תוסף ספירולינה: 5 תוספי הספירולינה הכי טובים בשנת 2024 + פירוט

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

תוסף הספירולינה המומלץ ביותר הוא התוסף של Now Foods

לאחר ביצוע מחקר מקיף אודות היתרונות התזונתיים והבריאותיים של הספירולינה, סקירה מקיפה של ביקורות משתמשים וניתוח מאמרים אודות אופן השימוש ומאפיינים חשובים נוספים. זאת הסקירה שלי של תוסף הספירולינה המומלץ לשנת 2024.

כחובבת מושבעת של תוספי תזונה טבעיים, גם אני לקחתי חלק בהתלהבות הגדולה סביב הפיתוח הפופולרי של מדעני נאס"א שיצרו את התוסף המושלם עבור אסטרונאוטים הטסים לחלל. החלטתי שאני חייבת לגלות בעצמי האם מה שטוב לאסטרונאוטים בכירים טוב גם עבורי 🙂. 

ספירולינה של Now Foods היא סופר פוד, 100% אורגני. היא מכילה את כל חומצות האמינו ואת כל היתרונות הרפואיים והתזונתיים שאדם צריך. היא כל כך עשירה בחלבון, בוויטמינים ומינרלים שההשפעה שלה על מגוון תהליכים בגוף נחשבת לכמעט קסומה.

ספירולינה עוזרת לאנשים להשלים את כל החוסרים שיש להם בעקבות תזונה לקויה ובעיות בריאותיות שונות. היא ממלאת באנרגיה מחודשת, תורמת לבריאות הכללית ופופולרית במיוחד בקרב ספורטאים. 

למרות כל אותם יתרונות מוכחים, ההשפעה של הספירולינה היא אינדיבידואלית. היא עלולה להשתנות בין אדם אחד לשני בעקבות גורמים שונים כמו: סיבות בריאותיות, מינון, שילוב עם מרכיבים נוספים ועוד. 

ייתכן והספירולינה המומלצת ביותר לא תהיה הטובה ביותר עבורכם. לכן, הכנו לכם רשימה של תוספי ספירולינה מומלצים כדי שתוכלו לבחור בקלות את מה שהכי מתאים לכם.

אז קדימה לדרך…

ממהרים? הנה 3 תוספי הספירולינה המומלצים ביותר:

הבחירה שלנו
Now Foods
מסייע בהפחתת לחץ דם
100% אורגני
מסייע להתאוששות השרירים
לבדיקת מחיר
בעלת ריכוז גבוה
Pure Hawaiian Spirulina
ריכוז גבוה – 1000 מ״ג
בתוספת צורן ואינולין
כשר
לבדיקת מחיר
למתקשים בבליעת כמוסות
California Gold Nutrition
עשיר בנוגדי חמצון
100% אורגני
מחיר אטרקטיבי
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: Now Foods

יתרונות

מסייעת להתאוששות מהירה של השרירים

מסייע בתסמונת קדם וסתית

מסייע בהפחתת לחץ דם ורמות הסוכר

כשר

מתאים לטבעונים

100% אורגני

חסרונות

מנה מומלצת של 6 קפסולות ביום

ספירולינה של Now Foods מספקת את המנה היומית המומלצת בנטילה של 6 כמוסות לבליעה. הספירולינה נחשבת למזון על עשיר בחלבון מלא, דבר נדיר במיוחד מהצומח מאחר והחבלון של הספירולינה מכיל את כל חומצות האמינו הנחוצות לגוף האדם. היא קלה לעיכול ובעלת ערכים תזונתיים רבים המסייעים לבריאות הכללית של האדם.

הספירולינה תורמת לשמירה על רמות תקינות של סוכר בדם ועל לחץ דם תקין. היא מקלה על הסימפטומים הנגרמים בתקופה הקדם ווסתית ועוזרת במצבי אלרגיה. 

הספירולינה נחשבת למזון פלא בקרב ספורטאים או אנשים העוסקים בפעילות גופנית כלשהי וזקוקים לתמיכה בתהליך ההתאוששות של השרירים כתוצאה ממאמץ או פציעה.

התוסף של Now Foods נבדק ואושר על ידי גוף מוסמך כתוסף אורגני לחלוטין אשר אינו מכיל חומרים מקשרים או חומרים מלאכותיים נוספים. הוא כשר ומתאים גם לטבעונים.

ספירולינה מומלצת למתקשים בבליעת כמוסות: California Gold Nutrition

יתרונות

עשיר בנוגדי חמצון

מסייע לבריאות הכללית

מחיר אטרקטיבי

100% אורגני

מתאים לטבעונים

חסרונות

ריח מעט דומיננטי לכמוסות

הספירולינה של California Gold Nutrition היא תוסף ספירולינה אורגנית המספקת את המנה המומלצת ב 3 כמוסות בלבד. מה שמאפשר לאנשים המתקשים בבליעה של כמוסות לצרוך פחות כמוסות ביום ובכך להתמיד בנטילת הסופר פוד החיוני לאורך זמן.

הספירולינה האורגנית של קליפורניה גולד מספקת את כל המרכיבים החיוניים שיש בספירולינה ותורמת למגוון תהליכים כמו: ירידה במשקל, ויסות רמו סוכר ולחץ דם, חיזוק המערכת החיסונית ועוד. היא אינה מכילה תוספת של מרכיבים נוספים או אלרגניין שונים. 

חלק מהמשתמשים טענו כי קיים ריח דומיננטי לכמוסות.

ספירולינה בעלת הריכוז הגבוה ביותר: Pure Hawaiian Spirulina

יתרונות

ריכוז גבוה של 1000 מ״ג

מנה של 3 כמוסות

כשר

מתאים לטבעונים

תוספת של צורן ואינולין

חסרונות

כמוסה בגודל יחסית גדול

תוסף ספירולינה של Pure Hawaiian Spirulina עשוי מספירולינה הגדלה בחווה בהוואי. הספירולינה מגיעה בריכוז גבוה במיוחד של 1,000 מ״ג בכמוסה. המנה היומית המומלצת על פי היצרן היא 3 כמוסות- צריכה של התוסף במיצוי גבוה מאפשר, לגוף ליהנות מכל היתרונות הבריאותיים שהספירולינה מציעה. 

התוסף של פיור הוואי כוללת תוספת של צורן ואינולין המספקים תמיכה במראה עור הפנים, גמישות של העור, ויסות השומנים בדם, ירידה במשקל ומניעה של תהליכים דלקתיים שונים. בנוסף האינולין עולש עוזר לספיגה טובה יותר של ויטמינים ומינרלים רבים הנמצאים בספירולינה.

ספירולינה בשילוב עם כלורלה: Onnit

יתרונות

מכיל כלורלה

יעיל בטיפול באנמיה

מעכב תאים סרטניים 

מנקה רעלים מהגוף

מתאים לטבעונים

חסרונות

מחיר

ספירולינה של Onnit מכילה ספירולינה וכלורלה יחד. אלו הן 2 אצות המספקות מגוון מרכיבים חיוניים לצורך הבטחת תזונה מאוזנת. יש לבלוע 4 כמוסות מהתוסף על מנת לקבל את המנה היומית המומלצת. ספירולינה היא מזון על, עשיר בחלבון בוויטמינים ומינרלים והכלורלה תומכת בה עם פרופיל מרכיבים דומה.

הכלורלה בעלת השפעה רבה על המערכת החיסונית. היא מעוררת את הפעילות של המערכת החיסונית ועוזרת לה להילחם בנגיפים, חיידקים וכימיקלים שונים החודרים לגוף. תרומתה לעיכוב התפשטות תאים סרטניים מוכחת במחקרים מדעיים.

השילוב בין שתי האצות העוצמתיות האלו יעיל גם בטיפול באנמיה, ניקוי רעלים ומגוון תהליכים שונים.

ספירולינה באבקה: MRM Nutrition

יתרונות

ניתן להוסיף למשקאות ומזון

נבדק ואושר כאורגני

מתאים לטבעונים

חסרונות

מחיר

ספירולינה של MRM Nutrition מגיעה בצורה של אבקה. המנה היומית המומלצת היא 2 כפיות אבקה אותן ניתן למהול בכל משקה, שייק, יוגורט או אפילו מאכלים שונים. עובדה זו מקלה על אנשים אשר אינם יכולים לבלוע כמוסות או מעוניינים לטשטש טעם וריח לוואי ככל האפשר.

תוסף הספירולינה נבדק על ידי גורם צד ג׳ מוסמך המאשר כי הוא אינו מכיל שום חומר מקשר או תוספים כלשהם. הספירולינה טבעית ואורגנית לחלוטין. היא מספקת את כל המרכיבים החיוניים שהופכים אותה לסופר פוד עוצמתי.

איך לבחור ספירולינה

ישנם כמה דגשים שכדאי לשים עליהם דגש כאשר בוחרים תוסף ספירולינה.

צורת הספירולינה

קיימות 2 דרכים ליטול ספירולינה. בצורת אבקה או בצורה של כמוסות לבליעה. כאשר 2 הצורות מספקות ספירולינה איכותית עם כל הערכים התזונתיים והיתרונות הבריאותיים הטמונים בה. ההבדל בעיקר בנוחות ובהעדפה האישית של המשתמשים. אלו המתקשים לבלוע כמוסות או מעוניינים לטשטש את הריח עד כמה שניתן יכולים למהול את האבקה במשקאות ובמזונות שונים.

בדיקה של גורם מוסמך

בכל הקשור לבריאות שלנו, כדאי מאוד לא להתפשר ולבחור בתוספים שעברו בדיקות של גורם צד ג׳ מוסמך. בדיקות אלה מאשרות כי התוסף אינו מכיל מרכיבים הפוגעים בבריאותנו וכי הוא מיוצר על פי התקן. 

100% אורגני

ספירולינה היא מיקרו אצה הצומחת בטבע. כדאי לבחור תוסף 100% אורגני וטהור. כך תבטיחו כי הוא אינו מכיל כל חומר מקשר, תוספים מלאכותיים וחומרים משמרים.

שאלות נפוצות

להלן כמה מהשאלות הנפוצות ביותר בנוגע לתוסף הספירולינה.

האם ספירולינה יכולה לגרום להרעלת מתכות?

אם הספירולינה גדלה בסביבה מזוהמת, אז כן. ספירולינה סופגת את החומרים המזינים שנמצאים במים בקלות, לכן היא גם עלולה לספוג מזהמים שונים. לכן חשוב לוודא כי הספירולינה מגיעה ממקור מוסדר ומוכר. 

למי אסור לקחת ספירולינה?

לאנשים עם מחלות אוטואימוניות מומלץ שלא לקחת ספירולינה. זאת מאחר והיא עלולה להפריע לתרופות שנועדו לדכא את המערכת החיסונית. נשים בהריון או נשים מניקות צריכות להתייעץ עם הרופא המטפל לפני נטילת ספירולינה. לא מומלץ לתת לילדים כלל, מאחר והם רגישים יותר להרעלה שעלולה לקרות כתוצאה מספיגת מזהמים.

איך נוטלים ספירולינה?

ניתן לקחת אותה בצורת כמוסות לבליעה או אבקה. את האבקה ניתן להוסיף ספירולינה למיץ, לשייקים או או להוסיף אותו לכל מאכל. חשוב להימנע מבישול מוגזם או מחימום במיקרוגל מכיוון שזה עלול לפגוע בערכים התזונתיים שלה. 

האם ניתן לקחת מינון יתר של ספירולינה?

בעוד שרוב אנשי המקצוע טוענים כי לא ניתן לצרוך מינון יתר של ספירולינה מאחר ומדובר במרכיב טבעי. קיימת אפשרות לפגיעה בריאותית בשל צריכת יתר של ויטמין A אשר נמצא בספירולינה.

תוסף ספירולינה מומלץ: הבחירה שלנו

תוסף הספירולינה המומלץ הוא התוסף של Now Foods.

ספירולינה שימשה כמקור מזון לאצטקים עוד במאה ה 16. היא זכתה לפופולריות רבה כאשר מדעני נאס"א החלו להפיק ממנה תוסף תזונה המיועד לאסטרונאוטים הטסים לחלל. האצה המיקרוסקופית הזו מלאה בוויטמינים ומינרלים והיא נחשבת לסופר פוד שתורם להתמודדות עם מגוון בעיות בריאותיות וממריץ את הגוף באנרגיה.

למרות הכל, מדובר בתוסף תזונה אשר השפעתו משתנה בין אדם לאדם. קיימים תוספי ספירולינה אורגניים וטהורים לחלוטין ואחרים המכילים מרכיבים נוספים. לפני נטילה של ספירולינה מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל שלכם.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.