תוסף מורינגה: 5 תוספי המורינגה הטובים ביותר בשנת 2024 + פירוט מלא

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

תוסף המורינגה המומלץ ביותר הוא התוסף של MRM Nutrition

לאחר סקירה מקיפה של מאמרים וחוות דעת בנושא תוסף המורינגה. במקביל לניתוח ביקורות של משתמשים והנחיות הצריכה של היצרניות השונות. זאת הסקירה שלי של תוסף מורינגה מומלץ לשנת 2024.

מורינגה נחשב לעץ פלא אשר ממנו מפיקים תוספי תזונה. אך למעשה ניתן לגדל אותו גם באופן עצמאי וליהנות מהיתרונות הבריאותיים שלו. 

הוא פופולרי מאוד במדינות עולם שלישי מאחר והוא קל לגידול, זול ומלא בערכים תזונתיים. אפילו יותר ממאכלים רבים אחרים. מאחר ואין לי חצר בבית וגם לא כישורי גננות בסיסיים החלטתי לבחון את הפלא הזה בתוך כמוסות לבליעה.

תוסף המורינגה של MRM Nutrition הוא סופר פוד המופק מעץ המורינגה והוא עשיר מאוד בחומצות אמינו, ברזל, אשלגן, סידן וויטמינים שונים התורמים לבריאות הכללית של הגוף. המורינגה מוכר כעץ הפלא בעל יכולות מרפא ל 300 מחלות שונות.

למרות כל אותם סגולות המיוחסים למורינגה, הן אינן מוכחות מחקרית. בעיקר מאחר והחלו לחקור אותו רק בשני העשורים האחרונים. יחד עם זאת השימוש במורינגה מוכר מאוד ברפואה העממית כבר אלפי שנים.

הפופולריות שלו במדינות המערביות עלתה בשנים האחרונות וקיימות עדויות רבות על היתרונות הבריאותיים שלו.

מאחר ומדובר בתוסף תזונה עם השפעות אינדיבידואליות. ייתכן ותוסף המורינגה המומלץ שלנו לא יהיה בהכרח התוסף המתאים ביותר עבורכם. בסקירה הבאה מוצגים בפניכם כמה תוספים מומלצים ואיכותיים, כך שתמצאו בקלות את מה שנכון לכם.

אז קדימה לדרך…

ממהרים? הנה 3 תוספי המורינגה המומלצים ביותר:

הבחירה שלנו
MRM Nutrition
100% אורגני
מווסת לחץ דם
בעל סגולות מרפא
נבדק ע"י גורם מוסמך
לבדיקת מחיר
בעל ריכוז גבוה
FutureBiotics
ריכוז גבוה במיוחד
עשיר בוויטמינים
ללא טעם לוואי
לבדיקת מחיר
מומלץ לשומרי כשרות
Organic India
כשר
עשיר בוויטמינים
עשיר בחומצות אמינו
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: MRM Nutrition

יתרונות

נבדק על ידי גורם צד ג׳ מוסמך

100% אורגני

בעל סגולות מרפא

מווסת לחץ דם ורמות כולסטרול

מתאים לטבעונים

עשיר בחלבון, סידן וויטמינים

חסרונות

השפעה אינדיבידואלית

לא מוכח מחקרית

מורינגה של MRM Nutrition עשוי אבקת עלי מורינגה אורגנית הגדלה בהודו. מורינגה מגיעה בצורת כמוסות לבליעה במינון של 600 מ״ג, כאשר המנה היומית המומלצת על פי היצרן היא 1-2 כמוסות ביום.

עץ המורינגה מוכר כעץ הפלא, בעל סגולות מרפא רבות. למרות שהטיעון טרם הוכח מחקרית, נטען כי הוא בעל יכולות ריפוי של 300 מחלות שונות, ביניהן: דלקות פרקים, אנמיה, ויסות רמות סוכר בדם, הפחתת שומנים בדם, שיקום שרירים ועוד.

בין אם כל אותן סגולות המיוחסות לו אמיתיות או לא, המורינגה נחשבת לסופר פוד, מאחר וחלקים שונים מהעץ עשירים מאוד בוויטמינים, ברזל, נוגדי חמצון, חלבון וסידן. המורינגה מכילה פי 7 יותר ויטמין C מאשר בפירות הדר ופי 5 יותר אשלגן מבננות.

תוסף מורינגה בריכוז הגבוה ביותר: FutureBiotics

יתרונות

ריכוז גבוה במיוחד

מתאים לצמחונים

עשיר בויטמינים ומינרלים

מגביר אנרגיה בגוף

ללא טעם לוואי

חסרונות

מחיר

לא מוכח מחקרית

מורינגה של FutureBiotics מגיעה בכמוסות לבליעה בריכוז גבוה של 5000 מ״ג מורינגה בכמוסה אחת. המנה היומית המומלצת לצריכה היא כמוסה 1 בלבד. הכמוסות ללא טעם לוואי לאחר הבליעה, מה שמקל מאוד על הנטילה שלהם ועל ההתמדה לאורך זמן.

התוסף מופק מזן המורינגה המכונפת אשר נחשב לזן הפופולרי ביותר של עצי מורינגה. הוא מכיל כמות גבוהה יותר של ויטמינים ומינרלים מאשר מזונות שונים.

משתמשים רבים טוענים כי נטילת מורינגה מגבירה את רמות האנרגיה בגוף באופן משמעותי ומיידי. בנוסף ליתרונות בריאותיים נוספים שהם חווים.

תוסף מורינגה מומלץ לטבעונים: Now Foods

יתרונות

ריכוז גבוה של מורינגה

מתאים לטבעונים

מאושר כמוצר אורגני

בעל תו תקן

כמות גדולה של כמוסות

חסרונות

אינו מוכח מחקרית

מורינגה של Now Foods מגיעה בכמוסות לבליעה בריכוז גבוה של 800 מ״ג. המנה היומית המומלצת על פי היצרן היא 2 כמוסות ביום. התוסף בעל תו תקן המאשר תנאי ייצור נאותים וכי אינו מכיל תוספים מלאכותיים ומרכיבים מהונדסים גנטית. המוצר אושר כמוצר אורגני. 

מורינגה היא מזון על עשיר בנוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים. משתמשים רבים טוענים כי היא תורמת לתחושת השובע, לפעילות תקינה של מערכת העיכול ולהגברת רמות האנרגיה במהלך היום.

תוסף מורינגה מומלץ לשומרי כשרות: Organic India

יתרונות

כשר

נבדק ואושר לשימוש

מאושר כמוצר אורגני

עשיר בוויטמינים ומינרלים

עשיר בחומצות אמינו

חסרונות

מכיל אזהרה של חוק 65 של קליפורניה

אינו מוכח מחקרית 

מורינגה של Organic India מגיעה בריכוז של 700 מ״ג. 2 כמוסות ביום מכילות את המנה היומית המומלצת. הכמוסות עשויות רכיבים צמחיים אורגניים והן אינן מכילות מרכיבים נוספים או מקשרים למיניהם.

נטילה של 2 כמוסות ביום מספקות את המינון המומלץ על מנת לספק לגוף את כלל המרכיבים הדרושים לו בצורה אופטימלית.

לא מיועד לנשים בהריון או לנשים הריוניות. המוצר כולל תווית אזהרה של מדינת קליפורניה המתייחסת להימצאות של חומרים מזיקים העלולים לפגוע במערכת הרבייה. תווית זאת מחייבת כל מוצר המיוצר או משווק בקליפורניה. מרכיבים מזיקים מסוג זה נמצאים גם בדברי מאפה, קפה, מטוגנים ועוד.

תוסף מורינגה במינון הנמוך ביותר: Yerba Prima

יתרונות

מינון נמוך בכמוסה

מועשר בוויטמינים ומינרלים

מאושר כמוצר אורגני

מסייע בזירוז חילוף חומרים

תורם לבריאות הדם והלב

חסרונות

מכיל אזהרה של חוק 65 של קליפורניה

אינו מוכח מחקרית 

תוסף המורינגה של Yerba Prima מכיל כמוסות בריכוז של 400 מ״ג. המנה המומלצת היא נטילה של 3 כמוסות ביום. מה שמצד אחד מקשה על הנטילה אך מצד שני מאפשר לאנשים ליטול מינון נמוך יותר במקרה הצורך. הכמוסות מכילות 100% אבקת עלי מורינגה.

המוצר כולל אזהרה לתושבי קליפורניה בלבד, על פי תקנות המדינה. כי הוא מכיל כימיקל המוכר במדינת קליפורניה כפוגע בפוריות או גורם למומים מולדים בעובר.

איך לבחור מורינגה

כמו בכל תוסף תזונה שאנו מכניסים לגוף, חשוב לקחת בחשבון כמה דברים חשובים טרם הבחירה במוצג המורינגה.

בדיקות ואישורים

בדקו כי התוסף מיוצר על ידי חברה בעלת מוניטין חיובי. כי המוצר עומד בתנאי הייצור והוא אינו מכיל חומרים שעלולים לפגוע בבריאות המשתמש.

חלקי הצמח 

בעוד שהצמח נחשב לבטוח מאוד לצריכה, קליפות הענפים דווקא עלולות לגרום ללידה מוקדמת בקרב נשים הריוניות. מאחר ולרוב לא יצוינו כל חלקי המורינגה הנמצאים בתוסף, מומלץ מאוד לנשים בהריון ונשים מניקות להימנע משימוש במורינגה. [1]

מינון

לאנשים המעוניינים לצרוך כמות קטנה ומרוכזת של כמוסות ביום, מומלץ לבחור במורינגה מרוכזת במינון גבוה. צריכה של כמוסה אחת ביום יכולה להקל על תהליך ההתמדה לאורך זמן ועל קשיים בבליעה.

סוג המורינגה

המורינגה מגיעה בצורה של אבקה או כמוסות לבליעה. בחרו את אופן הצריכה המועדף עליכם. מצד אחד בליעה של כמוסות היא מהירה אינה דרשת הכנות מוקדמות, מצד שני אנשים המתקשים בבליעה של תרופות או רגישים לריחות או טעם לוואי יעדיפו למהול את האבקה במשקאות שונים.

שאלות נפוצות

להלן מספר שאלות נפוצות החוזרות על עצמן בקרב משתמשי המורינגה:

האם באמת מורינגה מרפאת 300 מחלות?

מורינגה היא סופר פוד עוצמתי עשיר בוויטמינים ומינרלים רבים, חומצות אמינו, ברזל ואת כל הערכים התזונתיים שגופנו צריך. לכן אין ספק שמדובר בעץ פלא שיכול לעזור לתפקוד תקין של מערכות הגוף השונות ולהשלים חסרים תזונתיים שעלולים לגרום למחלות.

תוך כמה זמן מורינגה משפיעה?

השפעה ל מורינגה היא מאוד אינדיבידואלית. יחד עם זאת, מעדויות רבות ניתן ללמוד כי ההשפעה שלה היא מיידית. צריכה של מורינגה מגבירה את רמות האנרגיה בגוף, גורמת לתחושת שובע, מווסתת את רמות הסוכר והשומנים בדם ועוד.

האם ניתן לגדל מורינגה לבד?

בהחלט כן. במידה ויש לכם חצר בבית תוכלו לרכוש זרעים או שתילים של עץ מורינגה. גידול העץ הוא פשוט מאוד. המורינגה עץ מדברי עמיד בתנאי בצורת וחום. ניתן ליהנות מחלקי העץ בבישול, ייבוש או בצורה טבעית.

תוסף מורינגה מומלץ: הבחירה שלנו

תוסף המורינגה המומלץ ביותר לדעתי הוא התוסף של MRM Nutrition.

המורינגה שימשה כצמח מרפא ברפואה העממית כבר לפני מאות שנים. היא מוכרת גם בתור עץ הפלא מאחר ומייחסים לה סגולות מרפא לכ- 300 מחלות שונות. חלקי העץ השונים עשירים בוויטמינים ומינרלים, חלבון, אשלגן ועוד. 

משתמשים רבים מייחסים למורינגה יתרונות בריאותיים רבים ואף הקלה במחלות ובתסמינים שונים. המורינגה זכתה לפופולריות רבה בעולם המערבי, אך יחד עם זאת אין הוכחות מדעיות ליעילותה. זאת בעיקר מאחר מאחר והיא החלה להיחקר רק בשנים האחרונות.

לפני השימוש מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל שלכם. נטילה של מורינגה אסורה בזמן הריון והנקה ואינה מתאימה לילדים.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.