מולטי ויטמין לנשים בהיריון: 6 המומלצים ביותר בשנת 2024 + פירוט מלא

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

בעקבות ניסיון אישי שהתפרס על פני 9 שנים, בהם עברתי 3 הריונות ותקופות ממושכות של ״לפני הריון״. זכיתי לשמש כשפן ניסיונות מצוין לצורך מחקר פרטי שלי בנוגע למולטי ויטמין מומלץ לנשים בהריון. 

המחקר המקיף שערכתי בכל תקופת ההיריון וטרום הריון, בשילוב עם נטילת תוספי תזונה בפועל, תרמו לסקירה שלי על מולטי ויטמין מומלץ בהריון לשנת 2024.

המולטי ויטמין המומלץ ביותר לנשים בהריון הוא התוסף של Thorne Research

בתקופה שלפני הריון חשוב לנו לחזק את הגוף ואת ״המצע״ לקליטת העובר. עוד לפני ההתעברות אנחנו רוצות להעניק לתינוק העתידי שלנו קרקע פורייה ואיכותית המלאה בכל הויטמינים, המינרלים וברכיבים חיוניים הדרושים לו להתפתחות תקינה. 

בנוסף, לא פחות חשוב, לדאוג לצרכים של הגוף שלנו על מנת להבטיח את המצב הבריאותי התקין של האמא והריון קל עד כמה שניתן. 

המולטי ויטמין של  Thorne Research הוא תוסף שונה מתוספים רבים שקיימים בשוק. להבדיל מאחרים הוא אינו מכיל את כל הרכיבים החשובים שמגיעים בכל תוסף תזונה, אלא הוא כולל את הצורות הפעילות של אותן רכיבים. כך למעשה הוא מבטיח ספיגה טובה יותר בגוף ועומס מופחת על מערכת העיכול. 

תוסף המולטי ויטמין מספק בצורה עדינה וטהורה את כל הרכיבים הבסיסיים החיוניים לתקופה זו. ההשפעה של תוסף זה היא כמו כל תוסף תזונה אחר – משתנה בין אדם לאדם. לא תמיד המולטי ויטמין המומלץ יהיה הטוב ביותר עבור כולן.

ייתכן כי לנשים הסובלות מחוסרים מסוימים בגוף, או נשים הנוטלות תרופות כרוניות מסוימות, תוספי מולטי ויטמין אחרים יתאימו בצורה טובה יותר. הסקירה הבאה תעזור לכן למצוא את האופציה המתאימה ביותר לצרכים שלכן.

אז קדימה לדרך…

ממהרים? הנה 3 המולטי ויטמין המומלצים ביותר לנשים בהיריון:

הבחירה שלנו
Thorne Research
ספיגה אופטימלית
פורמולה עדינה
פורמולה קלה לקיבה
לבדיקת מחיר
משתלם במחיר
21st Century
מחיר נמוך
מכיל ויטמינים
מכיל חומצה פולית
לבדיקת מחיר
קל לבליעה
Peapod
טבליות קטנות
מכיל ויטמינים
מומלץ ע"י האיגוד האמריקאי
מחיר
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: Thorne Research

יתרונות

מולטי ויטמינים בפורמולה עדינה

צורות פעילות של רכיבים חיוניים

ספיגה אופטימלית

פורמולה קלה לקיבה

חסרונות

טבליות גדולות לבליעה

3 טבליות במנה

תוסף תזונה של Thorne Research ‏מכילה תרכובת של מולטי ויטמינים בסיסיים בפורמולה עדינה המותאמת לנשים המנסות להיכנס להריון. הפורמולה כוללת ויטמינים ומינרלים החיוניים להתפתחות הריון בריא ולתמיכה בבריאות האישה. 

התוסף אינו כולל תוספי מזון פופולריים הנמצאים ברוב התרכובות שנועדו להריון וטרום הריון. במקום זאת הוא כולל את הצורה הפעילה של אותם רכיבים חיוניים על מנת לאפשר ספיגה מקסימלית של החומרים בגוף מבלי להכביד על הקיבה ועל מערכת העיכול. 

Thorne Research מכיל את הצורה הפעילה של חומצה פולית המפחיתה את הסיכון להתפתחות מומים בעובר, ויטמין B12 חשוב להתפתחות תקינה של מערכת העצבים וה DNA. בנוסף הוא מכיל ויטמין C, ויטמין B6 ויטמין K שמפחיתים בחילות בוקר ורכיבים חיוניים נוספים. 

התוסף מורכב מחומרים טהורים בלבד ללא כל תוספות או ציפויים המשמשים תוספי תזונה רבים. זהו מולטי ויטמין בסיסי ועדין בעל יעילות גבוהה לנשים המנסות להיכנס להריון.

חלק מהמשתמשות טענו כי הרגישו קושי בנטילת הטבליות בשל גודלן, בעיקר כאשר מדובר במנה של 3 טבליות שהקשתה על כך עוד יותר.

הכי אורגני: Vitamin Code

יתרונות

23 ירקות ופירות אורגניים

תוספת ברזל

תוספת ויטמין D3

תוספת ג׳ינג׳ר

עשוי מרכיבים גולמיים

חסרונות

טבליות גדולות

ריח

תוסף תזונה של Vitamin Code ‏מכיל תרכובת של מולטי ויטמינים חיוניים התורמים לבריאות האישה וחיזוק כלל מערכות הגוף על מנת לשפר את הפוריות ולאפשר הריון תקין.

Vitamin Code מכיל 23 סוגים של פירות וירקות אורגניים, ביניהם תערובת זני נבטים וירקות המקלים על מערכת העיכול ומשמשים כהשלמה של ערכים תזונתיים חיוניים לגוף החשובים לתפקוד תקין של המערכות השונות. 

בנוסף לויטמינים ומינרלים חיוניים התורמים למערכת החיסונית של האישה והעובר. התוסף מכיל פולאט התורם להתפתחות תקינה של מערכת העצבים, ברזל המשפר את מערכת הרבייה ותורם לדם, ויטמין D3 המשפר קליטת סידן בגוף וג׳ינג׳ר שמקל על בחילות אשר לרוב מלוות את השליש הראשון להריון.

תוסף המולטי ויטמין עשוי כולו רכיבים גולמיים, כלומר הוא אינו עבר תהליכי עיבוד ואינו מכיל רכיבים סינתטיים כלשהם. כך שכלל הרכיבים הם טבעיים ואינם מזיקים לבריאות.

משתמשות טענו כי גודל הטבליות גדול ומקשה מעט על הבליעה, בנוסף המנה המומלצת היא 3 טבליות ביום מה שלא מקל על התהליך. חלק מהנשים הרגישות לריחות התקשו עם הריח של התוסף.

המחיר המשתלם ביותר: 21st Century

יתרונות

מחיר נמוך

נבדק על ידי גורם מוסמך

מכיל תרכובת ויטמינים

מכיל חומצה פולית

חסרונות

חומרים מלאכותיים

אינו מכיל תוספים חיוניים נוספים  

מינון נמוך יחסית של חלק מהרכיבים

לא מכיל יוד

תוסף מולטי ויטמין של 21st Century ‏מכיל ויטמינים החיוניים לתפקוד מערכות הגוף בתקופה שלפני ההריון ובנוסף תורמים להתפתחות תקינה של התינוק לאחר ההתעברות.

בנוסף הפורמולה כוללת סידן, ברזל, אבץ ויטמין B12 החשובים לשיפור הפוריות ולבריאות האישה. התוסף מכיל גם חומצה פולית התורמת להפחתת הסיכון להיווצרות מומים בעובר.

PreNatal נבדק על ידי מעבדה מוסמכת ואושר לשימוש. הוא אינו מכיל רכיבים מהונדסים גנטית ורכיבים מסוכנים לשימוש. יחד עם זאת התוסף כולל מרכיבים סינטטיים וצבעי מאכל במינונים שאינם מזיקים לבריאות.

רכיבים אלו מאפשרים את מחירו האטרקטיבי של התוסף אשר זול משמעותית בהשוואה לתוספים אורגניים או טבעיים אחרים.

חלק מהמשתמשות טענו כי מינון הרכיבים היה נמוך עבורן וכי הן נאלצו להוסיף תוספי תזונה נוספים לצורך השלמה. כמו כן, התוסף אינו כולל יוד החיוני לבריאות ותורם לתפקוד תקין של בלוטת התריס.

הכי קל לבליעה: Peapod של Fairhaven Health‏

יתרונות

טבליות קטנות

מכיל תרכובת ויטמינים

מומלץ על ידי איגוד ההיריון האמריקאי [1]

ללא צבעי מאכל מלאכותיים וחומרים משמרים

מחיר

חסרונות

חומרים מלאכותיים

אינו מכיל תוספים חיוניים נוספים  

מינון נמוך יחסית של חלק מהרכיבים

תוסף מולטי ויטמין Peapod של חברת Fairhaven Health‏ תורם לבריאות האישה בתקופה שלפני ההיריון ובתקופת ההתעברות.

התוסף מגיע בצורת טבליות קטנות המקלות על תהליך הבליעה. בנוסף המנה היומית המומלצת היא טבלייה אחת בלבד. מה שעוזר לנשים להקפיד ליטול אותה מדי יום. כמו כן הטבלייה בעלת טעם וניל עדין וטבעי על מנת להפחית קשיים בקרב נשים רגישות לטעמים וריחות בעיקר בתקופת השליש הראשון להריון.

לפי ביקורות המשתמשות התוסף עלול לגרום לבחילות. חלק העדיפו ליטול אותה לפני השינה בעוד עבור אחרות  היה קל יותר ליטול אותה על בטן מלאה. 

הכי מתאים לשומרות כשרות: Now Foods

יתרונות

כשר

מכיל תרכובת ויטמינים רבים

נבדק ואושר לשימוש

מכיל שמן בוראג'

מכיל חומצת DHA

חסרונות

לא מתאים לצמחוניים

טבליות גדולות לבליעה

תוסף מולטי ויטמין של Now Foods כולל תרכובת עשירה במיוחד של ויטמינים ומינרלים החיוניים לבריאות האישה בתקופה שלפני ההיריון. רכיבים אלו תומכים בפוריות ובתינוק בתקופה שלאחר ההתעברות. 

התוסף מכיל שמן בוראג׳, שמן עשיר בחומצה חיונית המשפרת את חדירת החומרים החיוניים לתאים, מאריך את חיי התא, מגדיל את יכולת קליטת החמצן שלהם ופינוי פסולת מחוץ לתאים. בכך הוא למעשה מונע תהליכים דלקתיים משפר את בריאות העור ואת זרימת החמצן בגוף.

בנוסף, קיים גם ריכוז של חומצת DHA, זוהי אחת מחומצות האומגה 3 החשובות ביותר המשפרות את פעילות הלב, כלי הדם ומאזנות את רמות הסוכר בדם.

הכי מתאים לנשים טבעוניות: NATURELO

יתרונות

מכיל פולאט, ברזל וכולין

מתאים לטבעונים

כמוסות ניתנות לפתיחה

ללא חומרים משמרים וחומרי מאכל וטעם

חסרונות

ריח דגים חזק

תוסף התזונה של NATURELO כולל מולטי ויטמינים חיוניים המסייעים לבריאות האישה בתקופה שלפני ההריון. בין הרכיבים יש גם ברזל התורם לדם, פולאט שהוא אחד מויטמיני B המסייע למערכות הגוף השונות ולהתפתחות תקינה של מערכת העצבים ובניית ה DNA וכולין שתורם למערכת העצבים, לבניית תאים ובנוסף להתפתחות תקינה של מוחו של העובר.

התוסף מגיע בכמוסות לבליעה, המנה היומית המומלצת היא 3 כמוסות. ניתן לפתוח את הכמוסות ולמהול את האבקה במשקה ובמזון על מנת להקל על אופן הנטילה. עובדה זו תורמת מאוד לנשים המתקשות לבלוע טבליות גדולות או סובלות מבחילות והקאות בעקבות בליעת התוסף. 

חלק מהמשתמשות טענו כי הפורמולה בעלת ריח דגים חזק המקשה על נטילת התוסף. לעיתים פתיחת הכמוסה ומהילה שלה שיפרו את המצב.

איך לבחור מולטי ויטמין בהריון

המבחר הענק של מולטי-ויטמינים מציע מגוון רחב של תוספים עם רכיבים ומינונים שונים. סוגי הויטמינים, המינרלים ורכיבים נוספים הנמצאים בתוסף משתנים בין החברות השונות. כדאי תמיד לבחון את רשימת הרכיבים על מנת לבחור את הפורמולה המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

אחד הדברים החשובים בבחירה במולטי ויטמין המיועד לתקופת טרום הריון והריון הוא לבדוק את מינון הרכיבים על מנת למנוע רעילות כתוצאה ממינון יתר.

ויטמין A

כמות הצריכה המקסימלית של ויטמין A במהלך ההריון היא 3,000 מק"ג. עודף של ויטמין A עלול לגרום למומים מולדים ולהחליש את עצמות העובר. במידה וקיים ויטמין A חשוב שיהיה בצורת בטא קרוטן, כך שמינון יתר שלו עלול לגרום רק להצהבה של העור.

חומצה פולית

כמות הצריכה המקסימלית המומלצת של חומצה פולית היא 400 מ"ג בהריון. מחקרים הראו כי מינון גבוה יותר לפני ואחרי הכניסה להריון גרמה להתפתחות קוגניטיבית לקויה אצל ילדים.  כמו כן, כמויות גבוהות מדיי של חומצה פולית יכולות להחליש את המערכת החיסונית ולהגדיל את הסיכוי לצהבת יילודים, אסטמה של תינוקות ואף לעיכובים התפתחותיים. [2]

ויטמין D

צריכה גבוהה מ 4,000 IU נחשבת לעודף ויטמין D. מה שעלול לגרום לרמות סידן גבוהות מדיי. נתון זה אינו מתייחס לנשים הסובלות מחוסר סידן.

ברזל

המינון המקסימלי המומלץ הוא 45 מ"ג במהלך ההיריון. מינון יתר של ברזל יכול לגרום לקלקול קיבה, עצירות, בחילות, כאבי בטן, הקאות והתעלפויות.

כולין

לא מומלץ לחרוג מהמינון של 3,500 מ"ג. מינון יתר יכול לגרום לריח גוף דגי, ליתר לחץ דם, לחץ דם נמוך, מחלות לב ומחלות בכלי הדם.

שאלות נפוצות

מתי לקחת מולטי ויטמין בהריון?

תוספי תזונה לתקופה שלפני ההריון מכילים מגוון רחב של ויטמינים, מינרלים ורכיבים תזונתיים נוספים התורמים לבריאות האישה בתקופה שלפני ההריון, בהריון ובתקופה שלאחר הלידה. 

כדאי להתחיל שלושה חודשים לפני הכניסה להריון כדי לשפר את איכות הביציות ולהבטיח התחלה של הריון עם כל הדרוש לו להתפתחות תקינה ולהמשיך גם לאחר הלידה על מנת להשלים חסרים שנוצרו בעקבות הלידה, הנקה ותזונה לא מאוזנת בתקופה המאתגרת והחדשה. 

האם מולטי ויטמין עוזר להיכנס להריון?

נטילה של מולטי ויטמינים לפני ההיריון יכולה להשלים חוסרים של חומרים מזינים. מה שיכול לעזור בתקופת ההיריון. אך הם לא ערובה לכניסה להריון. קיימים גורמים רבים בעלי השפעה משמעותית יותר מאשר ויטמין על היכולת להרות.

למה חשוב לקחת מולטי ויטמינים לפני ההיריון?

הריון הוא תקופה מאתגרת הכוללת: בחילות, ירידה בתאבון, צרבות, אנרגיה ירודה ועוד. כל הגורמים האלה יכולים לפגוע בהרגלי האכילה שלנו ולגרום לתזונה לא מאוזנת ולחוסרים. דווקא בתקופה זו של צמיחה והתפתחות אינטנסיבית של התינוק, חשוב לקבל את ההשלמה והביטחון שלא יחסר לתינוק ולאם שום דבר שעלול להזיק לבריאות או להתפתחות תקינה.

מולטי ויטמין מומלץ לנשים בהריון: הבחירה שלנו

המולטי ויטמין המומלץ שלי לנשים בהריון ולפני הריון הוא Thorne Research.

זהו תוסף עדין וטבעי לחלוטין המספק את כלל הרכיבים הדרושים לאישה טרם תחילת ההריון ובמהלכו. התוסף מספק לאישה תמיכה מלאה בבריאות מערכות הגוף השונות, מחזק מערכת חיסונית, תורם לפוריות ומספק ויטמינים ומינרלים החיוניים גם להתפתחות התקינה של העובר.

בעוד שרופאים ממליצים לצרוך בעיקר חומצה פולית ויוד עוד לפני הכניסה להריון. התוסף מספק מגוון רחב של רכיבים חיוניים שיתמכו בבריאות הכללית. נטילה של תוסף מולטי ויטמין יתרום להתפתחות של ההריון ויפחית את הסיכון לפתח סוכרת הריון, חוסר איזון בבלוטת התריס, בעיות עיכול, בחילות ועוד.

ייתכן שחלק מהנשים סובלות ממחסור בויטמינים כלשהם בגופן, במקרים אלו לא בטוח שזה התוסף שמתאים להן. חשוב לבצע בדיקות דם מקיפות ולהתייעץ עם רופא נשים טרם נטילת תוספי תזונה על מנת לבחור את התוסף הנכון לגוף שלכן.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.