקו כי המינון מתאים לצרכים הבריאותיים והגופניים שלכם. בנוסף, וודאו כי כמות הכמוסות המומלצת ביום אינה מקשה עליכם, כך תוכלו להבטיח נטילה של התוסף לאורך זמן על מנת להרגיש בהשפעה משמעותית.

שאלות נפוצות

להלן כמה מהשאלות הנפוצות בקרב צרכנים של תוסף מגנזיום.

האם מותר לקחת תוסף מגנזיום עם אנטיביוטיקה?

מגנזיום פוגע בספיגה של אנטיביוטיקה. על מנת לא לפגוע בספיגה של אנטיביוטיקה ולהמשיך בצריכה של מגנזיום יש להקפיד לקחת אנטיביוטיקה שעתיים לפני המגנזיום או כ 4 שעות אחרי נטילה של מגנזיום. 

איזה סוגי מגנזיום בעל הספיגה הטובה ביותר?

מגנזיום מסיס במים יהיה בעל ספיגה טובה יותר ממגנזיום מסיס בשמן.

מלחי מגנזיום מסיסים במים: אספרטט, ציטראט, לקטט וכלוריד.

מלחי מגנזיום מסיסים בשמן: מגנזיום אוקסיד ומגנזיום סולפט.

כמה מגנזיום אני צריך ביום?

מינון המגנזיום המומלץ הוא:

גיל בשניםגבריםנשים 
14-18410 מ״ג360 מ״ג
19-30400 מ״ג310 מ״ג
31-50420 מ״ג320 מ״ג
51-70420 מ״ג320 מ״ג
70+420 מ״ג320 מ״ג

האם מגנזיום עוזר במניעה של התכווצות שרירים?

מחקרים הוכיחו כי אצל אנשים הסובלים מחוסר במגנזיום , צריכה של תוסף מגנזיום מפחית משמעותית התכווצויות של שרירים. יחד עם זאת, לא הוכח כי התוסף עוזר להתכווצות שרירים במקרים בהם לא מדובר במחסור במגנזיום

תוסף מגנזיום מומלץ: הבחירה שלנו

תוסף המגנזיום המומלץ ביותר הוא Solgar

למרות שלכאורה מחסור במגנזיום לא אמור להיות דבר שכיח. אנשים רבים סובלים ממחסור בתוסף החיוני הזה מבלי שהם כלל יודעים על כך. מי השתייה שלנו, מזון מעובד, צריכת אלכוהול, סטרס ולחץ נפשי כל אלו גורמים לאיבוד של מגנזיום ולפגיעה בספיגה שלו בגוף. מה שעלול להתבטא בתסמינים רבים העלולים להוביל למחלות קשות ואף למוות.

אנשים הנוטלים תרופות כרוניות, אנטיביוטיקה או אנשים הסובלים מבעיות בריאותיות שונות, חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל טרם נטילת התוסף.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.