אומגה 3 לנשים בהריון: סקירת 5 המומלצים ביותר בשנת 2024 + פירוט

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

במהלך ההיריון השני שלי, הרופא נשים המליץ לי ליטול אומגה 3. כמו כל אישה הריונית והורמונלית שדואגת לבריאות התינוק שלה רצתי לבית מרקחת לקנות מהר תוסף אומגה 3 נבחר. 

אבל אז…. הריח! השם ישמור איזה ריח 🤢 מי מוכר דבר כזה לאישה הריונית??? הייתי כל כך רגישה לריחות, רגישה לטעמים ובאופן כללי רגישה לסביבה כולה. מה שבטוח שהתוסף הנבחר נמסר מהר להיות הנבחר עבור מישהו אחר.

בעקבות זאת, ערכתי מחקר מקיף במיוחד כדי למצוא תוסף אומגה 3 שיהיה נסבל בשבילי, והנה הסקירה שלי של תוספי אומגה 3 מומלצים לנשים בהריון לשנת 2024.

תוסף האומגה 3 המומלץ ביותר לשימוש במהלך ההיריון הוא התוסף של Nordic Naturals

בתקופה שלפני ההריון ובמהלך ההריון עצמו חשוב לנו לחזק את הגוף שלנו ולהעניק לתינוק שלנו את כל הרכיבים הדרושים לו להתפתחות תקינה. 

ההיריון מצריך משאבים רבים מגופה של האם, בנוסף לעיתים האישה חווה קשיים רבים כמו הקאות, צרבות, רגישויות שונות במהלך ההיריון והיא מתקשה לשמור על תזונה בריאה ומאוזנת. לכן חשוב לצרוך את האומגה 3 ממקור חיצוני איכותי.

ההשפעה של תוספי אומגה 3 איננה זהה על כולן. כפי שכל אישה שונה, גם התוספים שונים. כל תוסף מכיל ריכוז חומרים שונים, רכיבים שונים ותצורת חומרים משתנה. לכן ספיגת החומצות בגוף, ההשפעה והתחושה הכללית משתנות בין אישה אחת לאחרת. 

הסקירה הבאה תחסוך לכן הרבה זמן וכסף, היא תעזור לכן למצוא את תוסף אומגה 3 המתאים ביותר לכן ולתינוק שלכן מבלי שתצטרכו להתנסות בעשרות תוספים מסריחים בעצמכן.

אז בואו נתחיל…

ממהרים? הנה 3 תוספי האומגה 3 המומלצים ביותר לנשים בהיריון:

הבחירה שלנו
Nordic Naturals
מכיל וויטמין D
ללא ריח דגים
מסייע להתפתחות מוח העובר
נבדק ע"י גורם מוסמך
לבדיקת מחיר
בעל ריכוז גבוה
Carlson
500 מ״ג DHA
תומך בהתפתחות התינוק
מאושר ע"י ה- FDA
מכיל ויטמין E
לבדיקת מחיר
החסכוני ביותר
Nature Made
מארז חסכוני ומשתלם
מכיל חומצה פולית וברזל
תורם לבריאות העובר
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: Nordic Naturals

יתרונות מרכזיים

מכיל אומגה 3 וויטמין D

נבדק ואושר על ידי גורם מוסמך

ספיגה אופטימלית

ללא ריח לוואי של דגים

מסייע להתפתחות תקינה של מוח העובר

תוסף התזונה של Nordic Naturals‏ מכיל חומצות אומגה 3 החיוניות לבריאות האישה ולהתפתחות תקינה של העובר במהלך ההיריון. 

תוסף זה מכיל ריכוז מספק של חומצות השומן DHA ו-EPA, הוא עשוי רכיבים טהורים וטבעיים והוא נבדק באופן רשמי ומוסמך כי הוא עומד בתקנות הבטיחות והאיכות לשימוש בנשים בהריון. 

מחקרים הוכיחו כי רמות תקינות של חומצת DHA בגופה של האם, חיוניות להתפתחות תקינה של המוח והראייה של התינוק. [1]

Nordic Naturals‏ מכיל גם ויטמין D החיוני לבריאות ולהתפתחות העצמות של העובר, מאחר והוא עוזר בספיגת הסידן בגוף. 

תוסף אומגה 3 זה מיוצר בתצורת טריגליצרידים, התצורה בעלת יכולת הספיגה הטובה ביותר והטבעית ביותר לגוף שלנו. כך ההשפעה של התוסף אפקטיבית ויעילה יותר גם לאם וגם לתינוק.

התוסף אינו מכיל ריח לוואי של דגים, ניתן לרכוש אותו גם בטעם טבעי של תות. מאחר ובהריון האישה רגישה יותר לריחות וטעמים, חשוב שהריח והטעם של התוסף אינו יהווה עבורה קושי בנטילה שלו, על מנת שהיא תוכל לקבל את אותם רכיבים חיוניים.

הכי מתאים לשומרות כשרות: Now Foods

יתרונות

מכיל אומגה 3 

מולטי ויטמינים

כשר

מכיל שמן בוראג' (GLA)

חסרונות

לא מתאים לצמחונים

מנה של 3 טבליות

התוסף של Now Foods ‏הוא שילוב של מולטי ויטמינים יחד עם חומצת DHA בריכוז של 250 מ״ג. זוהי חומצת שומן חיונית של אומגה 3 התורמת להתפתחות תקינה של המוח והעיניים של התינוק. 

בנוסף התוסף מכיל מגוון רחב של ויטמינים התורמים למערכות השונות בגופה של האם ולהתפתחות התינוק. ויטמין C ו E המשמשים כנוגדי חמצון ותומכים במערכת החיסונית, ברזל שעוזר למערכת הדם ולמניעת אנמיה בהריון, יוד, אבץ ועוד.

התוסף מכיל גם שמן בוראג׳ שעוזר מאוד לשיפור ספיגת חומרים חיוניים לתאים. כך למעשה הוא משפר ספיגת חומרים לגוף ומגביר את ההשפעה שלהם.

התוסף עבר בדיקות מעבדה של גוף שלישי מוסמך כי הוא עומד בתקן תנאי ייצור נאותים ואינו מכיל חומרים מהונדסים גנטית או מזיקים לבריאות.

בעל ריכוז DHA הגבוה ביותר: Carlson

יתרונות

500 מ״ג DHA 

תומך בהתפתחות התינוק

מאושר על ידי ה FDA

מכיל ויטמין E

חסרונות

לא מתאים לצמחונים

אומגה 3 של Carlson ‏מכילה מינון גבוה של חומצת השומן החיונית DHA בריכוז של 500 מ״ג. במהלך ההיריון הצרכים הגופניים עולים, הגוף זקוק ליותר רכיבים חיוניים על מנת להתמודד עם ההריון, לאפשר התפתחות תקינה של העובר ולשמור על בריאותה של האם.

אומגה 3 עוזרת להתפתחות מוחו של העובר ומחזקת את המערכת החיסונית של האם. התוסף מכיל גם  ויטמין E המשמש כנוגד חמצון חזק המאריך את אורך חיי התאים בגוף. הוא משפר את בריאות הלב, כלי הדם, העור והמערכת החיסונית.

התוסף עבר בדיקות במעבדה מוסמכת ומאושרת על ידי ה FDA. התוסף בטוח לשימוש, מכיל חומרים טבעיים טהורים ואינו מכיל חומרים מהונדסים גנטית המזיקים לבריאות.

הטעם הטוב ביותר: Oceans Mom

יתרונות

מנה מומלצת בטבליה אחת

טעם תות

טבליות ג'ל רכות

תרומה לבריאות האם והעובר

חסרונות

לא מתאים לצמחונים

קופסה קטנה יחסית של 30 טבליות

אומגה 3 של Oceans Mom ‏מספקת מינון של 350 מ״ג של חומצת השומן החיונית DHA בטבליה אחת. זהו המינון המומלץ לנשים במהלך ההיריון, לכן טבליה אחת מספקת את המנה היומית הדרושה. 

הטבליות מגיעות כטבליות ג'ל רכות בטעם תות מתקתק. מה שמקל מאוד על נטילה בעיקר עבור נשים הריוניות הרגישות לריחות וטעמים. הכמוסה הרכה מאפשרת בליעה נוחה יותר המפחיתה בחילות. 

ה DHA הוא רכיב חיוני לבריאות האם והעובר בכל תקופת ההיריון ואחריו. הוא תורם לבריאות הלב וכלי הדם, להתפתחות תקינה של המוח והראייה של העובר, הוא תורם למצב רוח טוב יותר ושיפור איכות החלב אצל האם ומשפר את בריאות העצמות והמערכת החיסונית של האם והתינוק.

החסכוני ביותר: Nature Made‏

יתרונות

מולטי ויטמינים ואומגה 3

מארז חסכוני ומשתלם

מכיל חומצה פולית וברזל

תרומה לבריאות האם והעובר

חסרונות

מכיל ג'לטין חזיר

מורגש מעט ריח דגי

אומגה 3 של Nature Made‏ ‏מספקת מולטי ויטמינים ותוספי אומגה 3 חיוניים לאישה בהריון. התוסף מכילים ויטמינים חיוניים להתפתחות התינוק ולתרומה למערכות הגוף השונות של האם והכל בטבליה אחת ביום. 

המארז כולל 120 טבליות, המנה היומית המומלצת היא טבליה אחת ביום. להבדיל מתוספי אומגה 3 מדובר בתוסף חסכוני הנגיש יותר עבור נשים בכל תקופת ההיריון.

בין הוויטמינים השונים ניתן למצוא גם חומצה פולית וברזל. 2 רכיבים אלו חיוניים ביותר להתפתחות תקינה של התינוק. כאשר חומצה פולית אחראית למניעה ל מומים בעובר והברזל תומך במערכת הדם והלב של האם, אשר בתקופת ההיריון הלב מתאמץ יותר וזקוק לנפח דם גדול יותר.

חלק מהמשתמשים טענו כי הם חשו בריח דגי לא נעים. נשים רגישות במיוחד התקשו ליטול את התוסף.

איך לבחור אומגה 3 בתקופת ההיריון

מינון מומלץ

במהלך ההיריון, חשוב לבחור תוסף אומגה 3 המכיל את הכמות המומלצת של אומגה 3 (מינימום 200 מ"ג DHA), את האומגה 3 מרכיבים 2 חומצות שומן חשובות ביותר DHA ו-EPA. חשוב לבדוק את הכמות של החומצות האלה בשמן דגים על מנת להעריך את נכון את המינון שנמצא במנה. 

אישורים ובדיקות

בדקו כי התוסף נבדק ואושר על ידי גורם מוסמך. הבדיקה חשובה להבטחת האיכות והבטיחות של המוצר. אומגה 3 צריכה לעבור זיקוק מולקולרי על מנת להבטיח היעדר של מתכות רעילות ומזהמים שונים. כמו כן חשוב כי לא נעשה שימוש ברכיבים מהונדסים גנטית. בנוסף מומלץ לבחור בתוסף המורכב מרכיבים טבעיים ללא תוספות של חומרי טעם וריח מלאכותיים וחומרים משמרים.

רכיבים נוספים

כדאי לבחון האם התוסף מכיל גם רכיבים מזינים נוספים שיכולים לתרום לבריאות האם והעובר במהלך ההיריון. רכיבים כמו ויטמין D, ברזל או מולטי ויטמינים נוספים.

שאלות נפוצות

מתי מומלץ להתחיל לקחת אומגה 3?

אם את לא בטוחה שהתזונה שלך מאוזנת מספיק וכוללת בתוכה מספיק אומגה 3.  כדאי להתחיל לקחת אומגה 3 ברגע שאת נכנסת להריון. ניתן גם להתחיל לקחת את התוסף עוד לפני ההיריון, אך בזמן ההיריון יש לו חשיבות גבוהה גם עבור התינוק.

האם ניתן לקחת אומגה 3 עם תרופות אחרות?

לאומגה 3 אין אינטראקציה עם תרופות אחרות. אך במינונים גבוהים מדיי הם יכולים להגביר את הסיכון לדימום. לכן מומלץ מאוד להיוועץ עם הרופא המטפל שלכם טרם נטילת התוסף. 

האם כל אישה בהריון צריכה לקחת אומגה 3?

לא. לא כל אישה צריכה לקחת אומגה 3. הצורך משתנה בהתאם לתזונה של האישה, המצב הבריאותי שלה וגורמים נוספים. מומלץ מאוד להתייעץ עם איש מקצוע שידע להגיד לכן אילו רכיבים חיוניים יתרמו לכן ולעובר שלכן במהלך ההיריון ומאילו רכיבים מומלץ להימנע בהתאם למצב הבריאותי שלכן. 

אומגה 3 מומלץ לנשים בהריון: הבחירה שלנו

התוסף אומגה 3 שלדעתי מומלץ לנשים בהריון הוא Nordic Naturals.

זהו תוסף עדין וטבעי לחלוטין המספק את כלל הרכיבים הדרושים לאישה טרם תחילת ההיריון. התוסף מספק לאישה תמיכה מלאה בבריאות מערכות הגוף השונות, מחזק מערכת חיסונית, תורם לפוריות ומספק ויטמינים ומינרלים החיוניים גם להתפתחות התקינה של העובר.

בעוד שרופאים ממליצים לצרוך בעיקר חומצה פולית ויוד עוד לפני הכניסה להריון. התוסף מספק מגוון רחב של רכיבים חיוניים שיתמכו בבריאות הכללית. נטילה של תוסף תזונה יתרום להתפתחות של ההיריון ויפחית את הסיכון לפתח סוכרת הריון, חוסר איזון בבלוטת התריס, בעיות עיכול, בחילות ועוד.

כמו כן, תמיד חשוב לבצע בדיקות דם מקיפות ולהתייעץ עם רופא נשים טרם נטילת תוספי תזונה על מנת לבחור את התוסף הנכון לגוף שלכן. בהצלחה!

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.