תוסף אומגה 3: סקירה של 6 תוספי האומגה 3 הכי טובים בשנת 2024 + מדריך

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

אחרי מחקר מקיף של עשרות תוספי אומגה 3 שנמכרים בשוק – California Gold Nutrition הוא הזוכה שלי בתור התוסף אומגה 3 המומלץ ביותר. זוהי הסקירה שלי של תוספי אומגה 3 מומלצים לשנת 2024.

פעם הייתי קונה אומגה 3 כמו שהייתי קונה שמפו בסופר. פשוט מושיטה יד למדף ולוקחת את הקופסה שנראית מספיק טוב ומציעה איזה מחיר זול ואטרקטיבי. הסיבה לכך היא כי פשוט לא הייתי מודעת להבדלים הגדולים והמשמעותיים שיש בין כל אחד מתוספי האומגה 3.

התחלתי לרדת לפרטים הקטנים, דווקא כשלא הרגשתי יותר את ההשפעה החיובית של האומגה 3 על הגוף שלי. 

יום אחד ניסיתי תוסף מחברה אחרת (מזל שהיה מבצע) ולאחר כמה שבועות באמת התחלתי להרגיש בשינוי, הבנתי שכנראה התוסף הקודם היה שונה, וכנראה גם לא מוצלח במיוחד, לפחות לא עבורי.

אומגה 3 של California Gold Nutrition הוא תוסף טבעי לחלוטין המיוצר באיכות פרימיום. כלומר הוא מכיל את החומצות החשובות בריכוזים מספקים ובמבנה אידיאלי, מה שתורם לספיגה אופטימלית ולהשפעה טובה יותר.

הוא נבדק ואושר כי הוא בטוח לחלוטין לשימוש, הוא לא מסריח מדיי, או גדול מדיי, בקיצור הכל בדיוק כמו שצריך. תוסף שפשוט עושה את מה שמצפים ממנו.

מהניסיון שלי לא כל תוסף יתאים לכולם. תמיד כדאי להתחיל מתוספים כמה שיותר איכותיים על מנת לבדוק את ההשפעה שלהם עליכם. 

קיימים תוספי אומגה 3 איכותיים רבים, הם נבדלים זה מזה בכמה גורמים שיכולים להיות מאוד משמעותיים עבור חלק מהאנשים, כמו: ריח, גודל, מינון וכמות יומית מומלצת. 

כך שאם עד היום לא ניסיתם או שפשוט לא הצלחתם לבלוע את ה״אוצר הימי״ הזה, מצאתי לכם תוספי אומגה 3 שיגרמו לכם לשכוח שמדובר בשמן דגים מזוקק.

אז בואו נקפוץ למים…

ממהרים? הנה 3 תוספי אומגה 3 המומלצים ביותר:

הבחירה שלנו
California Gold Nutrition
איכות פרמיום
עוזר למערכת החיסונית
תעודת תקן ובטיחות
לבדיקת מחיר
מומלץ לילדים
Oslomega
תעודת תקן ובטיחות
עוזר להתפתחות המוח
שיפור קשב וריכוז
טעם תות
לבדיקת מחיר
בעל ריכוז גבוה
Sports Research
מעל 85% טריגליצרידים
שמן דגים טבעי
תעודת תקן ובטיחות
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: California Gold Nutrition

יתרונות

מרוכז ומדולל

איכות פרמיום

שומר על פרופיל שומנים אופטימלי

עוזר למערכת החיסונית 

בעל תעודת תקן ובדיקות בטיחות

חסרונות

כמוסות גדולות יחסית לבליעה

לא כשר

אומגה 3 של California Gold Nutrition באיכות פרמיום, כוללת 360 מ״ג חומצת EPA ו 240 מ״ג DHA. אשר נחשבים לחומצות החשובות ביותר באומגה 3. הן תורמות לבריאות הלב, העורקים, המערכת החיסונית ולמערכת העצבים. כמות זאת עומדת בהמלצת הצריכה היומית של ארגון הבריאות העולמי.

האומגה 3 של קליפורניה גולד נוטרישן כוללת את חומצת השומן DHA אשר מאזנת את פרופיל השומנים בדם. בכך היא מפחיתה משמעותית את הסיכון למחלות לב ולמחלות בכלי הדם.

לתוסף יתרונות רבים לכלל מערכות הגוף ולמערכת החיסונית בפרט. הוא משמעותי להפחתה והקלה של תהליכים דלקתיים בגוף, כמו: אסטמה, אלרגיות, דלקות מפרקים, פסוריאזיס, אקזמה, לופוס וגם אטופיק דרמטיטיס.

התוסף בעל תקן תנאי ייצור נאותים. בנוסף, הוא עבר בדיקות של צד ג׳ מוסמך המאשר כי החומרים הנמצאים בתוסף אינם מכילים חומרים המזיקים לבריאות המשתמשים.

מה שכן, לפי ביקורות המשתמשים לטבליות קיים מעט ריח דגי, אנשים הרגישים במיוחד לריחות ובעיקר לזה של דגים התקשו בנטילת הטבליות. בנוסף חלק מהמשתמשים התקשו להסתדר עם גודל הטבלייה, למרות שמדובר בטבליות רכות לבליעה.

מומלץ למתקשים בנטילת התוסף: אומגה 3 של Now Foods

יתרונות

ריכוז גבוה של חומצה

ציפוי אנטרי

מפחית ריפלוקס וקשיי בליעה

עוזר למערכת החיסונית ולמוח

בעל תעודת תקן ובדיקות בטיחות

כשר

חסרונות

לא מתאים לצמחוניים

כולל רכיבים סינתטיים 

אומגה 3 של Now Foods מכילה 500 מ״ג חומצת EPA ו 250 מ״ג DHA בטבליה אחת. לעומת תוספים אחרים הדורשים נטילה של מספר טבליות על מנת להגיע לכמות היומית המומלצת. עובדה המקלה מאוד על אנשים המתקשים בנטילת התוסף.

האומגה 3 כוללת מעל 70%  חומצות DHA וחומצת EPA. הנחשבות לחומצות החשובות ביותר לבריאות המערכת החיסונית, תפקוד המוח, מערכת העצבים ומניעת מחלות לב, מחלות בכלי הדם, אלצהיימר ועוד. 

התוסף כולל ציפוי אנטרי רך וניחוח עדין אשר מקלים משמעותית על תהליך הבליעה. הטבליות עוזרות להפחית ריפלוקס, בחילות ואת הרגישות לריחות הקיימת אצל אנשים רבים. בנוסף הציפוי מפריד את תוכן הטבליה מן הקיבה ובכך מאפשר ספיגה טובה יותר של החומצות בגוף.

משתמשים טוענים כי אכן נוח יותר ליטול את הטבליות מאחר והן רכות ואין ריח של דגים, יחד עם זאת כמה משתמשים טענו כי גודל הטבליות עדיין גדול יחסית. בנוסף לכך, תוסף זה אינו מכיל 100% שמן דגים טבעי, יחד עם זאת כלל הרכיבים נבדקו ואושרו לשימוש.

הריכוז הגבוה ביותר: אומגה 3 של Sports Research

יתרונות

ריכוז גבוה במיוחד 

מעל 85% טריגליצרידים

שמן דגים טבעי

בעל תעודת תקן ובדיקות בטיחות

חסרונות

לפעמים ישנם חוסרים במלאי עקב ביקוש גבוה

מחיר גבוה

אומגה 3 של Sports Research מכיל ריכוז גבוה במיוחד של חומצות. 685 מ״ג EPA ו 320 מ״ג DHA בטבליה אחת, כך שאין צורך בנטילה של יותר מכמוסה אחת ביום על מנת לקבל את המנה היומית המומלצת של חומצות אומגה 3. 

התוסף מכיל חומצות בעלות מבנה של מעל 85% טריגליצרידים. מבנה זה עוזר לספיגה אופטימלית של החומצות בגוף ובכך משפר משמעותית את היעילות ואת ההשפעה שלהן על הגוף.

התוסף עשוי שמן טבעי המופק מדגים שנלכדו בטבע. לכן מקור האומגה הוא טבעי לחלוטין להבדיל מבתי גידול המשתמשים בתוספים מלאכותיים לצורך גידול הדגים. 

החיסרון היחיד הוא המחיר הגבוה של התוסף. בנוסף קיים לעיתים קושי להשיג אותו. בשל הפופולריות הגבוהה, פעמים רבות אנשים נאלצים להמתין עד שהתוסף יחזור למלאי. ההמלצה שלנו היא אם אהבתם את המוצר, הצטיידו היטב!

הכי מתאים לילדים: אומגה 3 של Oslomega

יתרונות

טעם תות

עשוי שמן דגים טבעי

בעל תעודת תקן ובדיקות בטיחות

עוזר לגדילה והתפתחות המוח

שיפור בהפרעות קשב וריכוז

חסרונות

לילדים מעל גיל 4

מגיע בקפסולות לבליעה

אומגה 3 של Oslomega מגיע בקפסולות רכות בטעם תות. הטעם המתקתק עוזר לילדים ליטול את התוסף ומטשטש את הטעם הדגי של השמן. כל קפסולה מכילה 165 מ״ג EPA ו 110 מ״ג DHA. כאשר המנה היומית המומלצת לילדים עד גיל 10 היא בין 100-200 מ״ג אומגה 3.  

אומגה 3 חשובה לכלל התהליכים בגוף. ביניהם התפתחות בריאה של המוח, מערכת העצבים ומערכת החיסון. מערכות אלו נמצאות בשלבי התפתחות אצל ילדים. לרוב ילדים בררנים מאוד באוכל ואינם מקבלים את כמות האומגה 3 הדרושה להם לצורך התפתחות תקינה. חשוב לדאוג להשלים להם את החוסרים האלה.

אומגה 3 עוזרת לשיפור הפרעות קשב וריכוז בילדים. שיפור התפקוד הקוגניטיבי של ילדים יעזור להם בלימודים ובהתמודדות עם מצבים חברתיים שונים.

משתמשים ציינו כי יש ליטול את התוסף בבליעה עם מים. מה שמקשה על נטילה שלו בעיקר עבור ילדים צעירים אשר אינם מסוגלים לבלוע טבליות בשלמותן. חלק מהילדים לעסו את הכמוסות ולא אהבו את הטעם.

לתמיכה במערכת הדם: אומגה 3 של סולגאר

יתרונות

משפר את בריאות הדם, הלב וכלי הדם 

מזוכך מכספית

ריכוז גבוה של חומצות

מכיל ויטמין E

חסרונות

טבליות גדולות

צורת אומגה EE

אומגה 3 של Solgar מאפשר נטילה של כמות קטנה יותר של טבליות, זאת בזכות ריכוז גבוהה של החומצות החשובות ביותר באומגה 3. 504 מ״ג EPA ו 378 מ״ג DHA. 

התוסף תומך במערכת הדם ובלב. הוא מאזן את השומנים בדם, מפחית כולסטרול ומאזן את רמות הסוכר. באופן זה הוא מפחית את הסיכון לפתח מחלות לב ומחלות בכלי הדם.

השמן עובר תהליך טיהור מולקולרי. באופן זה אין חשש לכספית בתוך שמן הדגים. בנוסף התוסף מועשר בויטמין E המשמש כנוגד חמצון נהדר והוא אחראי על עיכוב תהליכי הזדקנות של התאים בגוף, בנוסף לעיכוב תהליך ההזדקנות הטבעי של העור.

משתמשים של המוצר טענו כי הקפסולות גדולות בהשוואה לתוספים אחרים והן קשות לבליעה. בנוסף התוסף מורכב מאחוזים גבוהים בצורתו מתיל אסטר EE. זוהי הצורה הפחות טבעית לגוף ולכן יכולת הספיגה שלה נמוכה יותר לעומת אומגה בצורת טריגליצרידים. הויטמין E עוזר למניעת החימצון שלה.

הכי קטנים לבליעה: אומגה 3 של Life Extension

יתרונות

מכיל ליגנין שומשום ותמצית זיתים 

קפסולות קטנות

ריכוז גבוה של חומצות

חסרונות

כמות קפסולות גדולה במנה

לא מתאים לצמחוניים

אומגה 3 של Life Extension מכיל 700 מ״ג EPA ו 500 מ״ג DHA. הריכוז הגבוהה של החומצות מאפשר נטילה של כמות קטנה יותר של קפסולות.

הקפסולות קטנות וקלות יותר לבליעה. אמנם הגודל הקטן שלהן מקל משמעותית על הבליעה, אך הוא מצריך נטילה של כמות גדולה יותר של קפסולות ביום, זאת מאחר והמינון מתייחס למנה (4 קפסולות).

חלק מהמשתמשים טענו כי למרות שהקפסולות קטנות, הם התקשו לבלוע 4 קפסולות בכל פעם, כאשר חלק מהאנשים נאלצו לבלוע 8 קפסולות ביום על מנת להגיע למינון הרצוי. 

איך לבחור תוסף אומגה 3

בבחירה של תוסף אומגה 3 מומלץ להקפיד על כמה דברים:

רכיבים

בחרו במוצרים המכילים רכיבים באיכות גבוהה, ללא חומרי מילוי, טעמים מלאכותיים וחומרים משמרים. רכיבים אלו מזיקים לבריאות. כמו כן הקפידו על כמה שיותר רכיבים טבעיים. במידה וקיימות רגישויות או אלרגיות כלשהן בדקו היטב את רשימת האלרגנים שעל גבי האריזה.

מינון  

בחרו במוצרים המכילים מינון בטוח לשימוש של חומצות שומן אומגה. חשוב לבדוק את ריכוז חומצות ה EPA ו DHA. אלו הן החומצות החשובות ביותר באומגה 3. ההמלצה היא כי חומצות אלו יהוו לפחות 70% מריכוז השמן דגים. [1]

איכות  

בחרו במוצרים אשר נבדקו על ידי צד ג׳ מוסמך, או מוצרים שעברו בדיקות מעבדה לצורך הבטחת האיכות והבטיחות של המוצר. בדיקות אלה יבטיחו כי התוספים נוצרו בתנאי נאותים, הם אינם כוללים חומרים שעברו הנדסה גנטית וכי אינם מכילים חומרים כימיים אחרים העלולים להזיק לבריאות המשתמשים.

צורת האומגה 3 

על מנת לרכוש תוסף שנספג היטב בגוף, חפשו תוספי FFA TG, rTG ,PLs כל אלו הם סימון לטריגליצרידים. תוסף המציין כי הוא מכיל EE, זהו תוסף המורכב מתיל אסטר, זוהי צורה שאינה טבעית לגוף ולכן אחוזי הספיגה שלה נמוכים יותר לעומת הטריגליצרידים. לרוב תוספים המורכבים מטריגליצרידים יהיו משמעותית יקרים יותר.

שאלות נפוצות

האם מומלץ לקחת אומגה 3 בכל יום?

נטילת תוסף אומגה 3 מדי יום עשוי להועיל במיוחד לאנשים שאינם כוללים בתזונה שלהם מזונות עשירים באומגה 3. מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל לגבי המינון המומלץ עבורכם. 

אילו תרופות אסור לקחת עם אומגה 3?

לאומגה 3 עלולה להיות השפעה של דילול הדם. לכן, במידה ואתם לוקחים תרופות לדילול הדם או נוגדי קרישה כלשהם, אסור בהחלט ליטול אומגה 3 ללא אישור של הרופא המטפל. 

מתי הזמן הטוב ביותר לקחת אומגה 3?

אין זמן מועדף בו מומלץ לקחת אומגה 3. יחד עם זאת חשוב להקפיד על הנטילה שלו מכיוון שהשפעתו אינה מיידית. אם אתם סובלים מקושי כלשהו לאחר נטילת התוסף, כמו בחילה או צרבות. פצלו את המינון לשתי מנות קטנות יותר במהלך היום. כדי לשפר את ספיגת התוסף בגוף, מומלץ ליטול את התוסף לאחר ארוחה המכילה אחוז שומן גבוה. 

אומגה 3 מומלץ: הבחירה שלנו

בחרתי בתוסף של California Gold Nutrition כתוסף אומגה 3 המומלץ ביותר.

כדאי להיוועץ עם הרופא המטפל טרם נטילת התוסף, בעיקר אנשים הסובלים מבעיות לב ובעיות בקרישיות הדם.

אומגה 3 היא הכרחית לפעילות תקינה של מערכות שונות בגופנו. לצערנו הרב הגוף שלנו לא יודע לייצר את אותן חומצות בעצמו ויש צורך לקבל אותן מבחוץ. אנשים שאינם מצליחים לשלב בתפריט מזונות עשירים באומגה 3 (דגים, תרד, סויה, זרעי צ'יה ופשתן) יצטרכו ליטול תוספי אומגה 3 על מנת לשמור על בריאותם.

למרות שכל התוספים מכילים אומגה 3, לא כל התוספים יתאימו לכולם ויהיו בעלי אותה השפעה. לכל תוסף ריכוז חומצות שונה, גודל טבליה שונה, ריח וטעם אחרים ואף יכולת ספיגה שאינה אחידה. זאת הסיבה שייתכן שלא כל תוסף מומלץ יהיה התוסף המומלץ עבורכם.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.