תוסף תזונה לגיל המעבר: סקירת 4 המומלצים ביותר [מעודכן 2024] + מדריך

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

אחרי בדיקה מקיפה הגעתי למסקנה שהתוסף המומלץ ביותר לגיל המעבר הוא התוסף של WomenSense

לאחר ביצוע מחקר מקיף אודות המרכיבים המומלצים להקלה וטיפול בתסמיני גיל המעבר, ניתוח ביקורות של משתמשים מאומתים וחוות דעת של אנשי מקצוע המתמחים בתחום. זאת הסקירה שלי של תוספי תזונה מומלצים לגיל המעבר לשנת 2024.

בפעם הראשונה שנחשפתי לתוספי תזונה לגיל המעבר הייתה דווקא כשהמליצו לי להשתמש בהם לטיפול והקלה לבעיות בווסת ותרומה למערכת הנשית באופן כללי. 

בחנתי וחקרתי המון תוספים על מנת לוודא כי אני מזינה את הגוף שלי רק בחומרים טבעיים שאינם מסכנים את בריאותי. הבונוס הגדול שיצא מכך, הוא שגם אימי היקרה שבדיוק נמצאת בגיל המעבר הצליחה להנות מהממצאים שלי. 

התוסף של WomenSense הוא תוסף המורכב מתמציות צמחי מרפא ייעודיים למערכת הנשית. הצמחים השונים תורמים להקלה משמעותית בתסמיני גיל המעבר ובבעיות גניקולוגיות שונות. בנוסף הוא תורם גם למערכת החיסונית ולבריאות הכללית של האישה.

התוסף עוזר להחזיר את לאישה את רמות האנרגיה שלה, לשפר את מצב הרוח, את איכות השינה ואת איכות החיים באופן כללי. נשים הסובלות מתסמינים קשים של גיל המעבר מתקשות לתפקד וליהנות מתקופה זו בחייהן.

ההשפעה של תוספי תזונה היא אינדיבידואלית. לכן חשוב לוודא כי התוסף מכיל חומרים פעילים התורמים לתסמינים הספציפיים שלך וכי הוא מורכב מחומרים טבעיים ואיכותיים. 

חלק מהנשים יאלצו לנסות כמה תוספי תזונה מומלצים על מנת למצוא את האחד עם ההשפעה הטובה ביותר עליהן. הסקירה הבאה תעזור לכן למצוא את התוסף המתאים לכן, מבין התוספים הטבעיים והאיכותיים ביותר. 

אז בואו נתחיל…

ממהרים? הנה 3 תוספי התזונה המומלצים ביותר לגיל המעבר:

הבחירה שלנו
MenoSense
עשיר בצמחי מרפא
עוזר לשיפור כלי הדם
מאושר ע"י גורם מוסמך
לבדיקת מחיר
תערובת מוכחת קלינית
Menopause Spectrum
תערובת צמחים מוכחת קלינית
שיפור תוך שבועיים
ללא הורמונים
לבדיקת מחיר
מומלץ לאסטרוגן
שם המוצר
תחליף טבעי להורמונים
ללא הורמונים
מאושר ע"י גורם מוסמך
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: WomenSense, MenoSense

יתרונות

עשיר בצמחי מרפא המיועדים למערכת הנשית

משפר את תסמיני גיל המעבר

מתאים לטבעונים

עוזר לשיפור כלי הדם

נבדק ואושר על ידי גורם מוסמך

חסרונות

מנה מומלצת של 2 קפסולות

התוסף של WomenSense, MenoSense מכיל את המנה המומלצת ב 2 קפסולות טבעוניות לבחירה. התוסף מכיל צמחים התורמים להפחתה של תסמיני גיל המעבר כמו הזעות בלילה, גלי חום ועוד.

התוסף מכיל את את צמח האנג'ליקה הידוע ביכולתו לעזור בבעיות הקשורות למערכת הנשית. הצמח מחזק את המערכת החיסונית, את מערכת העצבים, דלקות כרוניות, חולשה ועייפות, בעיות בווסת, פוריות, שחלות ובתסמונת גיל המעבר. 

הוא מכיל שיח אברהם מצוי המשמש לטיפול בהפרעות גניקולוגיות, מחלות עור ובעל תרומה גם להקלה על תסמינים של גיל המעבר.

התוסף מכיל תמצית הדר פלבנואידים בעל תכונות נוגדות חמצון ואנטי בקטריאליות. התמצית תורמת לשיפור תהליך זרימת הדם, בריאות הלב, במצבי דלקות מפרקים וטחורים. מה שיקל משמעותית על תהליכים הקשורים להתבגרות הגוף ולתסמיני גיל המעבר.

התוסף עומד בתקני הייצור המחמירים של ה FDA. אינו מכיל רכיבים מהונדסים גנטית וחומרים כימיים או מלאכותיים. חלק מהמשתמשים אף טוענים כי התוסף הצליח לעזור להם להפחית מהמשקל העודף שהצטבר בעקבות גיל המעבר.

תוסף לגיל המעבר מבוסס על 3 תמציות צמחים: California Gold Nutrition

יתרונות

תמצית של 3 סוגי צמחים

משפר את תסמיני גיל המעבר

מתאים לצמחונים

קפסולה אחת במנה 

נבדק ואושר על ידי גורם מוסמך

חסרונות

מחיר

התוסף של California Gold Nutrition מכיל את המנה היומית המומלצת בכמוסה אחת לבליעה. הכמוסות מתאימות לצמחונים והן מורכבות מתמצית של 3 סוגים של צמחי מרפא. עובדה זו תורמת לצמצום תגובות אלרגיות או רגישויות בקרב אנשים הרגישים למרכיבים שונים.

התוסף מכיל תמצית צמחים העוזרת בהתמודדות עם תסמינים הקשורים לגיל המעבר, כמו הזעות לילה, גלי חום, שינויים במצב הרוח, הפרעות בשינה ועוד. 

התוסף מכיל תמצית צמחי מנטה העוזרת לטיפול בתהליכי דלקת כמו דלקות פרקים ותמצית האנג'ליקה גיגס התורמת למערכת הנשית כולה. הצמח עוזר בבעיות הקשורות לווסת, לרחם ולהפרעות גניקולוגיות שונות. בנוסף, הוא מחזק את מערכת החיסון ומשפר את מערכת העצבים.  

תערובת צמחים לגיל המעבר מוכחת קלינית: Menopause Spectrum

יתרונות מרכזיים

תערובת צמחים מוכחת קלינית

שיפור מורגש תוך שבועיים

מתאים לטבעונים

ללא הורמונים

נבדק על ידי גורם מוסמך

התוסף Menopause Spectrum של חברת Doctor's Best מכיל תערובת מוכחת קלינית של 3 תמציות צמחים הפועלים לשיפור של כלל התסמינים הקשורים לגיל המעבר, כמו: הזעות לילה, שינויים במצבי הרוח, סחרחורות וחולשה, יובש בנרתיק, עייפות, נדודי שינה ועוד.

התערובת כוללת 3 סוגי תמציות צמחי מרפא אשר יעילותה בהקלה על תסמיני גיל המעבר מוכחת קלינית. התערובת מוגנת בפטנט של החברה ועובדת בסינרגיה מושלמת לצורך שיפור איכות החיים של אישה בגיל המעבר.

למרות שההשפעה של כל תוספי התזונה היא אינדיבידואלית, תוסף זה נבחן ואושר כי הוא משפיע ומשפר את נדודי השינה, רמת האנרגיה, הזעת לילה, תנודות במצב הרוח ותסמינים נוספים כבר תוך 7-14 ימים.

התחליף המומלץ ביותר לאסטרוגן: Remifemin

יתרונות

מבוסס על תמצית צמח אחד

תחליף טבעי להורמונים

ללא הורמונים

נבדק על ידי גורם מוסמך

חסרונות

מכיל רכיבים אלרגניים

לא מתאים לטבעונים

התוסף של Remifemin מבוסס על תמצית שורש קוהוש שחור. צמח הידוע ביכולתו לרפא ולעזור למערכת הנשית. הצמח מכיל חומרים דמוי אסטרוגן ונוגדי חמצון חזקים. הוא פתרון טבעי אידיאלי לנשים הזקוקות לויסות הורמונלי ללא צורך בנטילה של הורמון האסטרוגן.

הצמח בעל השפעה דומה להשפעתו של הסרוטונין, הוא מגביר תחושת רוגע על מערכת העצבים ועל המוח. הוא עוזר בוויסות מצבי רוח, גלי חום ותסמינים נוספים הקשורים לגיל המעבר. 

למרות שהתוסף מבוסס על צמח אחד בלבד, מה שעלול להפחית את הסיכוי לתגובות שליליות או רגישויות אצל המשתמשים הוא מכיל חלב ואינו מתאים לשימוש לאנשים אלרגיים. 

איך לבחור תוסף תזונה לגיל המעבר

בחירה של תוסף תזונה להקלה בתסמינים של גיל המעבר מומלץ לקחת בחשבון כמה דברים:

סוג התוסף

בדקו האם התוסף מכיל רכיבים טבעיים בלבד כמו תמציות צמחים או האם הוא מכיל תוספת של הורמונים. במידה ואתם בוחרים ליטול תוספים המכילים הורמונים חשוב להתייעץ עם רופא. קיימים תוספי תזונה טבעיים בעלי השפעה דומה לזו של הורמוני האסטרוגן מבלי הצורך להתמודד עם התופעות והסיכונים הכרוכים בנטילה של הורמונים.

חומרים פעילים

לא כל אישה סובלת מאותם התסמינים במהלך גיל המעבר. לכן, מומלץ לבדוק מהם המרכיבים הפעילים הנמצאים בתוסף והאם הם תורמים לשיפור התסמינים האישיים שלכן.

מינון מומלץ

אנשים רבים מתקשים להתמיד בנטילת התוסף, מה שפוגע בהשפעה שלו. לכן, מומלץ לבדוק האם נדרש לשתות כמוסה אחת או מספר כמוסות ביום על מנת לקבל את המינון היומי המומלץ. במידה ואתם מתקשים או שוכחים ליטול את הכמוסות. בחרו בתוסף מרוכז המאפשר נטילה של כמוסה אחת ביום. 

מרכיבים נוספים

בדקו האם התוסף מכיל מרכיבים נוספים שיכולים לתרום לבריאות הכללית או לתסמינים שעלולים להופיע בעתיד. מומלץ לצרוך תוספים שבנוסף לטיפול בתסמיני גיל המעבר גם מונעים תהליכים דלקתיים, תורמים לבריאות מחזור הדם ומחזקים את המערכת החיסונית. [1]

אלרגיות ורגישויות

אנשים אלרגיים למרכיבים מסוימים חייבים לבדוק האם התוסף נקי מאותם רכיבים אלרגניים. יחד עם זאת אנשים הסובלים מרגישויות שונות עלולים לפתח תגובה שלילית למרכיב צמחי כלשהו. לאותם אנשים מומלץ לבחור בתוספים הכוללים מספר קטן של רכיבים אלרגניים, על מנת לצמצם את הסיכון לתגובה שלילית.

שאלות נפוצות

להלן כמה מהשאלות הנפוצות בקרב נשים בגיל המעבר.

האם תוספי תזונה באמת עוזרים לתסמיני גיל המעבר?

למרות שאין מחקרים המוכיחים את יעילותם של תוספי התזונה על תסמיני גיל המעבר. אנשים רבים המשתמשים בתוספים טוענים כי הם חשים הקלה משמעותית במגוון סימפטומים. ההקלה היא אינדיבידואלית ותלויה בהשפעת המרכיבים הפעילים שבתוסף על הגוף.

תוך כמה זמן מרגישים את ההשפעה של התוסף?

כל תוסף משפיע באופן שונה ואינדיבידואלי על המשתמשים השונים. יצרני התוספים ממליצים ליטול את התוסף לפחות 8 שבועות על מנת להרגיש את השפעתו על הגוף.

 מתי תסמיני גיל המעבר הם הקשים ביותר?

רמת התסמינים תלויה ברמת ההורמונים המשתנה במהלך היום. רוב הנשים סובלות מהתסמינים הקשים ביותר דווקא לקראת הערב, בשעות הערב והלילה גלי החום הופכים להיות אינטנסיביים יותר, מה שגורם להזעות לילה והפרעות בשינה.

תוסף תזונה מומלץ לגיל המעבר: הבחירה שלנו

הבחירה שלנו לתוסף התזונה המומלץ ביותר לגיל המעבר הוא MenoSense של חברת WomenSense.

תוסף התזונה מורכב מתמציות צמחי מרפא הידועות בסגולות רפואיות רבות אשר תורמים למגוון תהליכים בגוף ולמערכת הנשית בפרט. צמחים אלו מקלים על תסמיני גיל המעבר רבים אשר גורמים לירידה משמעותית באיכות החיים, ברמת האנרגיה ואף במצב הבריאותי של נשים רבות.

לא כל הנשים סובלות באופן זהה מתסמיני גיל המעבר. כל אישה סובלת ברמה אחרת ומתסמינים שונים אשר דורשים התייחסות ספציפית במרכיבים הקיימים בתוסף.

על מנת לבחור את התוסף המתאים עבורך, שיקל בצורה הטובה ביותר על התסמינים המופיעים אצלך, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.