ויטמין D: סקירת 6 תוספי הויטמין D הטובים ביותר בשנת 2024 + מדריך

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

ויטמין D המומלץ ביותר הוא של Life Extension.

לאחר מחקר מקיף של עשרות תוספי ויטמין D, ההבדלים ביניהם ותרומתם לבריאות הגוף. ניתחתי תוספי ויטמין D הכוללים את מירב הביקורות החיוביות של משתמשים מאומתים בנושא היעילות, האיכות והבטיחות של המוצרים. זאת הסקירה שלי לתוספי ויטמין D מומלצים לשנת 2024.

התחלתי להתעניין בוויטמין D לאחר לידת בני הבכור. אני תמיד אוהבת לחקור לעומק כל דבר הקשור בתרופות ותוספי תזונה לפני שהוא נכנס אלי או לילדי לגוף. 

למרות שאנחנו חיים במדינה חמה שטופת שמש רבים סובלים ממחסור בוויטמין D, אך לא כולם יודעים לייחס זאת לחולשת שרירים, עצמות או אפילו תחושת דיכאון ודכדוך שהם מרגישים.

התוסף של Life Extension מכיל ויטמין D בשילוב עם ויטמין K ויוד. השילוב מספק תמיכה נוספת בספיגת הסידן בגוף וחיזוק העצמות. בנוסף היוד חיוני לפעילות תקינה של בלוטת התריס ולאיזון הורמונלי. תרומתם באה לידי ביטוי גם בבריאות הלב וכלי הדם.

במידה ואתם נוטלים תרופות או תוספי תזונה נוספים ייתכן והתוסף הנבחר שלנו לא יהיה המתאים ביותר עבורכם. הסקירה הבאה כוללת כמה סוגים של ויטמין D הנבדלים זה מזה במינון, בצורה ובמרכיבים הנוספים שהוא מכיל. כך שתוכלו למצוא בקלות את מה שנכון לכם.

אז בואו נתחיל…

ממהרים? הנה 3 תוספי הוויטמין D המומלצים ביותר:

הבחירה שלנו
Life Extension
מכיל ויטמין K
תורם לבריאות הלב
תורם לבריאות העצמות
לבדיקת מחיר
בעל מינון גבוה
NOW Foods
צריכה פעם בשבוע בלבד
תמיכה עוצמתית במינון גבוה
תומך במערכת החיסונית
לבדיקת מחיר
מומלץ לילדים
Vitamin D-Rex
תומך בבריאות העצמות
עוזר לגדילה והתפתחות
תורם לבריאות השיניים
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: Life Extension‏

יתרונות מרכזיים

מכיל שתי צורות ויטמין K

מכיל יוד

תורם לבריאות הלב וכלי הדם

תורם לפעילות הורמונלית תקינה

תורם לבריאות העצמות

התוסף של Life Extension‏ מכיל 500 ויטמין D במינון גבוה של 5,000 יחב״ל בכמוסה אחת לבליעה. מינון זה מתאים לאנשים הסובלים מחוסר בוויטמין. הוויטמין חיוני מאוד לספיגה של סידן בגוף ולבריאות העצמות. בנוסף לוויטמין D תפקיד חשוב במניעת חולשת שרירים ולבריאות המוח.

הוויטמין מכיל גם ויטמין K שמגביר את ספיגת הסידן בגוף ומונע שקיעה שלו בעורקים. לכן הימצאות ויטמין K חשובה למניעה של אירועי לב ומוח בעקבות הצטברות של סידן. התוסף מכיל גם את צורת ויטמין k1 אשר אינה נספגת היטב בגוף ממקורות המזון השונים וגם 2 צורות של ויטמין K2 אשר נמצא בעיקר במוצרי חלב, ביצים וסויה. הוא בעל זמינות ביולוגית גבוהה יותר לגוף.

הוא גם מכיל יוד, מינרל חשוב מאוד הנמצא במאכלי ים רבים ולכן אינו נמצא בכמות מספקת בתזונה של אנשים רבים. יוד חיוני לתפקוד תקין של בלוטת התריס הבלוטה האחראית על ויסות הורמונלי בגוף, חילוף חומרים, פעילות המוח והשרירים והפקת אנרגיה בתאים.

מתאים למבוגרים: Swisse‏

יתרונות מרכזיים

מכיל 100% מינון יומי של סידן

מתאים לאנשים מבוגרים

מונע מחלות מפרקים ושרירים

תורם לבריאות העצמות והשיניים

הוויטמין של Swisse מכיל ויטמין D בשילוב עם סידן. המנה המומלצת של היא 3 כמוסות ביום המכילות 1,000 יחב״ל. השילוב יחד עם ויטמין D מאפשר תמיכה עוצמתית לבריאות העצמות, מאחר והוא מגביר את ספיגת הסידן בגוף.

עם הגיל פוחתת היכולת של הגוף לייצר ויטמין D ויורדת ספיגת הסידן בגוף. הוויטמין תורם בהשלמה של החסרים ובשמירה על בריאות המפרקים ומניעת מחלות שרירים כמו פיברומיאלגיה.

סוכריות לעיסה: Vitamin D-Rex

יתרונות מרכזיים

מתאים לילדים

תומך בבריאות השלד והעצמות

עוזר לגדילה והתפתחות של ילדים

תורם לבריאות השיניים

Vitamin D-Rex  מגיע בצורה של סוכריות לעיסה מתוקות בטעם מסטיק. כל סוכריה מכילה ויטמין D במינון של 400 יחב״ל. הסוכריות מתאימות לילדים מעל גיל 5 ולמבוגרים אשר מתקשים לבלוע כמוסות או מחפשים פתרון ידידותי יותר. 

ויטמין D הכרחי לספיגה של סידן בגוף. הסידן הוא האחראי על התפתחות תקינה של העצמות והשיניים של ילדים. בנוסף הוא הכרחי לשמירה על עצמות חזקות ומניעה של שברים וחבלות אצל מבוגרים.

טיפות ויטמין: Thorne‏

יתרונות מרכזיים

מתאים למתקשים בבליעה של כמוסות

ניתן למהול במשקה או מאכל

עוזר לבריאות העצמות והשרירים

תומך במערכת החיסונית

טיפות ויטמין D של Thorne מכילות 1,000 יחב״ל ב 2 טיפות. ניתן למהול אותן במשקה או מזון או לצרוך באופן ישיר. 

התוסף מאפשר נטילה פשוטה ונוחה של ויטמין התורם למניעה של מחלות מפרקים, עצמות ושרירים. בנוסף, הוא תורם לבריאות המערכת החיסונית ולפעילות תקינה של מערכת הלב וכלי הדם.

מתאים לשומרי כשרות: Solgar‏

יתרונות מרכזיים

כשר

כמוסה אחת לבליעה

עוזר לבריאות העצמות והשרירים

תומך במערכת החיסונית

נבדק ואושר לשימוש

ויטמין D של Solgar מכיל 1,000 יחב״ל בטבלייה אחת לבליעה. התוסף כשר ועבר בדיקות צד ג׳ מקיפות.

הוויטמין תורם לספיגה טובה יותר של סידן. הסידן חשוב מאוד לתפקוד מערכת העצבים, ויסות פעולת האנזימים במערכות הגוף השונות ולבריאות הלב והמוח.

מינון גבוה מאוד: NOW Foods

יתרונות מרכזיים

צריכה פעם בשבוע בלבד

תמיכה עוצמתית במינון גבוה

עוזר לבריאות העצמות והשרירים

תומך במערכת החיסונית

נבדק ואושר לשימוש

התוסף של NOW Foods מכיל מינון גבוה מאוד של 50,000 יחב״ל בכמוסה אחת לבליעה. המינון גבוה מאוד ואינו מתאים לשימוש יומי. השימוש מתבצע פעם בשבוע תוך מעקב אחר מדדי הסידן ובהמלצת רופא.

התוסף מחזק את העצמות, שומר על בריאות השרירים ומאפשר ספיגה יעילה ומוגברת של סידן בגוף. הוא אינו מכיל מרכיבים מהונדסים גנטית ועומד בתקני ייצור מחמירים.

איך לבחור ויטמין D?

טרם הבחירה בתוסף ויטמין D מומלץ לקחת כמה קריטריונים בחשבון.

צורת התוסף

ויטמין D מגיע בכמה צורות: כמוסות ג'ל רכות, טבליות לבליעה, סוכריות לעיסה וטיפות נוזל. בחרו את צורת הנטילה המועדפת עליכם ועל אורח חייכם. למשל אנשים המתקשים לבלוע כדורים יעדיפו לשתות את הוויטמין או ללעוס אותו.

מינון

המינון משתנה בין התוספים השונים. בעוד שחלק מהוויטמינים יציעו מינון של 1000 יחב״ל ב 3 כמוסות אחרים יציעו 5,000 בכמוסה אחת. וודאו כי המינון המוצע מתאים לכם וכי יש לכם את האפשרות להתאים אותו לצרכים שלכם במידה ותדרשו לעשות שינויים במינון. בנוסף, אם נטילה של מספר כמוסות ביום תקשה עליכם העדיפו תוסף המציע את המינון הדרוש בכמוסה אחת בלבד. 

מרכיבים נוספים

חלק מתוספי ויטמינים מכילים מרכיבים נוספים שיכולים לתרום לבריאות שלכם. השילובים הנפוצים הם תוספת של סידן וויטמין K. במידה והתזונה שלכם אינה מאוזנת או קיים מחסור באחד המרכיבים, מומלץ לבחור בתוסף המציע שילוב.

שאלות נפוצות

ֿלהלן כמה מהשאלות הנפוצות בנושא תוספי ויטמין D.

האם ניתן לצרוך מינון יתר של ויטמין D?

צריכה של מינון יתר היא דבר נדיר. במידה וזה קורה תופעות הלוואי עלולות להיות הפרעות בקצב הלב וסיכון מוגבר לאירועי לב בשל הצטברות סידן בעורקים. מומלץ לא לחרוג מהמינון המומלץ על ידי רופא בהתאם לצרכים הבריאותיים שלכם.

מה המינון המומלץ של ויטמין D?

במצבים רגילים שאינם מתייחסים לחסרים של הוויטמין בגוף המינון היומי המומלץ הוא:

1. מבוגרים – 1,000 יחב״ל
2. מבוגרים עם עודף משקל – 2,000 יחב״ל
3. מבוגרים עם השמנת יתר – 4,000 יחב״ל
4. תינוקות (עד גיל שנה) – 400 יחב״ל
5. ילדים – 600 יחב״ל

תוך כמה זמן מרגישים בהשפעה?

באופן כללי ההשפעה של ויטמין D מורגשת לאחר 4-6 שבועות של נטילה יומיומית. כמובן שזה תלוי בנתונים ההתחלתיים וברמת המחסור ההתחלתית של הוויטמין בגוף.

ויטמין D מומלץ: הבחירה שלנו

ויטמין C המומלץ ביותר הוא Life Extension‏.

הרצון של אנשים להימנע מהשמש הקופחת מחשש לסרטן העור או פגיעה בעור הפנים. ילדים ובני נוער שמבלים בבתים במשחקי מחשב במקום לצאת החוצה, העלו את הצורך בתוסף של ויטמין D לכל שכבות הגיל באוכלוסייה. ויטמין D הכרחי לספיגה תקינה של סידן בגוף. מינרל חשוב מאוד לבריאות העצמות, מערכת העצבים ולמגוון תהליכים בגוף.

טרם נטילת ויטמין D מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל חשוב להתאים את המינון הנכון בהתאם לצרכים הבריאותיים והגופניים שלכם.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.