תוסף פרוביוטיקה לנשים בהריון: דירוג 4 המומלצים לשנת 2024 [מדריך קניה]

ריטה פסחוב

מאת: ריטה פסחוב | בריאות ואיכות חיים

אחד הדברים הקשים ביותר עבורי בכל מה שקשור לתוספי תזונה, הוא עקביות – להשתדל לא לשכוח לקחת את כמות הטבליות המומלצת בכל יום ויום. 

להבדיל מתרופות כימיות, תוספי תזונה דורשים התמדה וזמן, לעיתים רק לאחר כמה חודשים אפשר להרגיש בהשפעה שלהם.

החלטתי לצאת למשימה, למצוא את תוספי הפרוביוטיקה הטובים ביותר לתקופת ההריון שלי. פרוביוטיקה שתתרום מבחינה בריאותית לי ולתינוק שלי בפועל ולא רק בתיאוריה. 

זאת הסקירה שלי של פרוביוטיקה מומלצת לנשים בהריון לשנת 2024.

תוסף הפרוביוטיקה המומלץ ביותר לשימוש במהלך ההריון הוא התוסף של Garden of Life‏, Dr. Formulated Probiotics‏. מדובר בפרוביוטיקה שפותחה על ידי מומחה מוסמך לבריאות המוח. יעילותה הבריאותית עבור נשים בהריון הוכחה קלינית. 

בנוסף, הפרוביוטיקה פותחה בטכנולוגיה חדשנית המאפשרת אחסון מחוץ למקרר. מה שעזר לי באופן אישי לשמירה על עקביות, מאחר ושמרתי אותה על השידה לצד המיטה. כך שבכל ערב פשוט נזכרתי בה מחדש.

פרוביוטיקה יכולה להיות הכרחית עבור נשים בהריון. תקופת ההריון יכולה להיות מאוד מאתגרת מבחינה בריאותית. 

בעיקר בכל מה שקשור למערכת העיכול. על מנת להקל על חלק מתסמיני ההריון ולחזק את המערכת החיסונית של האם והעובר כדאי לקחת פרוביוטיקה ייעודית אשר פותחה במיוחד לשלב זה בחיים.

ההשפעה של פרוביוטיקה משתנה בין אישה אחת לשנייה. לכל אישה צרכים שונים והעדפות אחרות. לכן, אין זה אומר שהמוצר הטוב ביותר עבורי יהיה בהכרח הטוב ביותר עבור אישה אחרת.

הסקירה הבאה תעזור לכן לבחון את האפשרויות המומלצות ביותר המוצעות בשוק ולבצע את הבחירה הנכונה לגוף ולהריון שלכן.

אז בואו נתחיל…

ממהרים? הנה 3 תוספי הפרוביוטיקה המומלצים ביותר לנשים בהיריון:

הבחירה שלנו
Dr. Formulated
מוכח קלינית
פותח ע"י מומחה נוירולוגי
16 זני פרוביוטיקה
לבדיקת מחיר
מקלה על עצירות ושלשולים
LoveBug
תוספת ויטמין C ו D
עוזר למערכת העיכול
מקל על בחילות וצרבות
לבדיקת מחיר
מכילה מולטי ויטמין
Mommy's Bliss
טבליה 1 משולבת
מכיל פולאט
מקל על בחילות
לבדיקת מחיר

הבחירה שלנו: Garden of Life‏, Dr. Formulated Probiotics

יתרונות

16 זני פרוביוטיקה

פותח על ידי מומחה נוירולוגי מוסמך

צמחוני

מוכח קלינית

אין צורך בקירור

מספר אפשרויות נטילה

חסרונות

מחיר

פרוביוטיקה של Garden of Life‏, Dr. Formulated Probiotics‏ מכילה 20 מיליארד חיידקים ידידותיים בכמוסה אחת. הפרוביוטיקה מכילה 16 זנים שונים הקיימים בגוף האדם ותורמים לבריאות מערכת העיכול והמערכת החיסונית. 

התוסף פותח על ידי נוירולוג המתמחה בבריאות המוח ובמיקרוביום אנושי (החיידקים הנמצאים בגוף האדם). 

יעילות הפרוביוטיקה שפיתח הוכחה מחקרית כי היא תומכת בבריאות המערכת החיסונית של האם, בהתפתחות תקינה של העובר ובמערכת החיסונית של התינוק.

התוסף פותח בטכנולוגיה חדישה המאפשרת שמירה של התוסף מחוץ למקרר מבלי שהחיידקים יפגעו. עובדה זו מקלה על הנטילה ומאפשרת להניח את הקופסה במקום בו לא תשכחו לקחת אותו. בנוסף אין חשש מפני פגיעה ביעילות המוצר במהלך תהליך האחסון וההפצה שהוא עובר עד שמגיע אליכם. מאחר ואין באפשרותנו לדעת האם הוא נשמר בתנאי קירור נאותים.

כמוסה אחת בלבד מכילה את המנה היומית המומלצת. כמו כן ניתן לפתוח אותה למהול את האבקה עם משקה או מזון כלשהו. באופן זה לאפשר לאישה לבחור את צורת הנטילה המועדפת עליה.

פרוביוטיקה להקלה על עצירות ושלשולים בהריון: LoveBug Probiotics

יתרונות מרכזיים

תוספת ויטמין C ו D

עוזר למערכת העיכול

מקל על בחילות בוקר וצרבות

אין צורך בקירור

עמיד בפני חומצה

פרוביוטיקה של LoveBug Probiotics‏ מכילה 20 מיליארד חיידקים יוצרי מושבה. הוא מכיל גם ויטמין C המשמש כנוגד חמצון חזק, המאריך את חיי התאים ומחזק את המערכת החיסונית. 

ויטמין D משפר את מצב רוחה של האם ומגביר ספיגה של סידן בגוף. הסידן חיוני להתפתחות העצמות של התינוק ועוזר לבריאות העצמות של האם.

פרוביוטיקה תורמת למערכת העיכול בזכות החיידקים ״הטובים״ החיוניים לבריאות מערכת העיכול, למניעת זיהומי מעיים, הצטברות גזים, תמיכה במערכת החיסונית, התמודדות עם מחלות חורף ועוד. 

בנוסף, הוא מכיל תערובת צמחים הפועלת להקלה על מצבי עצירות או שלשולים המתרחשים בתקופת ההריון ומקלה גם על תופעת בחילות הבוקר והצרבות.

אין צורך לשמור את התוסף במקרר, כך שאין חשש כי יעילותה של הפרוביוטיקה נפגעה במהלך תהליך הייצור, האחסון וההפצה בעקבות חוסר בקירור. בנוסף, ניתן לשמור את התוסף במקום גלוי לעין כמו על השידה לצד המיטה ולהפחית את הסיכוי לשכוח לקחת אותה. 

הכמוסה מצופה בציפוי עמיד לחומצת קיבה וכיס המרה. מה שעוזר לכמוסה להגיע עד למעי התחתון מבלי שהחיידקים יפגעו בדרך.

פרוביוטיקה מומלצת לטיפול בדלקות בשתן: Probiotic Flora Prenatal

יתרונות מרכזיים

מכיל תמצית חמוציות

עוזר לבריאות נרתיק האישה

טבעוני

50 מיליארד אורגניזמים חיים

נבדק ואושר על ידי גורם מוסמך

פרוביוטיקה של Probiotic Flora Prenatal‏ מכילה 50 מיליארד חיידקים. מדובר בכמות גדולה של חיידקים חיים אשר משתלבים בהרמוניה במעיים ותורמים רבות לבריאות מערכת העיכול, המערכת החיסונית והמערכת הנשית על ידי החזרת איזון ומניעה של התרבות חיידקים רעים.

התוסף תורם לבריאות המערכת הנשית על ידי תמיכה בבריאות הפלורה הנרתיקית על ידי הגברת החומציות. החיידקים ״הטובים״ עוזרים במניעת דלקות על ידי הפרשת חומר דמוי אנטיביוטיקה ו״השתלטות״ על אזור הנרתיק. 

Probiotic Flora Prenatal‏ עוזרת במצבי גרד, צריבה וריחות לא נעימים אשר לרוב הם תוצאה של פטריה או דלקת בנרתיק.

התוסף טבעוני ואינו מכיל רכיבים מן החי. הוא נבדק ואושר לשימוש על ידי גורם צד ג׳ מוסמך. בדיקות אלה מהוות אישור כי המוצר בטוח לשימוש עבור האם והעובר.

פרוביוטיקה משולבת עם מולטי ויטמין: Mommy's Bliss

יתרונות

טבליה 1 משולבת

מכיל פולאט

מקל על בחילות 

חסרונות

ויטמין A בתצורת רטינול

ללא ברזל וסידן

פרוביוטיקה של Mommy's Bliss‏ מכילה מולטי ויטמינים חיוניים לבריאות האם והתפתחות העובר. בנוסף, היא מכילה גם פרוביוטיקה של מיליארד חיידקים טובים שעוזרים למערכת העיכול ולמערכת החיסונית. 

כמוסה אחת מכילה את המנה היומית המומלצת של ויטמינים ופרוביוטיקה. מה שמקל מאוד על נטילה עקבית של התוסף ועל אופן השימוש. מאחר ואין צורך בנטילה של כמה תוספים שונים ומספר רב של כמוסות ביום.

התוסף מכיל גם פולאט, אחד מוויטמיני B האחראים לבניית הסליל הגנטי של העובר ולהתפתחות מערכת העצבים שלו. בנוסף, הוא חיוני גם למגוון תהליכים בגופה של האם, כמו שכפול כדוריות דם אדומות והגברת כמות החמצן לעובר, פעילות תקינה של מערכת העצבים ועוד.

חלק מהמשתמשות טענו כי מינון המינרלים אינו מספיק. בנוסף לא קיים ברזל וסידן בתוסף. לכן חשוב לדעת האם אתן מקבלות את אותם מינרלים וויטמינים בכמות מספקת מהתזונה שלכן.

איך לבחור פרוביוטיקה לתקופת ההריון

המבחר הגדול בשוק יכול להיות מבלבל במיוחד. בחיפוש פרוביוטיקה חשוב לבחור מוצר איכותי ובטוח לשימוש. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לבחור את הפרוביוטיקה הטובה ביותר עבורך.

דעי מה את רוצה

ברגע שתדעי מה את רוצה יהיה לך הרבה יותר קל לצמצם אפשרויות. ערכי מחקר קטן אודות הצרכים שלך ואילו רכיבים דרושים על מנת למלא אותם.

בדקי ביקורות

תמיד כדאי לקרוא ביקורות של קונים מאומתים, דעות של מומחים בנושא וכל אינפורמציה הזמינה אודות המוצר. כך תוכלי לעשות בחירה מושכלת אם לקנות אותו או לא.

אופן שימוש

האם אופן השימוש מתאים לך. לדוגמה האם את מסוגלת לבלוע כדורים או אולי את צריכה תוסף בצורת סוכריית לעיסה. האם גודל הטבלייה ישפיע על ההחלטה שלך או אולי המינון היומי המומלץ?

תכונות הפרוביוטיקה

שלושת התכונות החשובות בבחירת מוצר הן: איכות, זמינות ובטיחות. יצרניות רבות משתמשות בטכנולוגיות מתקדמות על מנת להבטיח את איכות המוצר. אך לא פחות חשוב שהמוצר יהיה זמין לרכישה ולא תצטרכו לחפש אחר תחליפים אחרים שמתאימים לכן. 

בטיחות המוצר היא קריטית לשמירה על בריאות האם והעובר, לכן כדאי כי התוסף יבדק על ידי גוף שלישי מוסמך ואמין אודות בטיחות הרכיבים הנמצאים בו.

שאלות נפוצות

הנה כמה מהשאלות הנפוצות ביותר בקרב נשים הריוניות השוקלות ליטול תוסף פרוביוטיקה.

האם פרוביוטיקה יכולה להחליף את הצורך בויטמינים לתקופת ההריון?

לחלוטין לא. אישה הריונית שקוקה לשניהם. מומלץ לשלב את הפרוביוטיקה יחד עם ויטמינים הנועדו לתקופת ההריון. כל אחד מהם ממלא תפקיד אחר בשיפור הבריאות של האם ושל העובר המתפתח.

האם פרוביוטיקה מאוחסנת בקירור יעילה יותר?

התשובה הקצרה היא לא. היתרון בפרוביוטיקה שאינה דורשת אחסון בקירור הוא שאין צורך לדאוג כי בתהליך הייצור או ההפצה הם אכן נשמרו בתנאי קירור נאותים ויעילותם לא נפגעה. בנוסף קיים גם עניין הנוחות וההתמדה כאשר ניתן לאחסן את הקופסה במקום בולט לעין.

אילו יתרונות יש לפרוביוטיקה בתקופת ההריון?

הפרוביוטיקה בעלת יעילות מוכחת בעצירות, התכווצויות במערכת העיכול, שלשולים, צרבות, בחילות בוקר, גזים ונפיחות. בנוסף, יש להם השפעה על בריאות המערכת הנשית והמערכת החיסונית. 

פרוביוטיקה מומלצת לנשים בהריון: הבחירה שלנו

הפרוביוטיקה המומלצת שלי לנשים בהריון היא Garden of Life‏, Dr. Formulated Probiotics‏.

מדובר בפרוביוטיקה איכותית ובטוחה לשימוש. הפרוביוטיקה פותחה על ידי איש מקצוע מוסמך המתמחה בתחום המוח. 

התוסף כולל 16 זני פרוביוטיקה החיים בגופנו בהרמוניה ותורמים לבריאות מערכת העיכול ולחיזוק המערכת החיסונית. בנוסף, נטילה של פרוביוטיקה יכולה להקל על תסמיני הריון רבים ולתרום להריון קל ונעים יותר.

מחלות רבות קשורות בצורה ישירה או עקיפה לבריאות המעיים שלנו. תרומה של פרוביוטיקה למערכת העיכול למעשה מונעת ומגנה על גופנו מפני מגוון רחב של מחלות העלולות לפגוע בנו ובתינוק שלנו. 

טרם נטילת תוספי תזונה, מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל. וודאו כי הרופא שלכם מעודכן בהיסטוריה הרפואית שלכן ובתוצאות הבדיקות השונות שערכתם במהלך ההריון.

ריטה פסחוב

אמא מסורה ל- 3 והקול המנחה של אתר נוטרי-מאיה

המסע של ריטה החל ברגעים השקטים של האימהות, שם התעמקה בעולם הבריאות כדי להבטיח את הטוב ביותר למשפחתה. אבל ככל שהידע שלה גדל, כך גם גדל החזון שלה.