תוסף אבץ: 6 תוספי האבץ המומלצים ביותר בשנת 2024 + פירוט מלא

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

האבץ המומלץ ביותר הוא האבץ של California Gold Nutrition‏, Immune4.

בעקבות מחקר מעמיק של תוספי האבץ השונים הסוגים הקיימים בשוק, היתרונות הבריאותיים שלהם וניתוח של עשרות ביקורות של משתמשים שונים שהתנסו בהם באופן אישי. זאת הסקירה שלי לתוסף האבץ המומלץ לשנת 2024.

לאחר הלידה, חלק מתהליך ההתאוששות שלי כלל נטילה של תוסף אבץ. החלטתי להכין את הגוף לקראת הנשירה האיומה שעומדת להגיע ולנסות למזער נזקים עד כמה שניתן. 

כמו כן, היה לי חשוב לחזק את הגוף ואת המערכת החיסונית שלי מחשש שמחלות החורף הולכות לתקוף אותי כמו תמיד ולמנוע ממני לתפקד כראוי כאמא לרך הנולד.

תוסף האבץ של California Gold Nutrition‏, Immune4 מכיל אבץ פיקולינט, צורת האבץ המומלצת ביותר לגוף על פי מחקרים מדעיים. בנוסף, הוא מכיל גם תוספת של ויטמינים המשמשים כנוגדי חמצון חזקים התומכים במערכת החיסונית ולבריאות העור והשיער ומשפרים את ספיגת האבץ בגוף. 

למרות ההמלצה, אין זה אומר כי התוסף המומלץ ביותר יתאים גם לכם. הסקירה הבאה כוללת מספר תוספי אבץ מומלצים ואיכותיים. כך שכל אחד יוכל למצוא את התוסף הטוב ביותר עבורו.

אז בואו נתחיל…

ממהרים? הנה 3 תוספי האבץ המומלצים ביותר:

הבחירה שלנו
Immune4
מכיל ויטמינים
מחזק מערכת חיסונית
תומך בבריאות העור
נבדק ע"י צד ג׳
לבדיקת מחיר
מומלץ לחיזוק מערכת החיסון
Now Foods
מחזק מערכת חיסונית
כשר
נבדק ע"י צד ג׳
לבדיקת מחיר
מומלץ לילדים
ChildLife‏
מחזק מערכת חיסונית
אבץ בנוזל
טעם מנגו תות
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: California Gold Nutrition‏, Immune4

יתרונות

מכיל ויטמינים

מכיל סלניום

מחזק מערכת חיסונית

נבדק על ידי גורם צד ג׳

תומך בבריאות העור והשיער

מתאים לצמחונים

אבץ פיקולינט

חסרונות

ריח חזק

תוסף האבץ של California Gold Nutrition‏, Immune4 מכיל אבץ פיקולינט. זוהי צורת האבץ אשר יעילות הספיגה שלה נמצאה הגבוהה ביותר מבין שאר סוגי האבץ הקיימים. בנוסף התוסף מכיל גן ויטמין D וויטמין C. ויטמינים אלו תומכים בספיגת האבץ ומגבירים את ההגנה של המערכת החיסונית על הגוף.

האבץ אחראי למגוון פעילויות של חלבונים בגוף. אך בעיקר משמעותי לפעילות התקינה של המערכת החיסונית, הוא מאפשר פעילות תקינה של תאי הדם הלבנים אשר נלחמים בווירוסים וחיידקים שחדרו לגוף.

האבץ הוא בעל תכונות אנטי בקטריאליות ואנטי ויראליות ומשמש לריפוי של דלקות במערכת הנשימה העליונה. האבץ שומר על העור, השיער והציפורניים בנוסף הוא מאפשר ריפוי מהיר ותקין של פצעים ונגעים בגוף.

Immune4 מכיל גם סלניום אשר שומר על תאי החלבון ומחזק את מערכת החיסון. הסלניום משמש כנוגד חמצון עוצמתי וספיגתו בגוף משתפרת בזכות הימצאותו של ויטמין D.

טיפול ממוקד וחיזוק מערכת החיסון: Now Foods

יתרונות

כשר

מתאים לטבעונים

מחזק מערכת חיסונית

מענה מידי לצרכים בריאותיים

נבדק על ידי גורם צד ג׳

תומך בבריאות העור והשיער

חסרונות

לא מתאים לסוכרתיים

ייתכנו תופעות לוואי

האבץ של Now Foods מכיל אבץ גלוקונאט. זהו סוג אבץ בעל ספיגה טובה בגוף אך אינו מומלץ לאנשים סוכרתיים מאחר ואבץ גלוקונאט הוא אבץ הקשור לגלוקוז. אבץ זה מגיע במינון גבוה של 50 מ״ג אשר מיועד לחיזוק המערכת החיסונית או לטיפול בצרכים בריאותיים הנגרמים ממחסור באבץ. מינון זה מתאים לטיפול קצר טווח.

האבץ אחראי על ייצור תאי הדם הלבנים אשר שומרים על גופנו מפני מחלות וחיידקים. בנוסף האבץ משפיע גם על מצב הרוח, על התפקוד של מערכת העיכול ומערכת העצבים.

התוסף מיוצר במפעל העומד בתקני ייצור נאותים.

אבץ ציטראט: 21st Century‏

יתרונות

מכיל סידן

ללא גלוטן

מחזק מערכת חיסונית

נבדק על ידי מעבדה

תומך בבריאות העצמות

חסרונות

לא מתאים לסוכרתיים

ייתכנו תופעות לוואי

21st Century‏ מכיל אבץ מסוג ציטראט. זהו אבץ הקשור לחומצת לימון ולכן ספיגתו בגוף טובה ואינה תלויה ברמת החומציות בגוף. בנוסף הוא מכיל גם סידן אשר תורם לבריאות העצמות והשיניים. אבץ משפר את ספיגת הסידן בגוף ומאפשר פעילות תקינה של החלבונים בגוף אשר אחראים למגוון של תהליכים בגוף.

התוסף נבדק במעבדה מוסמכת ואושר לשימוש. הוא אינו מכיל מרכיבים מהונדסים גנטית או חומרים המזיקים לבריאות.

אבץ בתוספת נחושת: Zinc Balance‏

יתרונות

מכיל נחושת

ללא גלוטן

מחזק מערכת חיסונית

נבדק על ידי מעבדה

תומך בבריאות העצמות

חסרונות

עלול לגרום לבחילות בנטילה על בטן ריקה

תוסף האבץ של Zinc Balance‏ מכיל אבץ ונחושת ביחס של 1:15.מאחר ונטילה ממושכת של אבץ עלולה לגרום למחסור בנחושת מכיוון ששניהם מתחרים על הספיגה בגוף באזורים זהים. הנחושת חיונית למערכת החיסון ולייצור הקולגן בגוף. מחסור בנחושת עלול לגרום לאנמיה והידלדלות רקמת העצם. 

האבץ בתוסף הוא מסוג מתיונין. זהו סוג אבץ בעל ספיגה טובה בגוף אשר אינו תלוי במאגרי ויטמין A כדי להיספג. הוא משמש כנוגד חמצון השומר על התאים, עוזר לייצור אינסולין וספיגת הסוכר ועוזר לבעיות עיכול שונות.

אבץ לילדים: ‏Animal Parade‏

יתרונות

טבליות מציצה

מינון יומי מומלץ

מחזק מערכת חיסונית

מכיל צמחי מרפא

חסרונות

אין לתת לילדים מתחת לגיל 12

Animal Parade‏ מגיע בצורה של טבליות למציצה במינון של 8 מ״ג. זהו המינון המומלץ לאבץ בילדים. האבץ חשוב מאוד לפעילות המערכת החיסונית. הוא עוזר לייצור של תאי הדם הלבנים אשר נלחמים ״בפולשים״. בנוסף האבץ קריטי לתהליך הגדילה וההתפתחות של הילד.

התוסף מכיל גם תערובת של צמחי מרפא כמו עלי זית, ג'ינג'ר ואכינצאה. להם סגולות מרפא שונות כמו תכונות אנטי דלקתיות וחיזוק המערכת החיסונית.

יחד עם זאת מחקרים גילו כי אסור לתת לילדים מתחת לגיל 12 את צמח האכינצאה מאחר והוא עלול לגרום לתגובות אלרגיות חמורות בילדים קטנים.

אבץ לילדים קטנים: ‏ChildLife‏, Essentials‏

יתרונות

אבץ בנוזל

טעם מנגו תות

מחזק מערכת חיסונית

מכיל נחושת

חסרונות

לא כל הילדים אוהבים את הטעם

ChildLife‏, Essentials‏ מגיע בנוזל לשתייה בטעם טבעי של מנגו תות. צורת הנוזל מאפשרת נטילה של התוסף גם לילדים קטנים יותר המתקשים בבליעה של כמוסות או במציצה. האבץ מגיע בצורת אבץ גלוקונט לכן אינו מתאימים לילדים הרגישים לסוכר.

התוסף מכיל גם תוספת נחושת, תוספת זו חיונית מאחר ונטילה של אבץ גורמת למחסור בנחושת בגוף. לכן חשוב להשלים אותה ממקור חיצוני. מחסור בנחושת עלולה לגרום לאנמיה, בעיות בעור, בעיות נשימה ועוד.

איך לבחור תוסף אבץ?

בבחירה של תוסף אבץ, מומלץ לקחת בחשבון כמה דברים חשובים.

מרכיבים נוספים

במידה והתזונה שלכם אינה מאוזנת, כדאי לבחור בתוסף המכיל מרכיבים כמו נחושת וויטמינים נוספים. האבץ עלול לפגוע בספיגת הנחושת בגוף והגוף אינו יודע ייצר אותה באופן עצמאי. בנוסף, ויטמינים ומינרלים נוספים יגבירו את התמיכה במערכת החיסונית ויעזרו בספיגה של האבץ בגוף. 

סוג האבץ

קיימים מספר סוגים של אבץ, אין הוכחה מדעית חד משמעית להבדלים משמעותיים ביעילות הספיגה בגוף של כל אחד מהם. אך לכל אחד מהסוגים תכונות שונות המשפיעות על הגוף. לדוגמה:

  • אבץ גלוקונאט – קשור לגלוקוז, אינו מתאים לסוכרתיים ובעל תופעות לוואי הקשורות למערכת העיכול.
  • אבץ ציטראט– קשורת לחומצת לימון ונספג היטב גם ללא אוכל וללא תלות ברמת החומציות. 
  • אבץ פיקולינט– פופולרי מאוד לשימוש אך נמצא כפוגע בכבד ומסרטן, השימוש בו שנוי במחלוקת.

בדיקות צד ג׳

מומלץ לבחור בתוסף אבץ שעבר בדיקות צד ג׳. בדיקות אלו מאשרות כי התוסף אינו מכילים רכיבים מהונדסים גנטית או חומרים אסורים לשימוש.

מינון

עודף באבץ עלול לפגוע בבריאות המשתמש, חשוב לבחון את המינון שבתוסף. מומלץ לא לחרוג מהמינון היומי המומלץ אלה אם כן נדרש טיפול ממוקד של חיזוק המערכת החיסונית או טיפול ממוקד במחסור באבץ. לרוב תוספי האבץ נועדו לנטילה של עד 6 שבועות בלבד.

שאלות נפוצות

להלן כמה מהשאלות הנפוצות ביותר בקרב אנשים הנוטלים תוספי האבץ.

מהו המינון המומלץ?

המינון המומלץ ליום הוא:

נשים: 12 מ"ג.

נשים בהריון והנקה: 15 מ"ג.

גברים: 15 מ"ג ביום.

ילדים: 5-10 מ"ג.

כמה אבץ מותר לצרוך?

במצבים מיוחדים בהם יש צורך במענה לבעיות רפואיות שונות, המינון המקסימלי של אבץ הוא 50 מ״ג. מקרים המצריכים מינון גבוהה יותר, כמו מצבי שפעת או מחלות שונות ניתן לצרוך עד 150 מ״ג לתקופה מוגבלת ובהמלצת רופא מטפל בלבד.

איזה סוג אבץ נספג הכי טוב בגוף?

אבץ ציטראט ואבץ פיקולינט הם סוגי האבץ בעלי הספיגה הטובה ביותר בגוף. אבץ פיקולינט הוא הסוג הפופולרי ביותר בארץ. עם מספר תופעות הלוואי המעטות ביותר על מערכת העיכול. יחד עם זאת אבץ פיקולינט נאסר למכירה בכמה ממדינות אירופה מאחר והוא נקשר לסרטן ולבעיות בכבד.

עם מה לא כדאי לשלב עם אבץ?

האבץ עלול לפגוע בתרופות אנטיביוטיות, לכן מומלץ לשמור על מרווח של לפחות שעתיים בין התרופות לאבץ. כמו כן, קיימות תרופות נוספות העלולות לפגוע בספיגת האבץ בגוף. ברזל, סידן ומגנזיום גם כן פוגעים בספיגת האבץ מאחר והם מתחרים בו. גלולות למניעת הריון, נוגדי דלקות, תרופות נוגדי חומצה ונוגדי קרישה גם כן פוגעים בספיגת האבץ.

תוסף אבץ מומלץ: הבחירה שלנו

California Gold Nutrition‏, Immune4 הוא תוסף האבץ המומלץ ביותר.

למרות שהאבץ אינו נחשב לתוסף תזונה פופולרי במיוחד הוא חיוני ביותר למגוון תהליכים בגוף, בעיקר לתפקוד התקין של מערכת החיסון. האבץ אחראי על ייצור ותפקוד תקין של תאי הדם הלבנים השונים אשר נלחמים במזהמים ובווירוסים שונים שחודרים לגוף. בנוסף הוא בעל השפעה רבה על תהליך ההתפתחות והגדילה של ילדים.

טרם נטילת אבץ מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל. נטילה של אבץ לבדו עלול לגרום למחסור במינרלים חשובים אחרים בגוף, לכן חשוב ליטול אותו באופן נכון ומאוזן על מנת להבטיח יעילות מקסימלית.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.